Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autobus MAN ubytek powietrza z układu

przema 15 Kwi 2018 14:47 243 9
  • #1 15 Kwi 2018 14:47
    przema
    Poziom 8  

Witam koledzy.
    Posiadam autobus MAN , mam problem z ubytkiem powietrza z układu. Nigdzie nie slychać ubytku, syczenia, cały spód był psikany wodą i cisz. Byłem w serwisie , oczywiście skasowali jeden zawór wymienili i nadal jest ten sam problem. Jesli ktoś cos miał podobnego prosze o pomoc.

0 9
  • #2 15 Kwi 2018 20:25
    kakibara
    Poziom 27  

To zawsze jest najlepsze jest ubytek, a nie widać - nie słychać problemu.
    Jedź w ciche-spokojne miejsce i posluchaj może coś Ci wpadnie w ucho.
    Sprobuj w różnych polozeniach poduszek.
    Odlacz pistolet i inne dołączone sprzęty pomocnicze, sprawdz zawory redukcyjne - okolice śrub regulacyjnych, komory hamulcowe na zaciagnietym i spuszczonym ręcznym.okolice zaworow i osuszacza.
    Poruszaj-poszarp przewodami powietrznymi przy ramie, opaski na zbiornikach powietrznych plus czy nie ma korozji na powłoce.
    Polaczenia ze skrzynia biegów

0
  • #3 15 Kwi 2018 22:02
    Hart3
    Poziom 24  

Jak to w autobusach jeżeli podwozie szczelne problemu szukać w nadwoziu.Do sprawdzenia w poszyciu pneumatyka drzwi,fotela kierowcy,pneumatyka nawiewów w suficie.

0
  • #4 15 Kwi 2018 23:13
    Gregor_123
    Poziom 8  

Nie napisałeś w którym obwodzie ucieka i do jakich wartości na zegarach.
    A to byłaby podstawowa wskazówka.

0
  • #5 16 Kwi 2018 12:13
    przema
    Poziom 8  

Zegary spadają do zera i to bardzo szybko. Drzwi się otwierają kiedy powietrze zejdzie. Dziwne jest to ,że w serwisie nie znaleźli ubytku ale skasowali odpowiednio.

0
  • #6 16 Kwi 2018 12:41
    Kaszpirowski2
    Poziom 7  

Poszukaj w poduszka zawieszenia . Polej płynem do nieszczelności po poduszkach i kielichach podnieś auto opuść i obserwuj czy nie bombluje.Ubytek możliwy w mechanicznym układzie zawieszenia nie w elektronicznym ecas.

0
  • #7 16 Kwi 2018 13:16
    sanfran
    Poziom 35  

Nie znam MANów, ale miałem podobny przypadek gdy mechanikowałem przy tego typu pojazdach. Winnym okazał się główny zawór hamulca (ten pod pedałem). Powietrze wypływało przez odpływ, z którego uchodzi powietrze po odpuszczeniu hamulca, dlatego nie było słychać. Gumowa rękawiczka założono na odplyw pokazywała skale zjawiska, a powietre uchodziło bezszmerowo.

0
  • #8 24 Kwi 2018 09:09
    przema
    Poziom 8  

Na poduszkach trzyma powietrze,jak.zejdzie powietrze to siedzenia opada i drzwi sie otwoeraja

0
  • #9 24 Kwi 2018 17:15
    Hart3
    Poziom 24  

To trzeba sprawdzić te obwody jeśli nie potrafisz próbnie eliminuj poprzez zaślepienie.

0
  • #10 29 Kwi 2018 21:18
    Gregor_123
    Poziom 8  

Jak schodzi do zera to 1 i 2 układ, czyli hamulce 1 i 2 osi. Do sprawdzenia zawory sterujące, zbiorniki powietrza z tych układów i zawór rozdzielacza. Gdy czterodrożny będzie zapieczony to powietrze zejdzie przez osuszacz i sprężarkę. Nie usłyszysz.
    Po napompowaniu powietrza do pełna wykręć osuszacz i popryskaj wodą z mydłem podstawę pod filtrem.

0