Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota avensis t22 '97r. - Spuszczanie płynu chłodniczego z układu.

filip2431 15 Lip 2018 15:42 321 2
  • #1 15 Lip 2018 15:42
    filip2431
    Poziom 3  

Witam.

Przymierzam się do spuszczenia płynu chłodniczego z układu. Samochód to: Toyota Avensis T22 z roku 1997 z silnikiem benzynowym 1.8 o numerze: 7A-FE.

1. W poprzednim temacie o nagrzewnicy pisaliście o kraniku pod chłodnicą którym można spuścić płyn z układu chłodzenia ( wiem gdzie ten kranik jest, ale w książce która jest do toyoty cariny e, (ale wszystko jest do siebie podobne, książka na zasadzie sam naprawiam ), i tam jest napisane jeszcze o korku spustu płynu chłodniczego z bloku silnika. Na forum toyoty wyczytałem, ze jest on za alternatorem między czujnikiem ciśnienia oleju a filtrem oleju. Natomiast w książce o której pisałem wyżej śruba od spuszczania płynu z bloku silnika jest pokazana wyżej tzn. tam gdzie spaliny opuszczają blok silnika mój tata coś tam chyba zauważył ( jaką śrubkę). Albo gdzieś w tych okolicach może jest. Może ktoś wie gdzie jest ten korek? A czy trzeba kupować jakąś uszczelkę na ten korek od spuszczania płynu chłodniczego z bloku silnika?

2. Czy po spuszczeniu płynu chłodniczego należy przepłukać chłodnicę bo na forum toyoty ktoś pisał, że można ale inna osoba na tym samym forum pisała, żeby tego nie robić bo w środku w chłodnicy może być jakiś syf który służy jako uszczelniacz i lepiej tego nie robić żeby sobie nie zrobić więcej pracy. Co o tym myślicie, bo ja bym nic tam nie płukał tylko spuścił stary zalał nowy i zrobione. Aha i ktoś jeszcze pisał, że trzeba na ciepłym silniku spuszczać ten płyn bo wtedy jak są dwa kolory płynu chłodniczego to się zmieszają i będzie można cały płyn spuścić. Czy można zrobić tak, że podczas spuszczania lub po spuszczaniu płynu chłodniczego można odpalić na chwilę silnik żeby pompa wypompowała resztę płynu chłodniczego z układu to też wyczytałem z forum toyoty.

3. Ile wchodzi płynu chłodniczego do bloku silnika i układu chłodzenia ( chłodnica, nagrzewnica itd. ) i jaki płyn chłodniczy oraz jaki kolor? Ludzie z forum toyoty piszą o jakiś koncentratach i normalnych płynach chłodniczych które kupisz i sobie wlejesz do układu. I co jest lepsze koncentrat czy taki płyn co kupisz i od razu wlejesz? Ja wolę taki który kupisz i wystarczy go wlać. I podają nazwy płynów: Prestone, jakiś Diaster, i coś chyba jeszcze.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Dodano po 27 [minuty]:

Zapomniałem jeszcze napisać:
    1. Czy ten układ się sam odpowietrza i jak rozpoznać ,że się odpowietrzył czy trzeba to zrobić samemu?
    2. Czy żeby spuścić płyn ze zbiorniczka wyrównawczego trzeba bo wymontować o odwrócić "do góry nogami" czy jest jakiś sposób żeby bez wyjmowania go opróżnić?
    3. Ktoś pisał na forum toyoty, że najlepiej zdjąć dolny wąż z chłodnicy, płyn zleci. Następnie założyć go i na odpalonym silniku, pokrętle ogrzewania ustawionym na full i odkręconym odpowietrzniku w zbiorniku wyrównawczym zalewamy płyn, aż przestaną wychodzić bąble powietrza. Czy ten sposób jest też odpowiedni czy niekoniecznie i czy po wlaniu płynu do układu powinno się tak zrobić ze zbiorniczkiem wyrównawczym?
    4. Co zrobić z płynem do chłodnicy ( chodzi mi o ten stary, spuszczony z układu)?

Dodano po 8 [minuty]:

Czy można spuszczać płyn chłodniczy z układu chłodzenia kiedy jest ciepły? Bo podobno w nagrzewnicy zostaje stary.

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 15 Lip 2018 20:12
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Człowieku, z tak banalnej czynności robisz problem na miarę wymiany uszczelki pod głowicą :D
    Przedawkowałeś czytanie forum i cierpisz na nadmiar wiedzy. Możesz spuścić płyn którędy tylko chcesz. Możesz też odpalić na chwilkę silnik. Zamiast siedzieć na forum i się doktoryzować idź do auta zrób co masz zrobić i zobaczysz, że wiele filozofii w tym nie ma.
    Układ zapewne sam się odpowietrza. Możesz mu w tym pomóc popuszczając korek zbiorniczka i ściskając ręką wąż od chłodnicy

0
  • #3 16 Lip 2018 12:06
    filip2431
    Poziom 3  

Gdzie w bloku silnika jest śruba od spuszczania płynu chłodniczego? Dane samochodu wyżej.

0