Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż / instalacja Sonoff Touch

21 Sie 2018 22:36 4818 7
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Zwracam się z prośbą o podpowiedź / pomoc w podłączeniu włącznika Sonoff Touch.

Niestety nie znam schematu swojej instalacji.

Podsyłam zdjęcie jak podłączony mam zwyczajny włącznik. Jak zdemontowałem włącznik to prąd był w czarnym przewodzie.

Po podłączeniu Sonoff Touch (czarny L in, niebieski N in) bez problemu odnalazłem włącznik w ich aplikacji. Problem jest tego rodzaju, że jak włącznik jest wyłączony to i tak świeci się lampa, ale powiedzmy na 40%. Jak włączę światło tym włącznikiem to jest wtedy jaśniejsza. Do tego dochodzi problem z migotaniem światła (nieregularne jaśniej-ciemniej).

Czy jest szansa podłączyć bezproblemowo Sonoff Touch u mnie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Specjalista automatyka domowa
    Zapewne nie ma neutralnego w puszce wyłącznika więc nie podłączysz sonoff'a
    Sonoff Touch wymaga nieprzerywanego L,N i żyłę do źródła światła.
    Czyli podobnie jak np. wyłącznik zmierzchowy lub czujnik ruchu.
    Jeśli Twoja instalacja (pomijam fakt użytej kolorystyki - na ten temat było tysiące razy) do wyłącznika idzie z puszki rozgałęźnej to nie ma przy przełączniku przewodu neutralnego, a on jest niezbędny do działania tego wyłącznika. Ty podłączyłeś go w szereg ze źródłem światła i dlatego masz takie problemy.
    Jedyna rada:
    Dobrać się do puszki rozgałęźnej i doprowadzić z niej neutralny do wyłącznika.
    Jak już to będziesz robił to zadbaj o prawidłową kolorystykę żył. Czyli neutralny niebieski, faza - jakikolwiek oprócz niebieskiego i żółtozielonego. Sam żółtozielony nie może być przewodem czynnym.
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, odświeżam wątek. Jestem totalnym laikiem w elektryce, jednak nie mam w rejonie lektryka, któremu ufam ;(
    Chciałbym podłączyć Sonoff Touch T2.
    W mojej puszce kable niebieskie (N) są wszystkie spięte w złączce plastikowej. Kable zielono-żółte (uziemienie) również są spięte razem w plastiku.
    Do włącznika ida kable brązowe.
    Kable brazowe wiem jak podłączyć do Sonoffa. Pytanie dotyczy kabla niebieskiego. Mam odłączyć od główny niebieski (idący z dołu do puszki) i podłączyć go do Sonoffa? ALe wtedy pozostałe niebieskie nie będa miały z nim styku.
    Czy dołączyć do złączki plastkowej dodatkowy niebieski i pociągnąć go bezpośrednio do sonoffa?
    Wiem,wiem że ludzie nie mający pojęcia o pradzie nie powinni robić takich rzeczy.
    Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.
  • Specjalista elektryk
    tederos napisał:

Czy dołączyć do złączki plastkowej dodatkowy niebieski i pociągnąć go bezpośrednio do sonoffa?

Tak. Brązowy, który idzie do żarówki na wyjściu sonof
  • Poziom 2  
    kj1 napisał:
    tederos napisał:

Tak. Brązowy, który idzie do żarówki na wyjściu sonof

Chyba się nie rozumiemy. Brązowe mają wejść do gniazdek L.
    Pytam o NIEBIESKI, którego nie mam luzem i muszę go albo wypiąć ze złączki, albo do złączki dołożyć dodatkowy niebieski i podciągnąć do Sonoffa.
  • Specjalista automatyka domowa
    Przed dołączeniem niebieskiego to sprawdź najpierw czy to faktycznie jest N
    I nie odłączaj innych tylko dołącz dodatkowy do sonoffa. Najlepiej zmierz miernikiem czy pomiędzy tym niebieskim a fazowym masz pełne napięcie 230V.
  • Specjalista elektryk
    tederos napisał:

Chyba się nie rozumiemy.

Przecież napisałem, że dobrze kombinujesz.
    tederos napisał:
    Brązowe mają wejść do gniazdek L.

Tak. Ale ten na którym stale jest faza na wejscie, a ten który idzie na żarówkę na wyjście.
  • Poziom 4  
    Witam
    Mam identyczny problem z migającym światłem i nie ma możliwości wyłączenia światła

w puszce mam tylko 2 kable(prąd i zero) czy aby podłączyc sonoffa moge podłączyć brakujący kabel z gniazdka które jest obok (w gniazdku jest również 2 kable) ??
    Nie mogę podłączyć się bezpośrednio do puszki ponieważ główna puszka jest na suficie więc kucie w suficie raczje nie wchodzi w gre

Pierwszy raz mam styczność z przełącznikiem tego typu

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale dodatkowo musi być tylko masa ??