Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja Karty Dźwiękowej Creative

Filippo386 19 Jun 2018 22:08 390 2
 • #1
  Filippo386
  Level 6  
  Witam.

  Tydzień temu zdecydowałem się na zakup używanej karty dźwiękowej Creative SoundBlaster x-fi 5.1 (stara wersja bez dopiski "Pro"!!!). Kupowałem ją z myślą o podłączeniu do niej mikrofonu Trust Starzz all-round, aby zminimalizować szumy... okazało się jednak, że mikrofon podpięty do tej karty mimo wszystko szumi całkiem zauważalnie (choć mniej, niż na integrze)
  Moje pytanie brzmi: Czy istnieje możliwość zmodyfikowania tej karty w taki sposób, aby zminimalizować szumy na wejściu mikrofonowym?
  Zdjęcia karty oraz próbka "ciszy" znajdują się w załącznikach.

  Liczę na waszą pomoc :)
 • #3
  Filippo386
  Level 6  
  adambyw wrote:
  Nie za bardzo. To zamknięta konstrukcja. Też nie spodziewaj się cudów podłączając do tego bardzo przeciętny mikrofon.


  A co z wymianą kondensatorów? Może w nich ostatnia nadzieja?
  Dzisiaj znalazłem coś takiego:
  https://www.head-fi.org/threads/cretative-x-f...d-5-1-modded-for-audiophile-usb-audio.445503/

  Hmm... no to najwyraźniej jestem w kropce: W takim razie mam jeszcze pytanie: Czy do mojego typu amatorskich zastosowań moglibyście polecić mi taki oto mikser audio: https://www.ceneo.pl/17269269;pla?se=GbURRszt...QC7LKK5BYdohFGWz9CDdhRoCjUgQAvD_BwE#tab=click
  ...a może ktoś ma jakiś lepszy pomysł?

  Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

  Dzisiaj odkryłem, że dźwięk z mikrofonu jest o wiele gorszy po instalacji serowników producenta. Po de-instalacji i ponownym podłączeniu urządzenia jest fajnie przez pierwsze 5min użytkowania - po tym czasie i pod ponownym odłączeniu i podłączeniu mikrofonu wszystko się psuje - silne opóźnienie nasłuchu, zbyt silne podbicie głośności mikrofonu. Może to wina beznadziejnych sterowników od Creative? (Win10)

  Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

  Przed chwilą zagłębiłem się w podstawowe sterowniki od tej karty... i chyba wszystko zaczyna działać jak należy - pytania swojego jednak nie anuluje, ponieważ uważam, że wciąż można by coś tutaj ulepszyć (pod kątem szumu), tylko nie wiem jak się za to zabrać.