Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużanie przewodu internetowego

doktorexd1986 17 Maj 2018 21:22 528 25
  • #1 17 Maj 2018 21:22
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Witam, mam pytanie odnośnie przedłużenia przewodu internetowego.
    Zamierzam kupić tą antenę: http://antenydomodemu.pl/sma/78-antena-panelowa-3g-4g-lte-2x25dbi-mimo-dual-sma.html i nie jestem pewien czy te 10m mi wystarczy, a też nie wiem czy przedłużenie o kolejne 5m nie pogorszy jakości-prędkości internetu.
    Z góry dziękuje za pomoc :D
    PS:jeżeli zły dział proszę o przeniesienie

0 25
  • #2 17 Maj 2018 22:17
    Psiotrek
    Poziom 14  

1. To czy internet Ci się pogorszy zależy od siły sygnału. Może być tak, że po dodaniu 5 metrów kabla pasmo spadnie Ci z 30Mbitów do 25Mbitów, ale jeśli u dostawcy wykupione masz 10Mbitów to i tak masz zapas.
    2. Lepszym rozwiązaniem byłoby skrócić kabel antenowy a przedłużyć skrętkę. Wiem, nie zawsze to możliwe (jeszcze zasilanie...), ale przy słabym sygnale to już te 10 metrów może być problematyczne.

0
  • #3 17 Maj 2018 22:32
    mieszaczwcz
    Poziom 26  

Trzeba też pamiętać że kabel koncentryczny anteny LTE, GPRS prawdopodobnie jest o impedancji 50Ω w odróżnieniu od antenowego kabla TV 75Ω przedłużenie kablem o nieodpowiedniej impedancji znacznie pogorszy dopasowanie a co za tym idzie ogólny zysk anteny.

0
  • #4 18 Maj 2018 01:44
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

doktorexd1986 napisał:
    Zamierzam kupić tą antenę

A dlaczego akurat taką?

Ta oferta delikatnie mówiąc nie wzbudza zaufania. Nie wierzę, że na wszystkich pasmach od 900 do 2600MHz ta antena będzie miała zysk 25dBi i że na całym paśmie utrzyma SWR, którym się chwali sprzedawca. W zasadzie to nie wierzę, że na którymkolwiek paśmie będzie taki zysk miała. Wiarygodność opisu może podważyć do końca bezstratny kabel (takie coś nie istnieje). Nigdzie nie da się znaleźć faktycznych parametrów tej anteny, w szczególności na stronie producenta. Jest dużo marketingowej papki. Za dużo. Aż przypomina się hasło: "nikt wam nie da tego, co my wam obiecamy..." :)

Generalnie anteny szerokopasmowe najczęściej są porażką. Jeśli jest to możliwe, to warto ocenić, z jakich pasm się rzeczywiście korzysta i kupić antenę przeznaczoną do konkretnego pasma. Najlepiej unikając chińszczyzn, które obiecują ponad 300-krotny zysk sygnału na wszystkich możliwych częstotliwościach :)

1
  • #5 18 Maj 2018 13:19
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Okej dziękuję za pomoc.
    I jeszcze w takim razie zapytam się jakiej firmy byscie polecali antenę? Aktualnie posiadam zamontowaną na dachu antenę Buro AK C2 UNI jednak jej zysk to zaledwie 2dbi i przy moich warunkach nie spełnia ona swojego zadania :/

0
  • #6 18 Maj 2018 14:16
    dt1

Antenę prawidłowo dobiera się wiedząc, z jakich częstotliwości korzystasz. Bez tego każdy dobór w ciemno będzie nieprawidłowy (chyba że się fartem dobrze trafi, ale na to nie ma co liczyć).

Powinieneś zacząć od podania zgrubnej lokalizacji, operatora i sprzętu, z którego korzystasz. Powinieneś sprawdzić (o ile sprzęt ma taką możliwość, ale nie znamy modelu sprzętu) jak wyglądają parametry łącza na poszczególnych pasmach. Wtedy można próbować dobrać antenę, która ma szanse poprawnie działać.

0
  • #7 18 Maj 2018 15:44
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Mieszkam na wsi w dość zalesionym terenie, w pobliżu mam 2 BTSy oba oddalone odemnie około 7km
    Router to Huawei B315 operator Plus
    Co do sprawdzania łącza to nie mam pojęcia jak to się robi.
    Dodam jeszcze ze przez 2 lata używałam tej anteny AK C2 UNI i byłem jak na moje warunki bardzo zadowolony z 100/kbs zrobiło się około 2mb/s, problemy zaczęły się miesiąc temu, dzwonilem to obsługi i o niczym nie wiedzą, twierdzą że mieszkam na granicy zasięgu. Stało się to z dnia ja dzień, i dotychczas każdego kogo pytałem radził zmienić antenę ponieważ ta sygnał zwiększa tylko o 2mbi

0
  • #8 18 Maj 2018 16:12
    dt1

doktorexd1986 napisał:
    Mieszkam na wsi w dość zalesionym terenie

Po takim opisie da się na pewno sprawdzić, które to BTSy i na jakich częstotliwościach nadają.

doktorexd1986 napisał:
    Router to Huawei B315 operator Plus
    Co do sprawdzania łącza to nie mam pojęcia jak to się robi.

Router ten prawdopodobnie ma możliwość współpracy z oprogramowaniem, na którym można sprawdzić aktualnie używane pasmo oraz wymusić po kolei pracę na wszystkich pasmach. Mozna też sprawdzić, z którym BTSem się łączysz. Programy, które się przewijają z nazwy to LTEWatchH oraz Huawei Toolbox. Sprawdź tematy w tym dziale, dowiesz się o temacie więcej.

0
  • #9 18 Maj 2018 16:55
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Po pierwsze nigdy nie miałeś i nie masz anteny zewnętrznej bo AKc2uni to tłumik. Ma 10m kabla H155 , który ze złączami na LTE 1800MHz Aero2 tłumi około 6dBi sygnału więc zysk jest ujemny 2-6=-4dBi. Na LTE800Sferii czy LTE900 Plusa strata wynosi około 4dBi. Jedyny ppozytek z tego szajsu to przeniesienie poboru sygnału na zewnątrz./ Nie raczyłes podać lokalizacji, technologii 3G/LTE i w jakim paśmie, który to BTS Plusa i jakie masz parametry sygnału? DL na poziomie 2Mb/s to juz jest dno ale nic dziwnego skoro to Plus. B315 Plusa współpracuje z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Pobierasz , logujesz się w nim na B315 i sprawdzasz parametry sygnału i CID BTS-a, do tego speedtest DL/UL wieczorem i pokazujesz screeny. No i podajesz lokalizację. Konieczne do doboru anteny.

0
  • #10 18 Maj 2018 19:28
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Woj. Łódzkie, Powiat Bełchatowski, Gmina Zelów dokładnie Kolonia Grabostów, najbliższy BTS jest w Zelowie i w Karczmach, test wieczorem raczej jest bez sensu, Na całe miasteczko Zelów oraz wszystkie pobliskie wsie jest aż 1 BTS przez co spadek DL i UP wieczorami to standard, ale zrobię tak jak napisaliście może będzie coś z tego wiadomo

Dodano po 9 [minuty]:

Przedłużanie przewodu internetowego[/url]
    Coś takiego mam

0
  • #11 18 Maj 2018 19:41
    matek451

To po co chcesz inwestować w Plusa? Przecież to tragedia, ten operator nie ma praktycznie zasięgu LTE u ciebie. BTS LTE900 Plusa w Karczmach. Parametry sygnału wykluczają normalne działanie. Nigdy nie powinieneś brać oferty CP/Plusa. Polecane anteny na 800-900MHz to 2xATK-10/800-980, ATK-20 ale nie licz na wiele. Wymuś jeszcze LTE1800 w LTEWatchH i sprawdź parametry sygnału, CID i zrób speedtest. B315 za oknem. Pomyśl o zmianie operatora.

0
  • #12 18 Maj 2018 19:45
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Przedłużanie przewodu internetowegoPrzedłużanie przewodu internetowego[/url]
    Tu jeszcze znalazłem jakieś screeny gdy działał normalnie, i tak dla mnie 2MB/s to już jest naprawdę sporo ;p

Dodano po 1 [minuty]:

Nie zmienię operatora bo BTSy każdej innej sieci najbliżej mnie są w tych samych miejscach

Dodano po 2 [minuty]:

LTE1800 nawet nie łączy

0
  • #13 18 Maj 2018 20:04
    matek451

Wybrałeś najgorszego operatora i nie wiedzieć czemu sądzisz że inni działają tak samo. Po pierwsze to Orange i T-Mobile mają w okolicy 4 BTS-y z LTE800 każdy. Po drugie Plus ma tylko jeden z LTE900 i na LTE900 tylko 5MHz pasma w MIMO2x2 i DL do 37Mb/s, pozostałe w okolicy to LTE1800Aero2 ale do ciebie nie dociera. T-Mobile i Orange korzystają każdy z własnych 10MHz w MIMO2x2 i DL do 75Mb/s. Anteną kierunkowa można wymusić u ciebie połączenie z każdym z tych 4 BTS-ów partnerów NetWorks i wybrać najlepszy.

0
  • #14 18 Maj 2018 20:19
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Taki operator był wybrano ponieważ mam Smart Dom z CP, 4 lata temu jak szukałem internetu tylko CP jakoś działał, po założeniu anteny te 2mb/s mi wystarczały, do czasu aż nagle im się zasięgi popsuły. Zmiana operatora trochę mi sie nie usmiecha ponieważ za telefon zamiast 1zł będe musiał płacić 50zł i do tego raczej za 35zł/msc nie będę miał internetu bez limitu danych...
    Sam już nie wiem, antenę tak czy siak muszę kupić bo umowa kończy się dopiero w sierpniu i tu moje ostatnie pytanie antena działająca w paśmie 1800MHz nic nie da przy 900MHz?

0
  • Pomocny post
    #15 18 Maj 2018 21:07
    matek451

A od kiedy to w CP jest internet bez limitu danych? Przecież działa FUP. w T-Mobile jest internet bez limitu za 49 zł z DL do 20Mb/s a w abonamencie jest B525, wart ze 300 zł. Po co komu LTE z DL 2Mb/s/. Ja w Play mam bez umowy LTE bez limitu za 5 zł/m-c DL do 180Mb/s. Oferta CP zawsze była słaba a sprzęt w dzierżawie czyli gorzej niż Plus. Ja mam Plusa za 30 zł/m-c 100GB i E5186 za 3 zł na własność a i tak po 2 latach rezygnuję. Wzięty tylko dla E5186. Po co ci antena na 1800MHz?

0
  • #16 18 Maj 2018 21:17
    doktorexd1986
    Poziom 3  

W CP mam 75GB/msc ale LTE bez limitu, a korzystam tylko z LTE, ogólnie doszedłem do wniosku że kupuję antenę Sorensen Dual MIMO SR-12/800 LTE oraz w przyszłym tygodniu biorę T-mobile na testy

0
  • Pomocny post
    #17 18 Maj 2018 21:24
    matek451

Nie ma czegoś takiego jak LTE bez limitu w CP? Działa FUP czyli zmniejszenie prędkości nawet do 0,5Mb/s po limicie podstawowym na LTE. Ty tego nie zauważasz bo masz padlinę a nie LTE. Anteny panelowe na 800-900MHz działają kiepsko, tu nadal YAGI-UDA nie mają konkurencji.

0
  • #18 18 Maj 2018 21:33
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Gdy miałem "normalny" internet nigy nie schodził do tych 0,5Mb/s zawsze był ten 1-2Mb/s
    Byłem też ostatnio w punkcie gdzie dali mi gazetkę z ofertami, na niej też niby jest że LTE bez limitu także sam nie wiem, może ich spadek jest i tak większy niż mój normalny internet "xD"
    Co do anten albo jestem ślepy albo nie udało mi się znaleźć 2xATK-10/800-980 wszędzie są ale pojedyncze, a jeżeli chodzi o YAGI-UDA to jaką byś polecił?

Dodano po 55 [sekundy]:

Znalazłem jeszcze takie coś http://www.cybertech.com.pl/p17,antena-dualna-wielozakresowa-lte-hspa-gsm-wtyk-sma.html

0
  • #20 18 Maj 2018 21:47
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Okej zaufam komuś kto się na tym zna i wezmę 2x ATK-10/800-980 tak jak już wcześniej pisałeś,
    i modlę się żeby chociaż te 2Mb/s wróciło choć szanse marne. co do CP gdy przedłużałem umowę miałem wyraźnie zaznaczone LTE bez limitu, ale to już nie wnikajmy w to

0
  • #21 18 Maj 2018 22:05
    jarek7714
    Poziom 15  

matek451 napisał:
    Nie ma czegoś takiego jak LTE bez limitu w CP? Działa FUP czyli zmniejszenie prędkości nawet do 0,5Mb/s po limicie podstawowym na LTE. Ty tego nie zauważasz bo masz padlinę a nie LTE. Anteny panelowe na 800-900MHz działają kiepsko, tu nadal YAGI-UDA nie mają konkurencji.
    I znowu to" trzepanie piany" na temat Plusa/CP, przy takich wymaganiach jak ma @doktorexd1986 nigdy nie złapie FUP (musiałby nie spać, nie jeść... tylko siedzieć przed kompem). Parametry sygnału fatalne do LTE, zakupić anteny kierunkowe yagi o dużym zysku dB http://www.dipol.com.pl/oferta-telefonia-komorkowa-anteny-gsm-3g-lte,4378.htm,, ustawić w kierunku do BTS i testować.

0
  • #22 18 Maj 2018 22:12
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Mi te 2Mb/s w zupełności wystarczały 1GB w 10 min to był już kosmos ;P
    W skrócie opisując moją całą sytuacaje-mieszkanie na wsi gdzie dookoła mnie są same pola i lasy (uroki rolnika)

Dodano po 3 [minuty]:

W każdym bądź razie dziękuje wszystkim za pomoc! :D
    Za kilka dni napiszę co wyszło z tymi antenami

0
  • Pomocny post
    #23 18 Maj 2018 22:17
    makosuu

Dwie ATK-20 sporo pomogą w kwestii sygnału a jak będzie działać internet to zobaczymy. Do tej pory 2MB/s to jakiś cud przy praktycznie braku sygnału więc może akurat u ciebie sieć Plusa nie będzie przeciążona.

LTE bez limitu z FUP. Tak powinna brzmieć pełna nazwa :D

0
  • #24 18 Maj 2018 22:21
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Co do tego internetu to w zasadzie nie wiem jak było wcześniej z zasięgiem, zasięgiem który zepsuł się z dnia na dzień. Po przestawieniu anteny po jakiś 2 latach z BTSa w Zelowie na Karczmy z 50kb/s zrobiło się może czasem 200kb/s. Znajomy mi mówił że może to jakaś większa firma się do Plusa podłączyła i zasięg u mnie szlag trafił, ale ja się na tym nie znam i sie nie wypowiadam

0
  • #25 24 Maj 2018 13:12
    doktorexd1986
    Poziom 3  

Przedłużanie przewodu internetowego
    A wiec po wstępnym ustawieniu anten można powiedzieć że internet jest taki jaki był przed tym nagłym spadkiem.

0
  • #26 24 Maj 2018 16:17
    matek451

Poczekaj do wieczora i zrób speedtest. Pokaż wyniki ale jednocześnie parametry sygnału i CID BTS-a które pokaże LTEwatchH. Masz świadomość że LTE900 Plusa z Karczm działa od niedawna ? Te 5MHz pasma nie zapewni dużej pojemności sieci i prędkości mogą z czasem spadać.

0
  Szukaj w 5mln produktów