Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumienki na Alpierdah

gabiis14 27 Gru 2007 23:23 8291 36
  • WITAM!!!

Chciałbym się pochwalić moim pierwszym projektem. Są to dwudrożne kolumy. Głośnik niskotonowy to Alphard LW1200 a wysokotonowy to Dibeisi E-124.
    Doznania odsłuchowe sa niezłe, bass jest miękki nie chrapie i mocno trzęsie w pokoju:D
    Nie ma co więcej pisać jak coś to pytajcie. Wszystko napędzane wzmacniaczem Dual Class CV-1280 nie wiem ile ma mocy pobór prądu 280w.

Kosztorys:
    Głośniki ALPHARD LW1200 2szt - 140zł
    Głośnik Dibeisi E-124 2szt - 30zł
    Zwrotnica z podziałem 4100Hz 2szt - 54zł
    Terminal 2szt - 7zł
    Rączki 4szt - 14zł
    Obudowa i inne miałem
    Razem 245zł

Niedługo wystawie je chyba na allegro zainteresowanych proszę o kontakt.

A tu parę fotek:
    Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Kolumienki na Alpierdah

Prosze wziąć pod uwagę mój wiek mam 14lat.

Po raporcie
    Alpiery czy alpierdah :evil: ?
    [_P_]

Fajne!
  • #2 28 Gru 2007 00:34
    Skipior
    Poziom 20  

Sprzedaj je skoro masz taki zamiar, a za tą kase kup cos stx i tvm, zrob z tego kolumne troj drozna, zwrotnice zrob sam lub niech ktos Ci zrobi... no poza tym to jak na wiek to naprawde pochwalic za talent :D Beda z Ciebie ludzie i pewnie zrobisz nie jedna super konstrukcje... Tylko na lepszych przetwornikach Ci tych konstrukcji zycze :D

Dodano po 2 [minuty]:

No i ocenka... 7/10... wykonczenie 10/10, jednak nie te przetworniki no i brak średniaka... wydaje mi sie, ze ta syka dibeisi moze miec liche pasmo i slabo brzmi tu srednica, a wrecz mozna pewnie wyczuc jej brak... co do alpharda to niektore graja dobrze, ale np. stx - kazdy gra dobrze :D ( w tym przedziale cenowym oczywiscie ;] )

• #3 28 Gru 2007 04:00
    jajek92
    Poziom 23  

nono ja dołączę się do kolegi też ładnie wykonane. zdaje się nie nic nie było obliczane <objętosc obudowy itd> to chociaż mogłeś trochę węższą tą kolumne zrobic :) ale i tak jest spoko

• #4 28 Gru 2007 08:59
    buksal
    Poziom 11  

Naprawdę solidna konstrukcja. Czy to twoja pierwsza kolumna? Wykonanie 10/10.

• #5 28 Gru 2007 11:14
    gabiis14
    Poziom 15  

Sa dwie tylko zdjecie jest jednej. To moje pierwsze wykonanie.

A jeszcze chciałbym sie dowiedziec ile wezmę za takie coś.

• #6 28 Gru 2007 11:31
    DJ Max
    Poziom 30  

Tyle, ile da zainteresowany... Przypuszczam że jesli nie napiszesz że to twoja pierwsza i że to własna konstrukcja, to coś około 40zł (jeśli napiszesz to ~20zł).

• #7 28 Gru 2007 14:35
    398216
    Usunięty  
  • #8 29 Gru 2007 09:08
    dzikchu
    Poziom 13  

W sumie dobra kolumna, ale na prawde brakuje tu średnicy.... nawet nad głośnikiem basowym i obok wysokich brakuje mi czegoś wizualnie (średniaka), Alphard hmm niektórzy mówią, że gra źle a niektórzy że dobrze, ja do tej pory mam pierwsze kolumny jakie zrobiłem na Alphardach i powiem że nawet to gra, ale zamierzam się na zmianę kolumienek, i jak zakończę produkcję to na pewno je zamieszczę w DIY. Pozdrawiam :)

DJ Max napisał:
    Tyle, ile da zainteresowany... Przypuszczam że jesli nie napiszesz że to twoja pierwsza i że to własna konstrukcja, to coś około 40zł (jeśli napiszesz to ~20zł).

DJ Max nie przesadzajmy, trzeba po prostu poszukać jakiegoś laika dla którego tylko "BASS" się liczy :twisted: .Pokazać jak to "trzęsie" pokojem, ustawić potencjalnego kupce w miejscu gdzie dźwięk już rezonuje od ścian, postawić na szafkach dużo szklanek, odpalić na full (oczywiście tak żeby nie było zniekształceń, kupcy tego nie lubią ) sądzę, że za te kolumienki możesz wziąć tak z 150zł za sztukę, a jeśli kupiec będzie idiotą to 200zł :)

• #9 29 Gru 2007 10:46
    DJ Max
    Poziom 30  

dzikchu napisał:
    sądzę, że za te kolumienki możesz wziąć tak z 150zł za sztukę, a jeśli kupiec będzie idiotą to 200zł :)

No właśnie, jeśli kupiec będzie idiotą. Szukanie idiotów jest trudne, a poza tym, skoro ktoś sprzedaje ten sprzęt to wygląda na to, że i jego uważasz za idiotę - bez tego by przecież sprzętu nie zrobił.

Ponadto kolega chce kolumny postawić na allegro, a stamtąd raczej trudno "przetransportować" kogoś na odsłuch - nie w tej klasy sprzęcie...

• #10 29 Gru 2007 21:10
    gabiis14
    Poziom 15  

To mówisz ze jestem idiotą że to robiłem. Zrobiłem jes i jestem z nich zadowolony za ta cene nie kupił bym lepszego spętu a teraz jak bym je sprzedał to zrobił bym coś na stx. I tez pewnie je bym sprzedał.

• #11 29 Gru 2007 23:12
    wiewior_kg
    Poziom 26  

No cuż. Tak jak napisał dj-MatyAS masz już jakieś doświadczenie w oklejaniu kolumny i robieniu skrzynek. Ale poza tym to raczej nie bardzo opłacało Ci sie to robic :D. Za te kolumny i tak dostaniesz napewno mniej niz na nie wydałeś i tylko na tym stracisz a za tą kasę mógłbyś zrobić nadstawki na GDS 30/30 + GDWT 9/80 i wtedy to miało by sens. Podparł bys to w przyszłości jakimś subbasem i miał byś porządny sprzęt na imprezy. A tak to pozostaje sprzedać to co masz, dozbierac kasy i zacząć od nowa. Pozdrawiam.

• #12 30 Gru 2007 10:30
    Joker2
    Poziom 23  

gabiis14 napisał:
    To mówisz ze jestem idiotą że to robiłem. Zrobiłem jes i jestem z nich zadowolony za ta cene nie kupił bym lepszego spętu a teraz jak bym je sprzedał to zrobił bym coś na stx. I tez pewnie je bym sprzedał.

Zrobiłeś i to się chwali, bo wyszły Ci bardzo ładnie.

Nie rozumiem tylko dlaczego wybrałeś takie beznadziejne głośniki. Przecież na elektrodzie właściwie każdy je odradza. Za 200zł można by zrobić kolumienki dwudrożne nawet na Tonsilach! Jak mówisz że jesteś z nich zadowolony to dobrze, bo raczej ich nie sprzedaż (cena podawana przez Dj Maxa jest obiektywna - ludzie nie lubią kupować DIY, ja widząc kilka projektów na allegro też nieźle się uśmiałem). Pocieszające może być że jak będziesz ich głośno słuchał to długo nie pograją :P

wiewior_kg napisał:
    ... a za tą kasę mógłbyś zrobić nadstawki na GDS 30/30 + GDWT 9/80 i wtedy to miało by sens. Podparł bys to w przyszłości jakimś subbasem i miał byś porządny sprzęt na imprezy. ...

Skąd taki pomysł? Kolega zrobił sprzęt do domu, a GDS'ów w domu mało kto słucha. Poza tym ma 14lat i nie w głowie mu jeszcze imprezy :P

• #13 30 Gru 2007 13:14
    gabiis14
    Poziom 15  

Kupiłem te głośniki i lezaly u mnie długo. Jak je kupowałem to nie patrzałem na parametry i itp. Poszedłem do sklepu spodobały mi sie i kupiłem. Teraz pewnie zrobię coś na stx

• #14 30 Gru 2007 13:38
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega nie odpowiedział na moje pytanie w temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4630257#4630257 ?

• #16 30 Gru 2007 16:37
    inkognito09
    Poziom 29  

Wszyscy nawalają na Alpharda, że STX to cud miód i w ogóle. Seria LW Alpharda to ich najlepsze produkty i do zastosowania "nieaudiofilskiego" czyli zwyczajnego słuchania muzyki, jak to robi 95% ludzi używających sprzęt audio - wystarczające i sprawują się nawet lepiej niż co poniektóre STXy. Na początek to był dobry wybór, co najwyżej bym się mógł syka czepić, sam je gdzieś mam. Brakuje im kopa (kiepsko u nich z efektywnością) i czasem bardziej skomplikowane utwory na wysoko grających skrzypcach się zlewają tworząc jednolite piski i syki. Ogólnie do konstrukcji mogę się przyczepić z 3 stron. 1 - wspomniany syk, 2 - dywanik... Paskudnie to wygląda w domu, mimo że praktyczniejsze od forniru, okleiny czy farby. Ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje... 3 - sama koncepcja. Tak jakoś bywa w akustyce, że głośnik mający ciężki układ drgający (jak np. tutaj - 30cm stosunkowo ciężka membrana) ma w sposób naturalny utrudnione przenoszenie wyższych częstotliwości w swoim paśmie. 30cm głośnik i podział 4,1kHz - nie jest dobrym pomysłem. Założę się że już przy 1-2kHz charakterystyka zaczyna troszkę opadać "sama z siebie" niezależnie od zwrotki, po czym lekko podskakuje gdy nachodzi na syka. Wielu ludzi specjalnie tak ustawia korektor, osobiście mi to się średnio podoba dźwięk ze stłumioną średnicą :|. Być może z powodu muzyki jakiej słucham. Gdyby tam siedział jakiś średni ton ze 16cm, podziały powiedzmy 600 - 4000, zapewniam że brzmienie byłoby bardziej naturalne. Buda dla dołu wydaje się być ogromna, nawet ze 60-80l. To za dużo dla tego głośnika. 50l to dla niego pełnia szczęścia, dźwięk byłby bardziej dynamiczny. Jak na 14lat - dobrze że SAM się za to wziąłeś, ale wiedz że mimo planów itp. idt. jakoś tak wychodzi, że nie robi się czegoś po to żeby było, tylko żeby następne było lepsze ;). Taka lekka choroba psychiczna, ale tak jest ;). Zrobi się jedno i już chciałoby się spróbować czegoś więcej. Mógłbyś minimalnie przerobić konstrukcję, a miałbyś względny sprzęt. Hi-Endem bym tego raczej nie nazwał, ale mówimy o sprzęcie dla normalnych ludzi którzy nie śpią na pieniądzach... Gdybyś sprzedał te zwrotki, dopłacił i kupił 3 drożne, oraz dodał średnie tony 16cm o zbliżonej efektywności - poczułbyś sporą różnicę. No i nie zaszkodziłoby tego syka wymienić na coś normalnego, a nie dibeiesi....
    Ogólnie pochwalam.

• #17 31 Gru 2007 00:28
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Cytat:
    wiewior_kg napisał:
    ... a za tą kasę mógłbyś zrobić nadstawki na GDS 30/30 + GDWT 9/80 i wtedy to miało by sens. Podparł bys to w przyszłości jakimś subbasem i miał byś porządny sprzęt na imprezy. ...

Skąd taki pomysł? Kolega zrobił sprzęt do domu, a GDS'ów w domu mało kto słucha. Poza tym ma 14lat i nie w głowie mu jeszcze imprezy

Ja ostatnio ciągle wszędzie tylko estrada i estrada więc proszę mi wybaczyć, że nie napisałem, że za tą cenę można zrobić dobre 2-drożne monitorki na Tonsilach tylko właśnie z tymi GDS'ami wyjechałem :D.
    A co tego wieku i imprez to troche wątpie, że nie w głowie mu imprezy ;) Sam mam 15 lat więc wiesz xD Ale tu niech się wypowie sam autor tego tematu. Pozdrawiam.

• #18 31 Gru 2007 11:38
    przemo-lukas

ALPHARD LW1200 to mocno budżetowy głośnik, ale odpowiednio zaaplikowany nawet gra. Ale przykro mi to powiedzieć, Twój wiek niczego nie usprawiedliwia. Przeciez mozna było "liznąć" trochę lektury przed zakupem przetwornikow. Tak jak ktoś powiedział, estetyka na dość wysokim poziomie, ale dobór przetworników fatalny. Sądzę, że jak byś sprzedał na allegro oddzielnie zwrotnicę, paczki, i tweetera to może więcej weźmiesz niż za gotową konstrukcję. :D
    Ten głośnik nie nadaje się do tak wyokiego cięcia, więc jeśli to miała być konstrukcja do domu, to należało by zastanowić się nad trzydrożną, ale trudną do wykonania.

• #19 01 Sty 2008 17:43
    wojtek[14
    Poziom 14  

Witam

konstrukcja 6-/6 zawsze czegoś sie można czepić
    ale te przetworniki to fatalny wybór ja jestem w tej samej kategorii wiekowej i wież mi ja też sie nabierałem na wielkość i moc głośnika a nie zwracałem uwagi na takie rzeczy jak
    skuteczność,XmaX,itp.

• #20 01 Sty 2008 18:36
    gabiis14
    Poziom 15  

To jakie głośniki byś wybrał?

Dodano po 19 [sekundy]:

To jakie głośniki byś wybrał?

• #21 02 Sty 2008 00:34
    jajek92
    Poziom 23  

hmm to tobie się mają podobac ale jeżeli tak się pytasz to szukaj takich co maja jak najmniejszą Vas najlepiej żeby równała sie średnicy głośnika np gł 10"<25cm> ok 25-30Vas... Spl Jest Bardzo Ważny najlepiejZeby miała Ponad 90dB
    pasmo pszenoszenia poniżej 50Hz nio Qts żeby miała 0,3-0,8 take są rozsądne

• #22 02 Sty 2008 17:13
    wojtek[14
    Poziom 14  

Moim zdaniem to
    Magnat Tonsil Telesla Dibesti STX Sony Samsung Yamaha i wiele innych

Ale nie inwestuj w firmy takie jak Alphard i inne badziewie z Chin,Tajlandi,Tajwanu,Wietnamu,Korei

• #23 02 Sty 2008 17:59
    przemo-lukas

wojtek[14 napisał:
    Moim zdaniem to

Ale nie inwestuj w firmy takie jak Alphard i inne badziewie z Chin,Tajlandi,Tajwanu,Wietnamu,Korei

Przepraszam, ale moim zdaniem gadasz bzdury. Nie będę tu rozwodził się na temat jakości wyżej wymienionych przetworników ani kto jest ich producentem, oraz to, w jakich krajach jest ich produkcja (samsung to nie koreańska firma? A sonego telewizory z Hiszpanii to nie szmelc?). Twoja ignorancja oraz ksenofobia jest porażająca. Zanim zaczniesz komukolwiek doradzać, sam powinieneś się doedukować. A tak swoją drogą. Poszukaj takich produktów jak usher, xindak, vincent. Może stwierdzisz, że Chiny czy Tajwan to mocarstwa w świecie audio?

• #24 02 Sty 2008 20:18
    inkognito09
    Poziom 29  

wojtek[14 napisał:
    Moim zdaniem to

Jak ty stawiasz Dibeisi jako lepszego od Alpharda, to mogę jedynie polecić wizytę u dobrego laryngologa na badanie słuchu :|. Tonsil, Tesla - najbardziej z wymienionych przemawiają do mnie, oczywiście nie wszystkie... Każda firma ma swoje lepsze i gorsze produkty (trzeba racjonalnie brać to pod uwagę, a nie "ta firma BE, tamta CACY, bo tak i już". Siedzenie w stereotypach niewiele ma do inteligencji...), a tutejszy LW1200 w prawidłowej obudowie zagra lepiej niż niejeden Magnat czy STX.

• #25 03 Sie 2008 14:15
    Papaj16
    Poziom 12  

dibeisi boki zrywać to jest jeden z najgorszycvh szmelców na rynku! Alpierd jest dużo lepszy od dibeisi . Ale owszem Tesla tonsil stx... Konstrukcja wg mnie jak na 14 lat jest spoko..

• #26 03 Sie 2008 16:44
    DJ Max
    Poziom 30  

Alpierd jest równy dibeisi. Te same materiały, ta sama konstrukcja, tylko nadruk inny.

• #27 03 Sie 2008 17:08
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Jestes tego pewien ?
    Spojrz na alpharda w serii lw, czy yakuza

• #28 03 Sie 2008 21:21
    Papaj16
    Poziom 12  

i alpierd i dibeisi i american power i sistek itd też są chińskie ale jednak różnią się jakością...

• #29 04 Sie 2008 19:00
    !RON!
    Poziom 9  

A co kolega słucha jakiej muzyki ??

• #30 05 Sie 2008 19:20
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME