Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Publiczny adres IP z możliwością przekierowania portów.

gunnpa 26 Mar 2018 19:21 888 14
  • #1 26 Mar 2018 19:21
    gunnpa
    Poziom 9  

Szanowni Forumowicze,
    Proszę o informację, który z operatorów w ramach internetu mobilnego (bez innych usług) daje adres publiczny z możliwością przekierowania portów. Niestety w sieci jest wiele sprzecznych informacji a na stronach telekomów z reguły brak takiej informacji.
    Dzisiaj dopiero po rozmowie z płatnym numerem T-mobile dostałem pewną odpowiedź, że na adresach publicznych blokują przekierowanie portów. Dają to tylko firmom i to za dodatkową opłatą.
    Może ktoś z Was już przećwiczył z sukcesem takie zadanie u innego dostawcy?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    E.

0 14
  • #2 26 Mar 2018 19:35
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W Plusie dla indywidualnych takie IP jest płatne, koszt 6,15 zł/m-c za dynamiczny i 18,45 zł/m-c za statyczny. W Orange można mieć dynamiczny czyli APN vpn za darmo, trzeba skontaktować się z BOK i uzasadnić potrzebę takiego IP. Pojawiły się ostatnio informacje ze dla indywidualnych klientów internetu mobilnego Orange oferuje stały publiczny IP z dostępem z zewnątrz, oczywiście odpłatnie. Warto potwierdzić to w BOK Orange.

0
  • #3 26 Mar 2018 20:51
    IC_Current

matek451 napisał:
    W Plusie dla indywidualnych takie IP jest płatne, koszt 6,15 zł/m-c za dynamiczny i 18,45 zł/m-c za statyczny. W Orange można mieć dynamiczny czyli APN vpn za darmo, trzeba skontaktować się z BOK i uzasadnić potrzebę takiego IP. Pojawiły się ostatnio informacje ze dla indywidualnych klientów internetu mobilnego Orange oferuje stały publiczny IP z dostępem z zewnątrz, oczywiście odpłatnie. Warto potwierdzić to w BOK Orange.

Niestety w Orange nie można. Odkąd wdrożyli LS NAT żadne prośby nie pomogą. Zmienili też regulamin dla nowych umów. Możesz dostać publiczny IP bez firewalla, ale IPv6. Z tego powodu zrezygnowałem w zeszłym roku z ich usług.

0
  • #4 26 Mar 2018 21:18
    makosuu

Czyli jeśli chcemy mieć publiczne IP to zostaje Plus? Masakra. To jeszcze T-Mobile dla firm ma publiczne IP.

0
  • #5 26 Mar 2018 21:39
    sebapulawy
    Poziom 12  

w orange jest mozliwość publicznego statycznego, kilka ni temu aktywowałem.

0
  • #6 26 Mar 2018 21:42
    makosuu

Masz abonament na firmę czy indywidualnego? Gdzieś widziałem regulamin tego Orange VPN i koszt zmiennego to 5 zł a statyczny 18, ale nie wiem jak to jest w końcu.

0
  • #7 26 Mar 2018 21:47
    sebapulawy
    Poziom 12  

Od niedawna jest to dostępne także dla indywidualnych, takich jak ja.Ceny coś koło tego co piszesz.
    Tylko trzeba to uruchamiać na infolinii expert *900 na zwykłej nie wiedzą czym z nimi rozmawiasz :)

0
  • #9 26 Mar 2018 21:53
    makosuu

sebapulawy napisał:
    Od niedawna jest to dostępne także dla indywidualnych, takich jak ja.Ceny coś koło tego co piszesz.

Z tego co wiem dawniej było za darmo :(

sebapulawy napisał:
    Tylko trzeba to uruchamiać na infolinii expert *900 na zwykłej nie wiedzą czym z nimi rozmawiasz

U nich obsługa klienta nigdy nie potrafi pomóc. Mimo to i tak mam u nich telefon i Neostradę :D Mają najlepszą ofertę na kartę jaka jest

0
  • #10 27 Mar 2018 14:07
    gunnpa
    Poziom 9  

sebapulawy napisał:
    Tylko trzeba to uruchamiać na infolinii expert *900 na zwykłej nie wiedzą czym z nimi rozmawiasz :)

Zgadza się, potwierdziłem to w rozmowie z *900 - zarówno na *100 jak i na czacie a tym bardziej w "okienku" sprzedaży nie mają bladego pojęcia o co chodzi. Żenada - byleby klientowi wcisnąć usługę a potem niech kombinuje.

0
  • #11 27 Mar 2018 14:28
    szwagros
    Poziom 30  

gunnpa napisał:
    Dzisiaj dopiero po rozmowie z płatnym numerem T-mobile dostałem pewną odpowiedź, że na adresach publicznych blokują przekierowanie portów.

Ciekawe jak technicznie mogą to zrobić.

0
  • #12 27 Mar 2018 15:10
    makosuu

Nic nie blokują. Masz adres publiczny to możesz przekierować port, a jak nie to masz IP 10.x.x.x więc prywatny.

0
  • #13 28 Mar 2018 00:35
    jarek7714
    Poziom 15  

makosuu napisał:

Z tego co wiem dawniej było za darmo :(
    Ja mam za free, ale aktywowałem ponad 2 lata temu.
    makosuu napisał:
    Nic nie blokują. Masz adres publiczny to możesz przekierować port, a jak nie to masz IP 10.x.x.x więc prywatny.
    . Adres w ogóle nie musi być za NAT operatora, może być na WAN klienta publiczny z blokadą dostępu z zewnątrz (w Plusie tak jest, w Play tak było wcześniej przy usłudze internetowej, ba nawet Aero2 kiedyś przydzielało publiczny IP). Przy usłudze dodatkowej publicznego IP wszystkie porty mamy otwarte z zewnątrz sieci (tcp/udp 1-65535). Na sieci Plusa jest dostępna ciekawa oferta z publicznymi adresami tego operatora http://www.telepolis.pl/wiadomosci/otvarta-patriotyczna-siec-komorkowa,2,3,41646.html .

0
  • #14 28 Mar 2018 08:13
    szwagros
    Poziom 30  

jarek7714 napisał:
    może być na WAN klienta publiczny z blokadą dostępu z zewnątrz

Ale to nie ma nic wspólnego z blokowaniem samych przekierowań portów. Tzn przekierowanie nic nie zmienia w tym, że adres jest niedostępny z zewnątrz.

0
  • #15 28 Mar 2018 11:37
    jarek7714
    Poziom 15  

szwagros napisał:

Ale to nie ma nic wspólnego z blokowaniem samych przekierowań portów. Tzn przekierowanie nic nie zmienia w tym, że adres jest niedostępny z zewnątrz.
    Przekierowanie portów możesz skutecznie dokonywać jedynie na publicznym adresie. Nie ma czegoś takiego jak blokada przekierowań portów, taki nie routowany adres schowany jest za serwerem proxy/firewall operatora i cały ruch inicjowany z zewnątrz jest wycinany. Ruch inicjowany przez użytkownika jest otwarty i stosowne porty otwierane przez urządzenia/aplikacje/programy użytkownika działają.

0
  Szukaj w 5mln produktów