Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka slim do 1500zł - Wymienne Łożyska

SKYFander 17 Mar 2018 12:50 1410 6
  • #1 17 Mar 2018 12:50
    SKYFander
    Poziom 8  

Witam. Obecna pralka mojej mamy wyzionęła wczoraj ducha, więc trochę "na szybko" muszę wybrać coś nowego. Kwota do 1500zł, ładowana od frontu, do głębokości 45cm. Bardzo mi zależy na wymienialnych łożyskach. Wiem że taką zaletę posiadają wszystkie pralki Amici, LG i Bosche z serii WLG, WLK i WLT. Wstępnie zdecydowany jestem zdecydowany na LG, podoba mi się silnik inwerterowy, funkcje i opinie o tych pralkach. Ale wolę mimo wszystko mieć szerszy ogląd. Jak wygląda sytuacja z bębnami/łożyskami u innych producentów w tym zakresie cenowym? Niestety, chyba oprócz amici żaden producent się tym nie chwali, więc ciężko zdobyć informacje, a w internecie, na forach są informacje sprzed lat, i wiele się mogło zmienić. Chodzi mi głównie o Elektroluxa, bo z tego co wiem jest w naszym kraju popularny. Ostatnio też zauważyłem w sklepie pralki Sharp, wcześniej nawet nie wiedziałem że produkują. Jak to u nich wygląda?
    Z góry dzięki za pomoc.

0 6
  • #3 17 Mar 2018 20:21
    80x86
    Poziom 11  

Nie jestem przekonany czy wymienione przez Ciebie Bosche mają rozbieralny bęben - też szukałem takich informacji i znajdywałem sprzeczne dane. Może to zależeć od rocznika - stąd niespójność. Na pewno rozbieralny bęben ma jeszcze seria WAE produkowana w Polsce, tylko nie jest slim :(
    Ale - w niektórych Boschach co prawda jest rozbieralny bęben, ale łożysko jest zatopione w tylnej części i trzeba albo wymieniać "pół" zbiornika, albo kroić.
    Druga rzecz, o której już pisałem w innym wątku, po wpisaniu w google czy olx hasła wymiana łożysk - otrzymamy wyniki wielu firm, które wymieniają łożyska we wszystkich pralkach, poprzez rozcięcie i spawanie plastiku. dają gwarancję, a koszt rzędu 200zł plus ewentualna przesyłka zespołu piorącego. Teść zrobił tak trzy lata temu w 9-cio letniej wtedy Candy i póki co działa, nic nie cieknie.
    Obecnie też zastanawiam się nad Candy - dają 5 lat gwarancji :)

0
  • #4 17 Mar 2018 21:06
    SKYFander
    Poziom 8  

Info o tym mam bodaj z jednego wątków na forum, chyba z 2016 roku, może coś się zmieniło przez ten czas.

0
  • #5 19 Mar 2018 14:09
    Pawel1812
    Poziom 26  

A może Kolega naprawi pralkę która "wyzionęła ducha" i ma prawdopodobnie pożądany, rozbieralny zbiornik, zamiast planować wymianę łożysk w nowej pralce.

0
  • #6 19 Mar 2018 15:06
    80x86
    Poziom 11  

Pawel1812 napisał:
    A może Kolega naprawi pralkę która "wyzionęła ducha" i ma prawdopodobnie pożądany, rozbieralny zbiornik, zamiast planować wymianę łożysk w nowej pralce.

Dokładnie - to może być najrozsądniejsze. Zwłaszcza że wcale nie musi oznaczać drogiej naprawy. Ot dwa przykłady:
    1. pralka wybijała "różnicówkę" - uwalona grzałka
    2. pralka nabierała wody i stałą, a kiedy się ją ponownie uruchomiło, wypuszczała wodę, nabierała ponownie i znowu stała - zjechane szczotki silnika

W obydwu przypadkach zarówno koszt jak i trudność niewielkie.

1
  • #7 22 Mar 2018 13:43
    agdrtv.info
    Poziom 13  

SKYFander napisał:
    Chodzi mi głównie o Elektroluxa, bo z tego co wiem jest w naszym kraju popularny.

Electrolux niestety nie ma wymiennych łożysk.

SKYFander napisał:
    Ostatnio też zauważyłem w sklepie pralki Sharp, wcześniej nawet nie wiedziałem że produkują. Jak to u nich wygląda?

Sharp wyjeżdża z tej samej fabryki co pralki Amicy, i w większości przypadków mają wymienne łożyska.

0