Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja Karty Dźwiękowej Creative

Filippo386 19 Jun 2018 22:08 390 2
    Filippo386
    Level 6  
    Witam.

Tydzień temu zdecydowałem się na zakup używanej karty dźwiękowej Creative SoundBlaster x-fi 5.1 (stara wersja bez dopiski "Pro"!!!). Kupowałem ją z myślą o podłączeniu do niej mikrofonu Trust Starzz all-round, aby zminimalizować szumy... okazało się jednak, że mikrofon podpięty do tej karty mimo wszystko szumi całkiem zauważalnie (choć mniej, niż na integrze)
    Moje pytanie brzmi: Czy istnieje możliwość zmodyfikowania tej karty w taki sposób, aby zminimalizować szumy na wejściu mikrofonowym?
    Zdjęcia karty oraz próbka "ciszy" znajdują się w załącznikach.

Liczę na waszą pomoc :)
    Filippo386
    Level 6  
    adambyw wrote:
    Nie za bardzo. To zamknięta konstrukcja. Też nie spodziewaj się cudów podłączając do tego bardzo przeciętny mikrofon.

A co z wymianą kondensatorów? Może w nich ostatnia nadzieja?
    Dzisiaj znalazłem coś takiego:
    https://www.head-fi.org/threads/cretative-x-f...d-5-1-modded-for-audiophile-usb-audio.445503/

Hmm... no to najwyraźniej jestem w kropce: W takim razie mam jeszcze pytanie: Czy do mojego typu amatorskich zastosowań moglibyście polecić mi taki oto mikser audio: https://www.ceneo.pl/17269269;pla?se=GbURRszt...QC7LKK5BYdohFGWz9CDdhRoCjUgQAvD_BwE#tab=click
    ...a może ktoś ma jakiś lepszy pomysł?

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Dzisiaj odkryłem, że dźwięk z mikrofonu jest o wiele gorszy po instalacji serowników producenta. Po de-instalacji i ponownym podłączeniu urządzenia jest fajnie przez pierwsze 5min użytkowania - po tym czasie i pod ponownym odłączeniu i podłączeniu mikrofonu wszystko się psuje - silne opóźnienie nasłuchu, zbyt silne podbicie głośności mikrofonu. Może to wina beznadziejnych sterowników od Creative? (Win10)

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Przed chwilą zagłębiłem się w podstawowe sterowniki od tej karty... i chyba wszystko zaczyna działać jak należy - pytania swojego jednak nie anuluje, ponieważ uważam, że wciąż można by coś tutaj ulepszyć (pod kątem szumu), tylko nie wiem jak się za to zabrać.