Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson SR 50 - Elektronika brak świateł

Dyzio08 03 Aug 2018 22:51 1581 3
    Dyzio08
    Level 2  
    Witam po wymianie całej instalacji nie mogę znaleźć świateł tz są tylko na wciśniętym przycisku w przełącznik zintegrowanym (u nas się mówi na to szperaczu) świeca wtedy oba tył i przód co mogłem źle podłączyć wszystkie styki sprawdzałem chyba ze 100 razy ze schematem.
    Przełącznik lewy też jest nowy a kolory niestety nie pokrywają się że schematem robiłem wiele kombinacji ale w nim jest o 1 kabel więcej niż w schematach proszę o pomoc pozdrawiam
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Może wrzuć te schematy będzie prościej i zrub fotkę tego przełącznika jak masz podłączone kable.
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Po pierwsze źle podłączyłeś instalację, podejrzewam że stacyjkę i przełącznik zespolony.
    Po drugie przełącznik zespolony pochodzi od MZ, do 1988 roku miały dwa osobne przewody od przycisku klaksonu, natomiast od 1989 roku jeden przewód od klaksonu lecz podawał nim + zasilania. Przełączniki od MZ nie pasują do Simsona.
    Po trzecie mruganie światłem występowało tylko w pierwszej generacji SR50 (1986-1988) ze stacyjką z wyprowadzonym przewodem do mrugania światłem, które działało tylko na pozycji 1 stacyjki (wyłączone światła).
    Dyzio08
    Level 2  
    Witam do klaksonu idzie jeden przewód z wyłącznika Aten odziwo działa jako nieliczne cześć w simsonie. Tak to wygląda po rozebrany Simson SR 50 - Elektronika brak świateł
    Stacyjke założyłem stara wg schematu

Dodano po 37 [minuty]:

Sam nie wiem jak to zrobiłem zamieniłem przewody które idą z zapłonu biało-czerwony z czerwono białym motor nie chciał zapalić więc powróciłem do poprzedniej obcji i co nagle światła zaczęły świecić teraz tylko brakuje mi migacz ale to chyba moja sprawka nie wiem czy nie spalilem ELBY
    Po całej walce z przewodami
    Dziękuję bardzo za pomoc
    POZDRAWIAM