Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Superb I otwieranie zaryglowanych drzwi od środka

Ka_Krzycho 19 Jun 2018 16:55 8724 16
    Ka_Krzycho
    Level 9  
    Od pół roku jestem posiadaczem Skody SuperbI z 2007 roku i przez przypadek zauważyłem, że po zaryglowaniu drzwi pilotem nie mam możliwości otwarcia samochodu od środka. Próbowałem pociągnąć szybko dwa razy klamkę od wewnątrz, szukałem jakiejś blokady, przełącznika i nic. Trzy dni szukam w necie na różnych forach też nic nie znalazłem, przeczytałem instrukcję obsługi też nic.
    Dla tego proszę kolegów/koleżanki o pomoc, może ktoś wie jak otworzyć drzwi od środka w moim aucie, boję się że jeśli kogoś bym zamknął w środku do nie będzie miał jak wydostać się z auta.
    Jeśli tutaj nie uda mi się uzyskać informacji pozostanie serwis skody. Za wszystkie rady z góry dziękuje.
    kortyleski
    Level 43  
    Tak zwana super blokada.tak właśnie ma działać.
    Ka_Krzycho
    Level 9  
    I nie można w żaden sposób wyjść z auta jak ktoś zamknie z pilota? A można to jakoś wyłączyć?
    Ireneo
    Level 42  
    W zasadzie nie powinno być sytuacji że ktoś siedzi w środku a inny zamyka z pilota.
    helmud7543
    Level 43  
    Nie można. Jak nie masz możliwości otwarcia z kluczyka drzwi kierowcy mechanicznie to pozostaje tylko uważać. To nie jedyne auto z taką funkcją.
    robin161
    Level 25  
    Super-Lock jest jednym z zabezpieczeń antykradzieżowych. Nie wiem jak w Skodzie, ale wiele takich funkcji można wyłączyć/włączyć z poziomu serwisu. Spytaj w ASO.
    andrzej20001
    Level 43  
    W nowszych modelach np.touran od 2010 pomaga ponowne nacisniecie pilota. Nawet jest info na wyświetlaczu
    Ka_Krzycho
    Level 9  
    Tu chodzi o to że przez przypadek zamykasz kogoś w aucie a tak ma się raz zdarzyło i ten ktoś nie wydostanie się w żaden sposób dopóki nie otworzę drzwi pilotem. No nic, pozostało mi tylko ASO jak się dowiem jak tą blokadę wyłączyć to zaraz tu napiszę, dziękuje wszystkim.
    Ka_Krzycho
    Level 9  
    Już co nieco wiem, moja małżonka znalazła na forum:
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-iii...elektryka-i-elektronika-ab/49709-funkcja-safe

Jeden pan tam napisał
    Funkcja Safelock
    Zamki centralnego ryglowania są wyposażone w blokadę. Zaryglowanie drzwi od
    zewnątrz powoduje automatyczne zablokowanie zamków. Lampka kontrolna w
    drzwiach kierowcy miga przez 2 sekundy szybko, a następnie wolniej w równych
    odstępach. Drzwi nie można otworzyć ani wewnętrzną, ani zewnętrzną klamką.
    To rozwiązanie utrudnia próby włamania do samochodu.
    Blokadę zamków można wyłączyć przez dwukrotne zaryglowanie w ciągu 2 sek

Jeżeli po zamknięciu samochodu zostanie włączona funkcja Safelock, na wy-
    świetlaczu centralnym ukazuje się komunikat Uwaga na funkcję SAFE! Instrukcja obsługi!

Jutro to sprawdzę i napiszę czy zadziałała.
    robin161
    Level 25  
    Opisana metoda jest metodą doraźną. Jednak istnieją metody - nie wiem jak Skoda - dezaktywacji/aktywacji funkcji na stałe, realizowane przez oprogramowanie serwisowe - na życzenie użytkownika.
    Ka_Krzycho
    Level 9  
    Tak jak pisałem, dwukrotne, szybkie przyciśnięcie pilota na zamknij dezaktywuje blokadę ale tylko do następnego zamknięcia auta pilotem. Jak na stałe wyłączyć tę funkcję jeszcze nie wiem. Zamierzam jechać do ASO, jak coś się dowiem napiszę.
    Ka_Krzycho
    Level 9  
    No niestety, te typy tak mają, nie ma możliwości bez ingerencji w oprogramowanie wyłączyć tej funkcji. kończę ten temat, dziękuje wszystkim za chęć pomocy.