Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 - brak światła przeciwmgielnego

16 Cze 2018 13:45 1329 4
  • Poziom 19  
    Nie mogę dojść do porozumienia ze swoim autem.

Nie działa tylne światło przeciwmgielne, a na liczniku pali mi się ciągle duża ikona samochodu. W moim aucie nie ma typowego powiadamiania o spalonych żarówkach, w zamian za to podobno paląca się ikona auta jest za to odpowiedzialna. No i to przysparza mi masy problemów teraz.

Co istotne to to, że włączając przyciskiem światło przeciwmgielne, zapala się kontrolka w liczniku odpowiedzialna za tą informację ale nie słyszę żadnego odgłosu przekaźnika.
    W przypadku świateł przednich przeciwmgielnych odgłos przekaźnika słyszę.

Pierwsze pytanie to to czy to tylne światło też jest włączane przez przekaźnik i jeśli tak to gdzie go szukać?
    Drugie pytanie to który bezpiecznik jest odpowiedzialny za to światło ?
  • Poziom 19  
    pp pierwsze to jest kila wersji list bezpieczników.
    do tego stopnia ze na piechotę zacząłem sobie tłumaczyć tą listę, ale to dość długo trwa a nie mam na to dziś czasu, wiec zarzuty sorry ale bardzo bezpodstawne bo jestem pierwszym który krytykuje innych za lenistwo w internecie. Pytanie o bezpieczni zadane bo, a może ktoś mnie jeszcze czymś zaskoczy.
    Po drugie na logikę to jak działa kontrolka na liczniku to raczej nie powinna ona działać w przypadku niesprawnego bezpiecznika, bo to wprowadzałoby w błąd i kierowca nie miałby świadomości, że nie ma światła.
    Po trzecie podłączając się komputerem do auta nie ma zgłaszanego błędu awarii tego światła.
  • Poziom 43  
    U mnie (przedlift kombi) jest jedna żarówka, druga strona to atrapa, przekaźnika przeciwgielnego tylnego nie słychać (przednie słychać) na miejscu kierowcy. Sprawdziłeś czy żarówka nie jest spalona? Jeśli świeci ikona samochodu to sprawdziłeś co Ci komunikuje?