Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[pytanie] Kamera sportowa do 300 zł

08 Sie 2018 08:19 2208 8
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich,

Potrzebuje kamery sportowej na moto. Będzie montowana na kasku ewentualnie na motocyklu. Budżet do 300 zł (dopiero startuję, jeśli wciągnie mnie robienie "profesjonalnych" filmów pomyślę o czymś lepszym).

Wiadomo zależy mi na jak najlepszej jakości nagrywania (FULL HD wystarczy w zupełności) oraz stabilizacji (motocykl drogowy - nie żaden crossowy).
    Nie potrzebuje 4k itp.

Myślę o:
    EKEN H9R (tu przemawia przede wszystkim jakość nagrywania i CENA - na ali można kupić za 180 zł , allegro od 230 zł)
    Xiaomi Yi Action
    Goclever extreme pro 4k
    Iconntechs
    Orllo Xpro Touch

Doradźcie proszę - może lepszy w tej kwocie będzie SJCAM? Xblitz?

Przejrzałem już mnóstwo porównań na YT oraz poczytałem lecz czym wiecej ogladam tym wiekszy chaos mam w głowie.

Dzięki!
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    Generalnie na jednoślady to przydaje się dobra stabilizacja obrazu. Najlepiej optyczna ("mechaniczna") i cyfrowa ("matrycowa"). Lepiej nawet zejść z 4K do FHD, aby tylko mieć stabilizację.

Dlatego tak jak wypisałem powyżej nie chce 4K bo w tej cenie to 4K najcześciej będzie przekłamane.
    FHD w zupełności mi wystarczy.
  • Poziom 14  
    Możesz obejrzeć na YT porównanie tej kamery do EKEN H9 (lub dodatek R - ma pilota :P)
    I dać swoją opinie?
  • Poziom 18  
    Osobiście mam od 2 lat Eken-a w wersji bez pilota. Jakoś względem ceny jak najbardziej adekwatna. Dostępne mnóstwo akcesorium typu: uchwyty na klatkę piersiową, na pasek, rękę i wiele by można wymieniać. Pasują też akcesoria z GO PRO do Eken-a.
    Jak na początki przygody wydaje mi się dobrym wyborem.
  • Poziom 14  
    Tak też myślałem dlatego zamówiłem EKEN'a :)
    jeśli będzie mnie denerwował to najprawdopodobniej będę celował w wyższą półkę (GOPRO hero 2018 lub wyżej...)
  • Poziom 18  
    Zawsze można coś zmienić na wyższą półkę. Jeśli mogę jeszcze coś doradzić. Bo to też istotne jeśli chodzi o Eken-a. Jeśli kupujesz kartę to musisz uważać, z niektórymi jest niekompatybilny. Ja kupiłam kartę sd 32GB jednej marki, potem innej i były różne problemy, aż w końcu gdzieś przeczytałam że jeżeli dużej pojemności karty to sprawdzone są SanDisk Ultra. Osobiście mam 32 GB. Od tej pory nie było więcej takich problemów i błędów z odczytem czy nawet samym nagraniem.