Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Operatorzy (w tym wirtualni) z opcją publicznego IP?

Verona 19 Cze 2018 09:32 576 8
  • #1 19 Cze 2018 09:32
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Szukam taniego internetu mobilnego koniecznie z opcją publicznego IP (najlepiej statyczny ale nie jest to wymóg) gdyż potrzebuję mieć dostęp do serwera z zewnątrz. Nie potrzebuję dużego transferu, do 10GB myślę starczy - liczy się jak najniższy koszt. Najlepiej by oferta była na kartę by nie wiązać się na lata jakąś umową, ostatecznie abonament ale niski jeśli nie byłoby nic innego. Mogę wziąć na firmę, ale tylko jeśli nie byłoby opcji normalnie.

Wiem, że publiczne IP można wykupić na pewno w Orange i Plus, T-Mobile dla firm. Nie wiem jednak czy w tych przypadkach dotyczy to też ofert na kartę. Ktoś wie?

Poleci ktoś jakąś inną sieć np. typu MNO lub MVNO? Jedyne to co znalazłem to że nowa MNVO sieć Otvarta oferuje publiczne IP, bo się tym reklamuje na stronie. W przypadku innych mam problem cokolwiek znaleźć konkretnego.

0 8
  • Pomocny post
    #2 19 Cze 2018 10:48
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Prawie na pewno Orange ma publiczne IP. Sam używam, tylko nie pamiętam czy było takie od razu, czy nie. Warto zapytać, nawet przez Facebooka.
    Odnośnie oferty, polecam orange Free na kartę. Prócz kilku zalet ma duże bonusy, dokładniej za każde doładowanie otrzymujesz pakiet internetu właściwie bez ograniczonego czasu na wykorzystanie. I tak za 5pln dostaje się 2,5GB, za 20pln 10GB itp.

0
  • #3 19 Cze 2018 11:50
    Verona
    Poziom 23  

Kraniec_Internetów napisał:
    Prawie na pewno Orange ma publiczne IP. Sam używam, tylko nie pamiętam czy było takie od razu, czy nie. Warto zapytać, nawet przez Facebooka.
    Odnośnie oferty, polecam orange Free na kartę. Prócz kilku zalet ma duże bonusy, dokładniej za każde doładowanie otrzymujesz pakiet internetu właściwie bez ograniczonego czasu na wykorzystanie. I tak za 5pln dostaje się 2,5GB, za 20pln 10GB itp.

Orange oferuje to odpłatnie tylko w ofertach na abonament. Potwierdziłem to w obsłudze klienta. Najtańszy abonament kosztuje nie dużo bo 10zł, a IP 7zł (niestety dynamiczne, bo statyczne aż 20zł). Szkoda też, że drugi pakiet kosztuje już 40zł za 50GB czyli różnica spora, i nie ma niczego pomiędzy np. za 15-20zł. Chciałbym jednak za wszelką cenę uniknąć tego abonamentu bo wiem że nie będę z niego korzystał 2 lata, a raczej pół roku max rok.
    Jestem ciekawy czy jakaś inna sieć ma ciekawszą ofertę, dlatego liczę że ktoś coś zaproponuje.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Cze 2018 11:57
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Żartujesz, w ofertach na kartę żaden operator nie oferuje publicznego IP z dostępem z zewnątrz. Dla firm już wiesz, dla indywidualnych jest też płatny stały IP a dynamiczny można było uruchomić za darmo przez BOK uzasadniając jego zastosowanie( APN vpn). W Plusie dla indywidualnych dynamiczny IP z dostępem z zewnątrz za 6,15 zł/m-c a statyczny za 18,45 zł/m-c http://www.plus.pl/documents/16/10f2425b-51fe...mocji_Dostep_do_Internetu_z_publicznym_IP.pdf Jedyny MVNO z takim adresem to abonament w Otvarta , działa na infrastrukturze Plusa o czym już wiesz.

0
  • #5 19 Cze 2018 12:03
    makosuu

Do czego konkretnie potrzebujesz publicznego adresu?

0
  • #6 19 Cze 2018 12:06
    Verona
    Poziom 23  

makosuu napisał:
    A po co publiczny adres do grania w gry? Nie odpali ci pasjans bez tego? :D Nie trzeba mieć do każdej gry publicznego adresu?

A gdzie chociaż raz padło określenie "gra"? Napisałem, że potrzebuję dostępu do serwera. Konkretnie do serwera bazodanowego, ale nie wiem jakie to ma znaczenie do czego konkretnie.

0
  • Pomocny post
    #7 19 Cze 2018 12:13
    makosuu

To była odpowiedź do posta który został usunięty

Chodzi o to że bez abonamentu nie będzie publicznego adresu a dostęp do serwera moża uzyskać także przez VPN. A abonament możesz wziąć w Otvarta bo masz tam krótkie umowy, w miarę tanio czyli jak chcesz.
    https://otvarta.pl/internet

Operatorzy (w tym wirtualni) z opcją publicznego IP?

0
  • #8 19 Cze 2018 12:23
    Verona
    Poziom 23  

Waham się między abonamentem w Orange za 10zł + 7zł, a umową z Otvartą na 26zł. I tu i tu 10GB ale otwarta wypada drożej o 10zł, chociaż za to ze statycznym IP. Może ktoś wygrzebie jakiegoś innego MVNO z publicznym, jeśli nie to będę musiał któreś z tego wybrać.

0
  • Pomocny post
    #9 19 Cze 2018 12:33
    makosuu

W Orange po limicie masz lejek a w otwarta nie znalazlem na ten temat nic. Jak jest zmienny adres to ustawiasz DDNS.

0
  Szukaj w 5mln produktów