Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ursus c360 - kopci na bia這 niebieski

14 Cze 2018 09:02 1047 23
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z ususem c360 po wymianie g這wic silnik dymi na bia這 nawet na wolnych obrotach daje g這wice by造 wymienione bo zamrorzony by silnik woda do oleju si nie przedostala teraz jak jest zalany wod to trzyma ca造 czas pe軟o co mo瞠 by?
  • Poziom 27  
    Pompa wtryskowa by豉 ruszana? Po mojemu, zbyt p騧ny pocz徠ek wtrysku.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Bia造, szary dym to najcz窷ciej pocz徠ek wtrysku paliwa kiepsko ustawiony. Niebiesku olej. Je郵i spala olej poznasz po zapachu spalin, niebieskim kolorze. Ustaw silnik jak nale篡 i zobaczysz co si zmieni.
  • Poziom 3  
    Wtryski w豉郾ie nie by造 robione to czyli mo磧iwe 瞠 pompa 幢e ustawiona?
  • Poziom 27  
    A zagrza貫 silnik do temp 80蚓 ?, czy na zimnym sobie 篡czysz 瞠by nie kopci? Je瞠li ma prawid這w temperatur , to przyspieszaj zap這n po 1-2 a do s造szalnego klekotu podczas przyspieszania, i potem cofnij 2.
  • Poziom 3  
    Cowboy zagrabie napisa:
    A zagrza貫 silnik do temp 80蚓 ?, czy na zimnym sobie 篡czysz 瞠by nie kopci? Je瞠li ma prawid這w temperatur , to przyspieszaj zap這n po 1-2 a do s造szalnego klekotu podczas przyspieszania, i potem cofnij 2.

Na zimnym jest jak by na bia這 kopci a jak si rozgrzeje to jak jecha貫m to za mn widzia貫m 瞠 ten dym pod niebieski podchodzi rok temu ojciec nie sposcil wody i go zamrozi wymienione by造 wszystkie g這wice i od tamtej pory tak w豉郾ie dymi

Dodano po 47 [sekundy]:

A to zap這n ustawia na ciep造m?
  • Poziom 27  
    piotrek_brt napisa:
    A to zap這n ustawia na ciep造m?

Tak.
    Poda貫m Ci metod nazwijmy to organoleptyczn, czyli zapach kolor spalin oraz d德i瘯i wydawane przez silnik pod pe軟ym obci捫eniem w warunkach normalnej pracy czyli temp. otwarcia termostatu i obci捫enie przy kt鏎ym silnik jeszcze przyspiesza po zwi瘯szeniu dawki paliwa.
    Zap這n(pocz徠ek wtrysku paliwa) powinien by jak najwcze郾iejszy, ale powinien da si ciep造 odpali bez tzw. cofki i by tu przed granic stukania ( twardej pracy) pod obci捫eniem. Znaki na ko豉ch mog ju oszukiwa ze wzgl璠u na zu篡cie k馧 po鈔ednich przenosz帷ych nap璠 na pomp wtryskow. Zdaj sobie spraw 瞠 to wy窺za szko豉 jazdy, ale silniki z bogatym 篡ciorysem nie poddaj si 豉two ustawiane na parametry z ksi捫ek.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Odkr耩 kolektor wydechowy, odpal i przygazuj , b璠ziesz widzia jaki dym idzie z poszczeg鏊nych cylindr闚.
    Problem mo瞠 by z jednym cylindrem.
  • Poziom 3  
    A mo磧iwe jest ze za這穎ne s nowe g這wice i 瞠 zawory s nie dotarte?
  • Poziom 31  
    Je瞠li g這wice s fabrycznie nowe to w technologi produkcji g這wic nie ma operacji docierania zawor闚 i zawory s szczelne.
    Luzy na zaworach s dobrze ustawione ?
  • Poziom 3  
    zawory sa ustawione wydechowy 0.40 a ss帷y 0.20
  • Poziom 37  
    Megawe napisa:
    Je瞠li g這wice s fabrycznie nowe to w technologi produkcji g這wic nie ma operacji docierania zawor闚 i zawory s szczelne.
    Luzy na zaworach s dobrze ustawione ?

Ja tam mam inne zdanie. Nowe chi雟kie g這wice to pora磬a i nie raz w nich d逝ba貫m. Pomijaj帷 to 瞠 bardzo cz瘰to nie trzyma brok na dole g這wicy kt鏎y swoj drog jest nietypowy to gniazda zawor闚 czy same zawory wygl康aj jak by ju oryginalnie by造 wyklepane od pracy co wi捫 si z brakiem ich szczelno軼i. Je郵i g這wice by造 nowe chi雟kie to mo瞠 od razu bym ich nie rwa ale na pewno nie ufa bym im w 瘸dnym stopniu.
  • Poziom 31  
    Przecie wida wyra幡ie 瞠 z 3 cylindra zieje ogniem, zawory 幢e ustawione albo ju wypalone gniazda zaworowe
  • Poziom 3  
    Mia by kto zdj璚ie jak powinien wystawa zaw鏎 z g這wicy bo chyba mi za p造tko wchodzi
  • Poziom 37  
    piotrek_brt napisa:
    Mia by kto zdj璚ie jak powinien wystawa zaw鏎 z g這wicy bo chyba mi za p造tko wchodzi

Jak wystawa? Zawory w C360 powinny by 0.5-0.6mm poni瞠j p豉szczyzny g這wicy.
  • Poziom 3  
    柝e napisa貫m chodzi這 mi ile ma wystawa ko鎍闚ka wtryskiwacza
  • Poziom 32  
    Z tego co doczyta貫m to masz za這穎ne nowe g這wice i przed monta瞠m nie sprawdza貫 ich na szczelno嗆 zawor闚. Wydawa這 by sie ,瞠 to normalna procedura ale s r騜ni ich producenci i wykonanie. Szkoda , 瞠 nie przela貫 zawor闚 naft bo wiedzia by czy gniazda zaworowe s szczelne ale komu by to przysz這 do g這wy przecie kupujesz nowe!
  • Poziom 3  
    Ju wymieni貫m dwie g這wice okaza這 sie ze za ma這 wystaj wtryski g這wice firmy Agtech chi雟ka chyba jak przed za這瞠niem dotar貫m zawory jest git cho co mi jeszcze troszk ale to delikatnie Puszcza ma造 dymek niebieski ale jest owiele lepiej

Dodano po 11 [godziny] 13 [minuty]:

Teraz chodzi tak
  • Poziom 32  
    Normalnie jak bym swojego s造sza! Na moje jest OK.
  • Poziom 3  
    A jak niebieski dymek Puszcza troszk to wtrysk?
  • Poziom 32  
    Raczej olej ale poczekaj z dalszymi poprawkami. Daj mu lekko popracowa pilnuj temperatury i czy nie ubywa oleju na bagnecie .