Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vario 614 - Silnik kręci ale nie odpali bez plaka.

Vario614 12 Kwi 2018 06:49 420 6
  • #1 12 Kwi 2018 06:49
    Vario614
    Poziom 2  

Witam, zrobił mi się problem z moim Vario, Silnik kreci ale nie odpali bez plaka, Przy przekręcaniu kluczyka zaswiecają się kontrolki ale nie slychac charakterystycznego dzwięku w skrzynce z bezpiecznikami. Ktoś wie co to był za dzwięk i co może byc przyczyną.
    Vario 614d
    1998r

0 6
  • #2 12 Kwi 2018 09:01
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Vario614 napisał:
    Przy przekręcaniu kluczyka zaswiecają się kontrolki ale nie slychac charakterystycznego dzwięku w skrzynce z bezpiecznikami. Ktoś wie co to był za dzwięk

Wie ten co go słyszał - nie wiem czemu na portalu o to pytasz, bezpieczniki dźwięków nie wydają - ale mogło to być skwierczenie palących się przewodów, natomiast jeśli masz na myśli skrzynkę bezpieczników i przekaźników to przy rozruchu załącza się kilka przekaźników - załączajacy świece żarowe, załączający rozrusznik, załączający inne odbiorniki elektryczne (światła itp).
    Obstawiałbym problem z załączeniem świec żarowych.

0
  • #3 12 Kwi 2018 12:03
    Vario614
    Poziom 2  

jdubowski napisał:
    Vario614 napisał:
    Przy przekręcaniu kluczyka zaswiecają się kontrolki ale nie slychac charakterystycznego dzwięku w skrzynce z bezpiecznikami. Ktoś wie co to był za dzwięk

Wie ten co go słyszał - nie wiem czemu na portalu o to pytasz, bezpieczniki dźwięków nie wydają - ale mogło to być skwierczenie palących się przewodów, natomiast jeśli masz na myśli skrzynkę bezpieczników i przekaźników to przy rozruchu załącza się kilka przekaźników - załączajacy świece żarowe, załączający rozrusznik, załączający inne odbiorniki elektryczne (światła itp).
    Obstawiałbym problem z załączeniem świec żarowych.

Witaj, i co paliły sie te kable tak przez 4 miesiace odkad go mam? Za każdym razem gdy go przekręcałem kluczyk było słychac taki charakterystyczny dzwięk, przypuszczam że w którymś z przekaźników to było, a teraz tego dzięku nie ma i auto nie pali.
    A to autko nie ma świec żarowych ani płomieniowej.

0
  • #4 12 Kwi 2018 17:58
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Vario614 napisał:
    Za każdym razem gdy go przekręcałem kluczyk było słychac taki charakterystyczny dzwięk, przypuszczam że w którymś z przekaźników to było, a teraz tego dzięku nie ma i auto nie pali.

Przekaźniki sprawdzone?

Vario614 napisał:
    A to autko nie ma świec żarowych ani płomieniowej.

Co do braku świec żarowych - masz pewność?

Problem wystepuje tylko na zimnym silniku czy zawsze?

0
  • #5 12 Kwi 2018 23:56
    Gregor_123
    Poziom 10  

Aby nie szukać po omacku musiałbyś podłączyć po komputer. Stare HHT.
    Może być drobna usterka w instalacji, na przykład przekaźnik z rozrusznika, utleniony pin na sterowniku a może i sterownik.
    Chyba, że po prostu masz za małe ciśnienie paliwa i bez wspomagania nie odpali.

0
  • #6 13 Kwi 2018 08:56
    Vario614
    Poziom 2  

Problem jest czy zimno czy ciepło, dzis go z plaka odpaliłem i na wiekszych obrotach chodzil i jezdzil elegnacko, ale na małych zacza powoli gasnac i zgasł całkiem, nawet z plaka juz nie chciał zapalic, dopiero z zaciagu traktorem zapalił. Zrobie zdjecie silnika i zobaczycie czy sa czy nie ma swiec.

0
  • #7 13 Kwi 2018 09:40
    Gregor_123
    Poziom 10  

Masz tam zapewne silnik OM904. Jeśli po odpaleniu kulał aż zgasł to masz chyba niesprawny układ paliwowy. Do sprawdzenia elektryka przez HHT.
    Świec tam niema, mogłaby być jedna płomieniówka w kolektorze. wtedy wystarczy zaślepić dopływ paliwa do niej. Gdyby to jej wina była, że zapowietrza układ.
    Na początek dmuchnij około 1 bar ciśnienia do zbiornika paliwa i zobacz czy paliwo nie zacznie gdzieś wypływać na silniku albo po drodze do niego. Potem cały układ zasilania do prześwietlenia. W Vario jest potworny dostęp do filtra paliwa i ciężko prawidłowo go wymienić by pokrywa była szczelna. Może to tu musisz szukać?

0