Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka slim (45cm) za max 2000 PLN

13 Lut 2019 12:57 627 15
  • Poziom 6  
    Cześć!

Młode małżeństwo szuka slima (45cm) do 2000 PLN. Pranie 2-3 razy w tygodniu. Obecnie jest nas dwójka, ale w planach jest szkrab :)

Szukamy pralki, która będzie tania w eksploatacji, czyli komora bębna skręcana, wymienne łożyska itd.
    Zależy nam, aby pralka była prosta, niezawodna a zarazem funkcjonalna. Żona chciałaby móc też prać delikatniejsze rzeczy, zamiast prać ręcznie.

W trakcie tournee po sklepach wpadły nam w oko pralki od LG:
    - LG F2J5WN4W ok 1500 zł
    - LG F2J6WY1W ok 1700 zł
    - LG F2J7HY2W ok 2000 zł

Do najdroższej opcji zachęca nas opcja TurboWash, która umożliwia skrócenie czasu prania.
    Większość opinii, z którymi się spotykamy, to długość prania min. 3 godziny niezależnie od programu, co bardzo nas dziwi. Zależy nam na tym, żeby opcjonalnie pranie zajmowało w okolicach 1,5 godziny.

Trochę poszperałem w internetach i spotkałem się ze skrajnymi ocenami o pralkach LG – od "badziewia" do "miodzio".
    Słyszeliśmy też opinie że LG to nawet telefonu nie umie zrobić. Jak oceniacie LG jako producenta pralek?
    Może polecacie coś innego?

Bardzo prosimy o pomoc :)
  • Poziom 6  
    Samsunga odrzuciliśmy ze względu na swoje kształty. Bryła pralki od LG jest prostokątna i przy ewentualnym zabudowaniu blatem ładnie się pod nim schowa.
    Eco Bubble działa przy używaniu proszków do prania, a my pierzemy przy użyciu kapsułek. Spotkaliśmy się z opinią że w Samsungach czasami kapsułka potrafi wpaść w przestrzeń między bębnem a fartuchem lub do części drzwi odpowiadającej za AddWash.
    Sam AddWash jest dla nas bardziej "bajerem" niż "must have".

Czy polecasz Samsunga ze względu dodatków czy ze jest po postu lepiej wykonany, mniej awaryjny?
  • Poziom 6  
    a co powiecie na temat innych producentów? Spotykamy się z opinią typu "Bosch to jest jednak Bosch, a LG no to sam wiesz..."
  • Poziom 37  
    Jeśli chodzi o markę Bosch to w tym temacie w poście #4 jest opisane jasno jaki model pralki Bosch był naprawdę udany i dlaczego nie warto rozważać zakupu marki Samsung: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3545417&highlight=
    Jeśli chodzi o pralki slim producenta Bosch to pozostają do wyboru modele z serii WLG i WLT bo tylko te modele mają wymienne łożyska.
    Marka LG produkuje z pewnością lepsze pralki niż Samsung i ich napędy typu Direkt Drive są bardzo trwałe, ale wykorzystane materiały do produkcji urządzenia nie są już najwyższych lotów.
  • Poziom 6  
    Dzięki Kenworth 18 za link. Samsunga odrzucamy. Nasza wybór sprowadza się do :

Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect wsad: 6,5kg, cena: 1649 zł
    LG F2J6WY1W wsad: 6,5kg, cena: 1699 zł
    LG F2J7HY2Wwsad: 7kg, cena: 1999 zł

Dwie pierwsze są zbliżone do siebie (pod względem wymiarów, wsadu, ceny). Jeśli wybierać z pośród nich, to która lepsza?
    Trzecia jest najdroższa i zastanawiamy się czy jeżeli wybieramy LG, to czy warto dopłacić i kupić ten model.
    LG F2J7HY2W zachęca mnie dodatkiem w postaci TurboWash, który umożliwia skrócenie czasu prania. Zwiększa się również wsad do 7kg.

Czy ktoś z Was jest posiadaczem modelu marki LG lub też znajomi i z jaką opinią się spotkaliście?
    Powiem szczerze że mamy dylemat. Przekopaliśmy wiele tematów, filmików na YT, komentarzy i czujemy się głupsi niż byliśmy :-?

Na YT znaleźliśmy informacje że LG F2J7HY2W ma jakieś problemy z ikonką wifi. Nie wiem czy to uniemożliwia pranie czy jak...

Link

Link

Link

Dodano po 26 [minuty]:

Poszperałem trochę o pralkach Bosch i modelu (Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect) który wpadł mi w oko.
    Natrafiłem na temat Pralka Bosch - która linia, modele made in Germany?

Użytkownik zbo3q pisze że posiada pralkę WLT24460PL i produkowana w Hiszpanii.

Użytkownik Stefciu_B podaje link Rozszyfrowane symbole pralek Bosch z którego wynika że pralka produkowana jest .... w Polsce?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Ciekawy tematy do pralek LG:
    Pralka LG F2J6WY0W - Stuki podczas wirowania, a serwis nie widzi wady :) żal
    Pralka LG F2J6QY0W C4 SteamSpa - drzwi pralki się ruszają
  • Poziom 37  
    Niestety u każdego producenta zdarzają się wpadki i w świat idzie wadliwy model, ale najważniejsze jest to jak podchodzi do tego problemu producent i czy wymieni model na wolny od wad bez problemu.
    Jakiś czas temu był temat na forum, że Pani po 2 tygodniach użytkowania pralki Bosch spowodowała zalanie tyłu pralki i niestety silnik pralki również został zalany. Skończyło się na tym, że silnik spowodował uszkodzenie modułu sterującego. Mimo to radzono owej Pani żeby nie przyznawała się do tego, że to ona spowodowała uszkodzenie urządzenia i by przekonała serwis, że z to wada urządzenia. Sprawa zakończyła się wymianą sprzętu na identyczny model, ale już po naprawie gwarancyjnej.
    Jeżeli producent LG nie podchodzi poważnie do klienta to nie świadczy to o marce najlepiej.
  • Poziom 6  
    A co sądzicie o tych dwóch pierwszych pralkach z mojego poprzedniego posta:
    maverick1311 napisał:

Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect wsad: 6,5kg, cena: 1649 zł
    LG F2J6WY1W wsad: 6,5kg, cena: 1699 zł
    LG F2J7HY2Wwsad: 7kg, cena: 1999 zł

Dwie pierwsze są zbliżone do siebie (pod względem wymiarów, wsadu, ceny). Jeśli wybierać z pośród nich, to która lepsza?

My już nie wiemy co o tym wszystkim myśleć. Utknęliśmy :-? Chyba czeka nas kolejna wizyta w sklepie
  • Poziom 23  
    maverick1311 napisał:
    My już nie wiemy co o tym wszystkim myśleć. Utknęliśmy

Brać co się podoba ;) w sprzęt się nie wejdzie, a jak człowiek za bardzo to rozdrapuje tym gorzej. Nie ma producentów niezawodnych. Zawsze coś się może zepsuć, nawet w legendarnym Miele.
    Druga sprawa, że my mentalnie jesteśmy tak stworzeni, że potrafimy najczęściej wylewać gorzkie żale na sprzęty w necie. Jak jesteśmy zadowoleni z jakiegoś sprzętu, to raczej nie wchodzimy do internetu i nie piszemy o tym. Trzeba przyjąć, że na 100 pralek, w 10 coś walnie, a 3 osoby wejdą do neta, napiszą opinię. My to później czytamy, i odnosimy wrażenie, że każdy sprzęt to bubel i badziew.
    Osobiście gdybym brał do siebie każdą opinię, którą wyczytam w necie, to w życiu bym nie pojechał na wakacje, nie kupił samochodu, a zamiast telefonu używałbym telegrafu.
  • Poziom 6  
    PanAGD so true.
    W najbliższych dniach wybierzemy się jeszcze raz do sklepu i "pomacamy" sprzęty.

Mam pytanie od strony serwisowania czy LG F2J7HY2W to dobry wybór? Patrzyłem na części np.: w north.pl to wygląda ok.
    Co Wy o tym sądzicie? Czy takie "najczęściej" spotykane usterki da radę ogarnąć?
  • Poziom 37  
    Jeżeli kolega potrafi majsterkować itp. to wymianę łożysk lub pompy w pralce powinien kolega ogarnąć oczywiście jeśli to zbyt duże wyzwanie to lepiej ten temat pozostawić serwisantom.
    Jeśli chodzi o awarię elektroniki to najlepiej od razu szukać dobrego serwisanta.
  • Poziom 6  
    Bardziej chodziło mi o to czy ten model LG nie jest studnią bez dna. Typu, czy części uważacie za drogie, a serwis to nawet nie chce tego ruszać.
    Nigdy nie naprawiałem pralek, ale jak to się mówi zawsze musi być ten pierwszy raz. Mam nadzieję, że nie będę musiał go doświadczać (za szybko), ale jak już to żeby nie był dla mnie bolesny :)
  • Poziom 37  
    Na przykład zestawiając ceny krzyżaków bębna to w Bosch wygląda to tak: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-bosc...2-pralki-bosch,392,WLT24460PL02,m2784082.html
    Jeśli chodzi o LG to producent udostępnia sam krzyżak bez konieczności zakupu zestawu bęben z krzyżakiem: https://north.pl/karta/krzyzak-bebna-do-pralki-lg-f2j7hy2w,A12-DX-C2M2-11F.html
    Może uszkodzenia krzyżaka nie są nagminne, ale czasem się zdarzają a wtedy ta część wymaga wymiany. Naprawy sprzętu AGD są najdroższe wtedy gdy pralka trafia w ręce niekompetentnego pseudo fachowca a niestety są czarne owce w śród znamienitego grona dobrych i rzetelnych fachowców.
    Dobry fachowiec musi się cenić i cena za usługę wynika właśnie z jego doświadczenia wiedzy i umiejętności a to musi kosztować jeśli oczekujemy rzetelnie wykonanej naprawy.
  • Specjalista AGD
    maverick1311 napisał:
    Bardziej chodziło mi o to czy ten model LG nie jest studnią bez dna. Typu, czy części uważacie za drogie, a serwis to nawet nie chce tego ruszać.

Części do LG są na pezystępnym poziomie cenowym. Dobry serwisant naprawi LG bez mrugnięcia okiem.