Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć siłownik do klapy bagażnika ?

31 Mar 2003 12:14 4210 7
  • Poziom 15  
    Pytanie dla montujących centralne zamki

Mam ochotę wzbogacić swoją brykę o funkcję otwierania zamka bagażnika przy pomocy pilota.
    Zamek jest sterowany cięgnem w bowdenie.

Jak podłączyć do tego siłownik ? czy są specjalne przejściówki które pozwalają na taki manewr ?

Dziękuję z góry :)
  • Poziom 17  
    Wszystko zależy od tego co to za auto a konkretniej jak jest rozwiązany zamek w klapie.Jeżeli masz cięgno od guzika do zamka to niema większego problemu.Narka i powodzenia.
  • Poziom 33  
    cos mi się wydaje że nie we wszystkich zamkach klapy bagażnika można podpiąc siłownik , ja mam w oplu senatorze elektromagnes w wyposarzeniu standard , rocznik 79 :wink: , wysterowanie z alarmu podłączyłęm pod fabryczny przycisk otwierania bagażnika , smiga już kilka latek :wink: , wtedy jeszcze nikt nie myślał o otwieraniu klapy pilotem :)

myślę że dostałbyś szybciej dobra wskazówkę podając markę i rocznik pojazdu , być może już ktoś z tym walczył na konkretnym zamku .
  • Poziom 20  
    jeśli jest otwieranie bagażnika z wnetrza pojazdu np.poprzez linke to nie ma wiekszego problemu.jeśli jednak jest jedynie kluczykiem to może nie być kolorowo. :idea:
  • Poziom 15  
    macrus napisał:
    Wszystko zależy od tego co to za auto a konkretniej jak jest rozwiązany zamek w klapie.Jeżeli masz cięgno od guzika do zamka to niema większego problemu.Narka i powodzenia.

samochód to DU lanos

Nie ma guzika, jest otwieranie bagażnika z kabiny za pomcą dźwigni. dźwignia jest podłączona do link w bowdenie...
  • Poziom 20  
    Prawdopodobnie pod plastikiem w bagażniku wpiąć się tam gdzie linka łączy się z zamkiem(tzn.z takim popoychaczem bo zamek to w klapie jest).
    Tylko czy siły starczy>
  • Poziom 12  
    A piąty siłownik można podłączyć np do wiązki z tylnych drzwi?
  • Poziom 2  
    W sumie jestem na podobnym etapie z tym,że podłączeniem siłownika problemów za bardzo nie ma ale gorzej jak to elektrycznie podłączyć trzeba.I czy wystarczy siłownik taki do 4 kg.Bo mnie interesuje tylko otwarcie zamka a nie elektrycznie podnoszenie klapy do góry.