Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie ogniw/pasta lutownicza

BlueV 27 Lut 2018 18:50 327 3
  • #1 27 Lut 2018 18:50
    BlueV
    Poziom 4  

Witam!
    Mam pytanie odnośnie lutowania ogniw 18650. Wiem, że fabrycznie ogniwa są zgrzewane punktowo... I wiem też, że mozna je zlutować z pomocą pasty lutowniczej.
    Posiadam brazetec degufit 3000.
    Tak swoją drogą to kiedy stosuje się pastę lutowniczą? (mało jest spójnych artykułów na ten temat)

Wiem, że pastę lutowniczą stosuje się do
    - montażu SMD (łatwiej się lutuje ponoć, choć ja tam pasty używam jedynie do scalaków smd, na pewno nie do rezow, czy diod)
    - rozlutowywania (często cyna nie chce się stopić/ciężko odlutować jakiś element - to smaruje pastą a nawet troszkę kalafonii daję (jak pasta nie ma cyny, - sama pasta, topnik) to troszkę cyny daję i dopiero rozlutowywuje całość)
    - do pobielania końcówek idealnie się nadaje.
    Czytałem też właśnie że ogniwa za jej pomocą można łatwo lutować
    Ja jednak obawiam się, czy ich nie przegrzeje (Potrzebuje pakietu 18650 12V do przetwornicy)
    Czy może zrobić koszyk? Chociaż nie widziałem nigdzie żadnych koszyków samych, a na 18650 tymbardziej.
    Pozdrawiam!

0 3
  • #2 27 Lut 2018 19:06
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Ile sztuk potrzebujesz w pakiecie ?

Ja osobiście niejednokrotnie lutowałem transformatorówą. Czy uszkodziłem? Ogniwa działały, ale czy ich pojemność się zmieniła to nie wiem.
    Zawsze przed lutowanie czyściłem styki mechanicznie, co skracało czas nagrzewania.

Można zapodać koszyk.
    Lutowanie ogniw/pasta lutowniczaLutowanie ogniw/pasta lutownicza

1
  • #3 27 Lut 2018 19:21
    Freddy
    Poziom 43  

BlueV napisał:
    Mam pytanie odnośnie lutowania ogniw 18650.
    Ogniw nie wolno lutować.
    Do tego są specjalne taśmy zgrzewane. Podejdź do firm trudniących się regeneracją pakietów. Zrobią Ci to bez problemu. Usługa taka kosztuje w zależności od firmy od 1zł w górę.

0