Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 455D - programowanie czasów siłowników

05 Wrz 2018 18:14 624 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z zaprogramowaniem pracy siłowników w faac 455D.
    Pierwsze co już mi się nie zgadza z instrukcją to jak zaczynam programować to pierwszy siłownik zaczyna się zamykać a nie otwierać jak napisano w instrukcji.
    Ale ok programuje w takim razie od pozycji bramy otwartej i podczas programowania wszystko zgodnie z instrukcją ALE wygląda na to, że nie zapamiętuje czasów pracy siłowników.
    Po zaprogramowaniu brama otwiera się albo mniej albo bardziej i to za każdym razem jest inaczej czyli zamykam brama sie nie domyka, otwieram brama sie otwiera za bardzo, znowu zamykam brama sie zamyka (opiera na blokadzie) a siłowniki jeszcze pracują itd.
    CO nie tak?
    Poniżej foto centralki
    Faac 455D - programowanie czasów siłowników
  • specjalista -automatyka bramowa
    Zamień skrajne kable do siłowników. Przy rozpoczęciu procedury brama ma być BEZWZGLĘDNIE zamknięta i nieaktywna (brak buczenia i mrygającego koguta) a siłowniki powinny się po pierwsze otwierać. Kaźda inna kombinacia będzie skutkowała totalnym zonkiem jak opisany powyżej.
  • Poziom 2  
    kotbury napisał:
    Zamień skrajne kable do siłowników. Przy rozpoczęciu procedury brama ma być BEZWZGLĘDNIE zamknięta i nieaktywna (brak buczenia i mrygającego koguta) a siłowniki powinny się po pierwsze otwierać. Kaźda inna kombinacia będzie skutkowała totalnym zonkiem jak opisany powyżej.

Skrajne czyli szare tak?
  • Poziom 2  
    kotbury napisał:
    Nie nie (trochę źle napisałem) - brązowy z czarnym przy obu siłownikach
    '

Zrobiłem tak jak mówisz i faktycznie teraz brama startując otwiera się tak jak w instrukcji ALE nadal problem z zapamiętaniem czasów pracy siłowników ;/
    Czytałem gdzieś w innym temacie, że uszkodzeniu uległ moduł pamięci flash, który jest odpowiedzialny właśnie za zapis czasu pracy siłowników - czy to faktycznie możliwe?
    Gdzie on jest i czy da rade go samemu wymienić?

TRYB PRACY - automatycznie ustawiony jest na E - czy tak ma to zostać? E to tryb półautomatyczny, niestety w instrukcji nie jest opisane czym różnią się poszczególne tryby pracy...