Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka wieży Thomson AM 1480

0Pretorianin0 28 Jul 2018 20:58 270 4
    0Pretorianin0
    Level 10  
    Cześć!
    Przebudowuję właśnie kolejną starą wieżę i pojawił się mały problem. Po wlutowaniu Jack przed moduł wzmacniacza (LA4282), zaraz za modułem pt2314 (odlutowałem na wszelki wypadek nóżkę zasilania tego modułu), połączeniu tego co trzeba z powrotem itd okazało się że głośność wynosi maksymalnie 10% przy 100% na tel/laptopie słychać niewiele. Co ciekawsze w chwili odłączenia całości od prądu na chwilę głośność rośnie przed wyłączeniem co identyfikuję jako chwilowy impuls z rozładowujących się kondensatorów zasilacza.
    Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co się dzieje i jak to naprawić?
    Przeróbkę przeprowadzam ze względu na chęć zmniejszenia wymiarów całości oraz dodania odtwarzania przez bt.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    krzysiozak
    Level 39  
    Czyż byś lutował pod napięciem, skoro przyszło ci do głowy odlutowanie nóżki od zasilania? Nie widzę w tym logiki. Odłączasz od zasilania, włączasz tak by rozładować kondensatory, i lutujesz tylko niezbędne minimum to co musisz, w niosek taki, że sam na rozrabiałeś. Po szukaj czegoś czy nie zwarłeś przy lutowaniu.
    0Pretorianin0
    Level 10  
    Nie, nie, nie - nie zrozumiałeś mnie ;)
    Po prostu odlutowałem od zasilania ten moduł na wszelki wypadek żeby nie przesłał do wzmacniacza żadnego komunikatu typu "godzina zle ustawiona) etc. Nic nie lutowałem pod napięciem.
    krzysiozak
    Level 39  
    Ale jak nie będzie zasilany, to żadnej takiej informacji nie prześle. :D

Po czasie:

Szukaj jaki i gdzie popełniłeś błąd, wklej zdjęcia z tego co robiłeś, to będzie bardziej pomocne.
    0Pretorianin0
    Level 10  
    No właśnie dlatego ją odlutowałem :D
    Przepraszam, ale chyba nie do końca czaję o co Ci chodzi.