Witam,
Mam problem z grzejącymi się hamulcem w tylnym prawym kole.. Części nowe to: szczęki, bęben, sprężynki. Przed dokręceniem śruby centrującej , bęben obraca się swobodnie. Gdy tylko dokręcę śrubę bardzo ciężko się obraca, szczególnie gdy dokręcona strona dochodzi do szczęk. Wymieniłem bęben bo myślałem, że ma bicie promieniste. Niestety to nie był on. Teraz zastanawiam się nad piastą czy ona może powodować, że bęben krzywo się obraca? Zauważyłem, że ta śruba centrująca w różnych miejscach obrotu, na różną wysokość "wystaje". Czy to może być problem z piastą? Nie chciałbym tak po prostu wymieniać zespołu łożyska bo to znaczny koszt. Czy można jakoś domowymi sposobami sprawdzić w czym jest problem na styku bęben piasta? Dodam, że tarcz kotwiczna jest oczyszczona i dobra.
Spróbuje jeszcze oczyścić brudy na styku piasta, bęben i sprawdzić, czy śruby mocujące zespół łożyska i piasty nie są luźne? Ogólnie piasta obracając się ma minimalny szum, obraca się w miarę dobrze.
Mam problem z grzejącymi się hamulcem w tylnym prawym kole.. Części nowe to: szczęki, bęben, sprężynki. Przed dokręceniem śruby centrującej , bęben obraca się swobodnie. Gdy tylko dokręcę śrubę bardzo ciężko się obraca, szczególnie gdy dokręcona strona dochodzi do szczęk. Wymieniłem bęben bo myślałem, że ma bicie promieniste. Niestety to nie był on. Teraz zastanawiam się nad piastą czy ona może powodować, że bęben krzywo się obraca? Zauważyłem, że ta śruba centrująca w różnych miejscach obrotu, na różną wysokość "wystaje". Czy to może być problem z piastą? Nie chciałbym tak po prostu wymieniać zespołu łożyska bo to znaczny koszt. Czy można jakoś domowymi sposobami sprawdzić w czym jest problem na styku bęben piasta? Dodam, że tarcz kotwiczna jest oczyszczona i dobra.
Spróbuje jeszcze oczyścić brudy na styku piasta, bęben i sprawdzić, czy śruby mocujące zespół łożyska i piasty nie są luźne? Ogólnie piasta obracając się ma minimalny szum, obraca się w miarę dobrze.