Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gruntowa Pompa Ciepła na bazie Mitsubishi PUHZ-P140YHA

22 Mar 2018 00:06 708 1
  • Poziom 1  
    Dzień dobry.
    Mam pomysł by agregat klimatyzatora Mitsubishi PUHZ-P140YHA (inverter) przerobić na gruntową pompę ciepła. Z tego co zapoznałem się z budową takiej pompy wydaje mi się że nie będzie to duży problem gdyż zamiast wymiennika powietrznego i skraplacza wstawię dwa wymienniki płytowe. Przy wysterowaniu urządzenia w trybie grzania nie widzę by pojawiał się jakiś błąd natomiast pytanie mam do bardziej zaawansowanych graczy a mianowicie czy ktoś już próbował czegoś takiego? Dodatkowo czy mógłby ktoś polecić jakąś książkę w której uzyskam wiedzę na temat doboru wymiennika płytowego do mocy sprężarki ?
    Obecnie posiadam piec na ekogroszek lecz przy zaczerpnięciu informacji na ten temat pompa ciepła byłaby bardziej ekonomiczna ze względu na możliwość regulacji zadanej temperatury względem temperatury zewnętrznej.
    Dodatkowo będę musiał stworzyć automatykę która będzie rozdzielała mi ciepło na CO i CWU oraz która będzie regulowała załączanie się urządzenia np przy spadku temperatury o 10 stopni C na zasobniku ciepłej wody.

Pozdrawiam