Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 5 - Jak odblokować, zablokowany kodem ?

viper111 22 Kwi 2018 21:00 2712 15
  • #1 22 Kwi 2018 21:00
    viper111
    Poziom 13  

Witam,
    mam iPhona 5 (model A1429). Telefon mam po zmarłym tacie. Mimo kilku prób wpisania pinu nie udało mi się odblokować telefonu i zablokował się tak, że ma napis żeby połączyć się z iTunes i odblokować.

Niestety to nic nie da bo nie znam hasła, loginu itp.

Wyczytałem w internecie że mogę przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i będzie odblokowany, jednak mi i mojej rodzinie zależy na sprawdzeniu zawartości telefonu taty tj. zdjęć i ostatnich kontaktów.

Pytanie czy są sposoby na odblokowanie telefonu ale bez utraty danych?

p.s. zaznaczam, że telefon nie ma zablokowanego IMEI ani nie został zgłoszony jako kradziony! To telefon mojego zmarłego taty!

0 15
  • #2 22 Kwi 2018 23:02
    RebellionArts
    Poziom 15  

Wydaje mi się, że tylko placówki Apple-a umożliwiają cokolwiek, ja bym się zastanowił raczej, czy taki dostęp będzie, bo może być problem z polityką prywatności. Wiem, że o prywatność w Apple można być spokojnym, ale o swoją...

0
  • #3 23 Kwi 2018 06:58
    viper111
    Poziom 13  

Z tego co czytałem to nawet FBI w USA miało problem uzyskać dostęp do iPhone w sprawie karnej więc ta oficjalna droga raczej nie ma sensu.

Stąd własnie szukam rozwiązań/programów łamiących hasło czy dających dostęp do treści.

0
  • #4 23 Kwi 2018 08:51
    RebellionArts
    Poziom 15  

To szukaj pośrednich kont, jeżeli ma pocztę, albo jakieś inne konta to hasło może być takie same

0
  • #5 23 Kwi 2018 10:31
    KRY5PIN
    Poziom 31  

Miałem podobny przypadek z klientką jakiś czas temu, zmarł jej ojciec i firma przeszła na nią. W iphonie miał zapisane wszystkie terminarze i kontakty do klientów, pojechali do punktu apple i jej odmówili, pomimo tego że miała akt zgonu, i wszystkie potrzebne papiery...

0
  • #6 23 Kwi 2018 10:56
    nici
    Poziom 34  

Kupiłem kiedyś w UK iphona 6 z uszkodzoną baterią ( rzekomo ) . Po wymianie i naładowaniu telefon działa, lecz z blokadą icloud. Kontakt ze sprzedawcą niemożliwy a odblokowanie tym bardziej. Podobno do ios9 dało się to obejść ale powyżej no possible.

0
  • #7 23 Kwi 2018 11:03
    RebellionArts
    Poziom 15  

Tak jak piszę, sprawdź podobne hasła z innych kont, poproś o przypomnienie po przez sms, albo sprawdź zapisane hasła z Firefox-a jeżeli używał. Na kali linux masz program cupper, fajny do tworzenia konkretnych możliwych haseł, i wtedy brutal force poczte czy co innego. Jedyna sznasa to właśnie podobieństwo haseł, może też na laptopie ma zapisane hasła do onet@ lub innych stron jak sympatia albo inne inne (poszukaj w historii wyszukiwarki), a dostęp do komputera chronionego hasłem, jakby był to..., proszę Cię ;) xD

0
  • #9 23 Kwi 2018 12:33
    inventco.eu

Poziom 29  

Jak nie uda się zalogować do icloud to póki co obejścia nie ma.

0
  • #10 23 Kwi 2018 23:41
    archi3
    Poziom 31  

Jest jeśli iCLOUD nie jest w trybie lost. Niestety swoje kosztuje i nie usunie hasła na ekranie.

0
  • #11 24 Kwi 2018 16:38
    marci4
    Poziom 29  

Apple odblokuje telefon jeśli przedstawisz dowód zakupu. Oczywiście wszystkie dane zostaną skasowane.

1
  • #12 24 Kwi 2018 21:38
    RebellionArts
    Poziom 15  

@viper111

Są różne metody, na wykradanie danych, do różnych modeli udało już się dotrzeć, wszystko zależy od tego jaka jest wersja systemu. Napiszę szczerze, że przeprowadzałem już takie sytuacje, kiedy dostęp musiał być przeprowadzony trzecią ręką, czy się udało to nikt wiedzieć nie musi... . Wszystko zależy, czy telefon był aktualizowany, jak jest to piątka, to może się 'coś' uda zrobić ale nie próbowałem jeszcze przy blokadzie z iTunes. Ale tak jak pisałem wcześniej, najłatwiej będzie jak złamiesz hasło do pocztu Ojca, stamtąd znajdziesz inne hasła, możliwe, że ma jedno uniwersalne, taka metoda jest najprostsza w tym przypadku.

0
  • #13 13 Maj 2018 22:40
    skowronek4
    Poziom 4  

myślę, że brute force + poczta na której jest apple id załatwi sprawę

0
  • #15 22 Maj 2018 16:03
    blahfff
    Poziom 28  

@klarus, tak, dziala bo to nic innego jak funkcja "restore" dostepna w iTunes, za darmo. Aplikacja po prostu wgrywa caly nowy soft z resetem danych. Nie wierz w takie magiczne programy ktore usuna ci kod z iPhone'a zachowujac dane czy innego tego typu ktore rzekomo potrafia odzyskac usuniete dane z tel. To zwykla "sciema".

0
  • #16 22 Maj 2018 20:30
    RebellionArts
    Poziom 15  

Robi się ciekawie, po co to w ogóle odkopujecie?

0