Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

takie "coś" - kolumna...

==>Pietra$<== 14 Sie 2005 22:21 4700 24
  • Oto moja pierwsza konstrukcja… :/ „basowiec” - Alphard SW1203A :( (taki miałem) „cwirek” to Tonsil GDWT 9/70 i zworka najprostsza STX-a. Po pewnym czasie „wysoki” został wymieniony na jakąś kopułkę (wykręconą z kolumny Technix) , ponieważ za bardzo dawało po uszach :D A co do Alpharda… czego się dobrego można po nim spodziewac… :/ raczej nic, ale…bass jest TLUSTY i dość ospały ale jest :D Trzęsie chatą aż miło :p Ogólnie nie jestem zadowolony, ale myślę, ze następna konstrukcja będzie lepsza…
    (oby) Ma być to raczej przestroga czego nienależny robić… :/ niż chęć pochwalenia się…

P.S oczywiscie, ze strojona, w programie WinISD...
    co do wygladu to akurat z tego wszystkiego podoba mi sie najbardziej :p

Fajne!
  • #2 14 Sie 2005 22:29
    zilw
    Poziom 17  

Ja bym się wstydził cos takiego pokazać:/ rozumiem ze cię finanse cisły kupując alpharda, ale już mogłeś to jakoś ładniej wykończyć, jeśli gra tak jak wygląda to współczuje. Moja ocena bardzo naciągane -3

Tak na marginesie obliczałeś coś czy tak po prostu miałeś dechy i poskręcałeś??

• #3 14 Sie 2005 22:40
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

UU rzeczywiscie nia ma sie czym chwalic. Co to w ogoloe jest? Mi to nie wyglada ani na suba ani na kolumne............ wykonczenie na 2-------------.........

• #4 14 Sie 2005 22:42
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

to zescie mnie "pojechali"... co jedna ocena to gorsza... ale rozumiem....

• #5 14 Sie 2005 22:47
    Moon voyager
    Poziom 21  

.

Cytat:
    Co to w ogoloe jest? Mi to nie wyglada ani na suba ani na kolumne............ wykonczenie na 2-------------.........
    [/quote]

Odp.

To jest ZESTAW GŁOSNIKOWY w formie KOLUMNY GŁOSNIKOWEJ
    Nie wiem czy spełnia wymogi ZESTAWU GŁOSNIKOWEGO, bo nie znam założeń tej konstrukcji. Za to na pewno nie spełnia wymogów KOLUMNY GŁOSNIKOWEJ.

• #6 14 Sie 2005 22:53
    zilw
    Poziom 17  

==>Pietra$<== napisał:
    to zescie mnie "pojechali"... co jedna ocena to gorsza... ale rozumiem....

Nie obrażaj się, ale taka jest prawda, popatrz na inne konstrukcje tutaj przedstawione, nie chodzi tylko o to jak gra może grac wspaniale, ale "stylowe" naklejki i "stylowe" wkręty do drewna nie zdadzą tu egzaminu, żeby otrzymać tutaj pochwale od innych trzeba w to włożyć trochę serca pracy i wysiłku nic się samo nie zrobi .

• #7 14 Sie 2005 23:15
    marniu
    Poziom 25  

tak na marginesie głośnik napewno nie nadaje sie do konstrukcji dwudrożnych w kolumne , bo zdaje mi sie że jest bardziej do auta przeznaczony ! jeszcze jedno trudno zrobiłeś ale wg mnie objętośc obudowy jest zaduża , nie lepiej było w wiadro wsadzić tak samo by grało

pozdrawiam marniu

• #8 14 Sie 2005 23:28
    de Virez
    Poziom 24  

Stylowy BR też nie bardzo do alpharda pasuje:P Zdaje sie, że closed to to, co alpiery lubią najbardziej:P

• #9 15 Sie 2005 00:13
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

zamiast closed powinienes napisac chyba closet:)

• #10 15 Sie 2005 00:18
    plik4
    Poziom 26  

eeeeee....w br tez dobrrze pracuja jak na swoja klase. Mnie sie podoba ten glosnik ale tylko z wygladu taki "lysy" jest :P chyba sobie taki kupie ze wzgledu na wyglad a nei na wlasciwosci i parametry. Jak bys go chcial sprzedac to pisz na PW ile chcesz.

ALe szal ta kolumna hehe jak reklama sprite: "ja jestem sprite a ty pragnienie... hehe..."
    NAklejki sa boskie...Ale jak na piewsza konstrukcje oceniam na 3+ ale dlatego bo sie nie przylozyles ale chociaz wyliczyles w winISD ale i tak chyba zaduza.

• #11 15 Sie 2005 00:25
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Hey !!!

Moim zdaniem robiłeś na szybkiego tą konstrukcje , a napewno stać ciebie na coś lepszego :) Ja kiedyś też robiłem różne cuda :) zbijało się pare płyt na szybko żeby zobaczyć jak cyka głośniczek :) Moge się założyć żę tak samo było w twoim przypadku . Ważne że zaczełeś coś kombinować . Podpowiem ci jedno i pewnie wiele osób się z tym zgodzi . Nie wspominając o tym żę jest to Alphard (to forum nie lubi tych głośników) porozkręcaj tą konstrukcję :) i spróbuj zrobić podobną konstrukcje , ale z mniejszą obudową :) To że jest duża obudowa to nie znaczy żę bedzie większy bas ... Podocinaj równo płyty , nierówności wyszlifuj papierkiem ściernym , sklej i skręć wszystko do qupy , postaraj się czymś okleić np . jakaś okleina i zobaczysz żę bedzie napewno lepiej grac i oczywiście prezentować . Pozdrawiam i czekam na reaktywacje :) :arrow::arrow::arrow:

• #12 15 Sie 2005 02:03
    Moon voyager
    Poziom 21  

l

Cytat:
    spiździc

Odp.
    gdzie się nauczyłeś takie szałowe słowa uzywać. To fantastyczne pod budkę z piwem. Jak tam będziesz to już masz jak znalazł. Poczytaj rady po prawej stronie pola do zapisywania.

• #13 15 Sie 2005 09:43
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

Moon voyager NIKT nie napisal takiego slowa jak "spiździc" gdzie Ty to znalazłeś ?

• #14 15 Sie 2005 10:39
    marniu
    Poziom 25  

bez ściemy Pietra$ zmienić treść postu zawsze można !!! ja tez to widziałem

• #15 15 Sie 2005 10:42
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

Sorry ale "to" niby ja napisalem? - bo nie bardzo wiem czy to do mnie "niby"?
    a tak nawiasem to "kit" z tym... nieistotne...

• #16 15 Sie 2005 11:40
    SKT
    Poziom 12  

No co tu dużo mówić :/ ....... ładne naklejki!! :D
    Widzę że się za bardzo pośpieszyłeś i chyba porobiłeś błędy w obliczeniach płyt, trochę są tak kiepsko łączone, łączeń powinno być jak najmniej widocznych! możesz to jeszcze uratować jakąś wykładziną dywanową albo kocem to okleić. Chyba by lepiej wyglądało. Głośniki to wiemy sami dobrze jakie są :( Nie wime czy ten BR spełnia jakieś zadanie? jest on tam potrzebny? chyba jest za blisko dolnej podstawy i głośnika.
    Skoro mówisz że wygląda lepiej niż gra, to niestety nie chciałbym TEGO usłyszeć :(
    Tak jak mówiłem, wygląd można poprawić jakimś kocem, obłozyć to czymś. Co do dźwięku....to nie wiem jaki to jest woofer, popatrz na jego wykres czestotliwości względem efektywności i może coś pomyśl, może jakiś jeszcze jeden głośnik zeby go uzupełnić? ale nie wiem czy opłaca się w to inwesotwać jeszcze.
    Jak na pierwszy raz, mogłeś się bardziej postarać.
    Pozdrawiam

SKT

• #17 15 Sie 2005 16:11
    wikotka
    Poziom 15  

ile dałeś za głośnik bo podoba mi się (z wyglądu!!)

• #18 15 Sie 2005 22:54
    Moon voyager
    Poziom 21  

Cytat:
    ==>Pietra$<== napisał:
    Moon voyager NIKT nie napisal takiego slowa jak "spiździc" gdzie Ty to znalazłeś ?

Odp.

A jak myslisz skąd sie wziął "cytat"? z powietrza.? Ja tez wiem jak zmienić coś co juz zostało napisane. Myslę, że nie tylko ja to widziałem. Teraz lepiej, że tego już nie ma bo to język nieodpowiedni na forum i kropka. Powinno byc jeszcze słowo Przepraszam, ale nie wymagam zbyt wiele. Może kiedyś.....

• #19 16 Sie 2005 09:50
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

CZLOWIEKU to nie ja napisalem to "obrazliwe" slowo!!!!!!!!!! Kumasz?

• #20 19 Sie 2005 14:33
    de Virez
    Poziom 24  

Dyskusja wysokich lotów jak widze...
    Ale porażka... oby więcej takich na elektrodzie ...
    Jednym słowem BŁEEEEEEEEEEEEEE.....

• #21 23 Sie 2005 22:40
    Madaa
    Poziom 14  

Witam, nie doczepie sie ani do wygladu ani tez do jakosci wykonania czy nawet alpharda, bo o tym bylo juz duzo... ale nie moge sie nadziwic, ze nie dales sredniotonowki.... ani to sub ani pelnozakresowa kolumna .... nie wiem po co takie cos

• #22 23 Sie 2005 23:25
    !ron
    Poziom 21  

widze ze pod moja nieobecnośc to forum osiągnęło bardzo wysoki pułap intelektualny. Co do kolumn to mam wielka prośbę do userów tego forum, mianowicie: "nie zamieszczajcie konstrukcji tego typu". wydawało mi się ze kolumny w tym dziale znajdują się po to by sie nimi pochwalic albo nauczyć czegos początkujących. A to ani ladne nie jest, ani niczego nie uczy. Ocena 1

• #24 24 Sie 2005 10:24
    fiLEM0Nik
    Poziom 14  

witam,a ja nie rozumiem,kazdy ma prawo pokazac swoje dzielo,kazdy ma prawo je skrytykowac (fajnie jesli krytyka byla by konstruktywna-patrz post SKT) a to co tu widze to raczej obrazliwy najazd wielu niedocenianych przez ludzkosc fachowcow na goscia - i po co? on tez sie denerwuje i powstaja klutnie - po polsku
    pozdrawiam

• #25 16 Cze 2006 17:52
    Paweł007
    Poziom 22  

hehe widać że dużo juździsz duzo pociągiem heheeh

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME