Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autobus MAN ubytek powietrza z układu

przema 15 Apr 2018 14:47 1242 9
    przema
    Level 9  
    Witam koledzy.
    Posiadam autobus MAN , mam problem z ubytkiem powietrza z układu. Nigdzie nie slychać ubytku, syczenia, cały spód był psikany wodą i cisz. Byłem w serwisie , oczywiście skasowali jeden zawór wymienili i nadal jest ten sam problem. Jesli ktoś cos miał podobnego prosze o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kakibara
    Level 32  
    To zawsze jest najlepsze jest ubytek, a nie widać - nie słychać problemu.
    Jedź w ciche-spokojne miejsce i posluchaj może coś Ci wpadnie w ucho.
    Sprobuj w różnych polozeniach poduszek.
    Odlacz pistolet i inne dołączone sprzęty pomocnicze, sprawdz zawory redukcyjne - okolice śrub regulacyjnych, komory hamulcowe na zaciagnietym i spuszczonym ręcznym.okolice zaworow i osuszacza.
    Poruszaj-poszarp przewodami powietrznymi przy ramie, opaski na zbiornikach powietrznych plus czy nie ma korozji na powłoce.
    Polaczenia ze skrzynia biegów
    Gregor_123
    Level 12  
    Nie napisałeś w którym obwodzie ucieka i do jakich wartości na zegarach.
    A to byłaby podstawowa wskazówka.
    przema
    Level 9  
    Zegary spadają do zera i to bardzo szybko. Drzwi się otwierają kiedy powietrze zejdzie. Dziwne jest to ,że w serwisie nie znaleźli ubytku ale skasowali odpowiednio.
    Kaszpirowski2
    Level 8  
    Poszukaj w poduszka zawieszenia . Polej płynem do nieszczelności po poduszkach i kielichach podnieś auto opuść i obserwuj czy nie bombluje.Ubytek możliwy w mechanicznym układzie zawieszenia nie w elektronicznym ecas.
    sanfran
    Level 40  
    Nie znam MANów, ale miałem podobny przypadek gdy mechanikowałem przy tego typu pojazdach. Winnym okazał się główny zawór hamulca (ten pod pedałem). Powietrze wypływało przez odpływ, z którego uchodzi powietrze po odpuszczeniu hamulca, dlatego nie było słychać. Gumowa rękawiczka założono na odplyw pokazywała skale zjawiska, a powietre uchodziło bezszmerowo.
    przema
    Level 9  
    Na poduszkach trzyma powietrze,jak.zejdzie powietrze to siedzenia opada i drzwi sie otwoeraja
    Gregor_123
    Level 12  
    Jak schodzi do zera to 1 i 2 układ, czyli hamulce 1 i 2 osi. Do sprawdzenia zawory sterujące, zbiorniki powietrza z tych układów i zawór rozdzielacza. Gdy czterodrożny będzie zapieczony to powietrze zejdzie przez osuszacz i sprężarkę. Nie usłyszysz.
    Po napompowaniu powietrza do pełna wykręć osuszacz i popryskaj wodą z mydłem podstawę pod filtrem.