Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana rejestratora, kamera I8-P2310

elKwasibor 22 Wrz 2018 18:00 177 7
  • #1 22 Wrz 2018 18:00
    elKwasibor
    Poziom 2  

Witam.
    Problem 1
    Padł rejestrator DNR 2008AHD M obsługujący 4 kamery DNR 763 AHD 720 PBM, kamerkę obrotową I8-P2310 i jakąś z audio.
    W sklepie dobrali mi rejestrator Dahua DH-XVR5108C-X. Obraz widać. Niestety, kamerą obrotową nie mogę tym rejestratorem sterować kamerą, tzn. nadać ścieżki monitoringu, ani wykonać żadnego ruchu.
    Pytanie. Czy ten rejestrator obsługuje sterowania ruchu kamerą. Ewentualnie jaki rejestrator do tej kamery i reszty kamer :).
    Stary rejestrator posiada gniazdo RS485, kamera obrotowa też taki port posiada. Kabel jakiś był podłączony. Czy ten port steruje ruchem kamery, czy może coś innego?

Problem 2, przy okazji
    Pierwszy (uszkodzony) rejestrator jest połączony z drugim INTERNEC i7-1708UHV (4 kamery), w innym budynku, w którym można oglądać wszystkie kamery na posesji. Rejestratory nie są w sieci, więc jak?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Wrz 2018 22:11
    gradek83
    Poziom 37  

elKwasibor napisał:
    Niestety, kamerą obrotową nie mogę tym rejestratorem sterować kamerą, tzn. nadać ścieżki monitoringu, ani wykonać żadnego ruchu.

Masz dostęp do menu OSD po kablu koncentrycznym do tej kamery ?

Z tego co podaje instrukcja rejestratora:
    "Sterownie głowicami obrotowymi PTZ: Kamery IP szybkoobrotowe (Speed Dome), Sterowanie zgodne z coax PTZ HD-CVI"

Natomiast kamera ma możliwość sterowania UTC po kablu koncentrycznym..
    Funkcja UTC

"Funkcja sterowania COAXIAL (UTC) - możliwośc wejścia do menu kamery z rejestratora - wymagana funkcja w rejestratorach"

Dodatkowo kamera obsługuje sterowanie po RS485 protokołami PELCO-D i PELCO-D
    elKwasibor napisał:
    Stary rejestrator posiada gniazdo RS485, kamera obrotowa też taki port posiada. Kabel jakiś był podłączony

Czyli jednak miałeś podpięte przewody pod RS485

Ten nowy rejestrator z tego co widzę w instrukcji nie ma tego portu.

Nie znalazłem szczegółowej instrukcji do tej kamery nie wiem czy poprzez menu OSD możesz ustawić funkcje PARKOWANIE jeśli da się to tą funkcją może sterować sama kamera a jeśli chcesz aby przejął to rejestrator to o ile nie da się tego jakoś ustawić inaczej musiał byś poprosić o wymianę rejestratora na taki z portem RS485.

Modele rejestratorów posiadających ten port masz w instrukcji w załączniku.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 23 Wrz 2018 10:33
    elKwasibor
    Poziom 2  

Ostatecznie pozostaje wymienić rejestrator na model z 485. Jednak to kłopot.
    Najgorsze, ze nie mam nigdzie w sieci instrukcji do tej kamery obrotowej, bo jak się domyślam należałoby ja przestawić na sterowanie po coax. Jest w niej rzaląd dipswitchy, ale nie mam żadnego opisu ich znaczenia.
    Gdy tą obrotówkę włącza się do zasilania, pojawia sie na jej obrazie jakieś osd, jednak z rejestratora nieogę go obsłużyć.

0
  • #4 23 Wrz 2018 10:57
    gradek83
    Poziom 37  

elKwasibor napisał:
    Gdy tą obrotówkę włącza się do zasilania, pojawia sie na jej obrazie jakieś osd, jednak z rejestratora nieogę go obsłużyć

Nie miałem okazji bawić się takimi kamerkami ale chyba do kontroli używa się takiego kontrolera UTC

Nie wiem czy menu masz w tym rejestratorze takie ale tam masz opcję PTZ i z tego co widzę jest opcja kontroli po kablu koncentrycznym.

Spoiler:
    In the Control Mode list, select Serial or HDCVI. For HDCVI series
    product, please select HDCVI. The control signal is sent to the PTZ
    through the coaxial cable. For the serial mode, the control signal is sent to
    the PTZ through the RS485 port.

"Na liście Control Mode wybierz opcję Serial lub HDCVI. Dla serii HDCVI
    produkt, wybierz HDCVI. Sygnał sterujący jest wysyłany do PTZ
    przez kabel koncentryczny. W trybie szeregowym sygnał sterujący jest wysyłany do
    PTZ przez port RS485."

W instrukcji rozdział 5.4

Włącz rejestrator ustaw na widok na tej kamerce i jak ją wyłączysz z zasilania i włączysz to na monitorze powinny ci się pojawiać informacje coś jak w tym temacie podobnie.

0
  • #5 23 Wrz 2018 11:02
    sosarek

Poziom 43  

Skoro kamera po podłączeniu zasilania zgłasza się konfiguracją - spisać ja, dla kanału wideo do którego jest podłączona skonfigurować PTZ i sprawdzić.

0
  • #6 23 Wrz 2018 14:16
    hexen30
    Poziom 2  

Kamera wyświetla adres, baudrate, co oczywiście spisałem i wpisałem w odpowiednie miejsca do rejestratora.
    Niestety nic to nie daje, tak jakby kmera była ustawiona wyłącznie do sterowania przez rs485. Tyle, że brakuje dokumentacji jej konfiguracji.
    A na necie dostępna jest tylko karta katalogowa, nic innego nie znalazłem.
    Zastanawia mnie także wyszarzona opcja PTZ Type.

Dodano po 2 [minuty]:

Taki kontroler UTS także byłby rozwiązaniem, tylko, że, jak podejrzewam, kamera jest aktualnie skonfigurowana na sterowanie przez rs485 :-(
    Postaram się o zdjęcia dipswitchy z kamery.

0
  • #7 23 Wrz 2018 15:23
    gradek83
    Poziom 37  

hexen30 napisał:
    Niestety nic to nie daje, tak jakby kmera była ustawiona wyłącznie do sterowania przez rs485. Tyle, że brakuje dokumentacji jej konfiguracji.

A podeślij zdjęcie tych dipswitchy jak to tam od środka wygląda znaczy się ten widok.

Dodano po 46 [minuty]:

Z tego co udało mi się dowiedzieć ten model kamery to (produktu bazowego) HIKVISION - DS-2AE5123T-A. Tak więc instrukcja w załączniku podchodzi pod tą kamerę.

Spoiler:
    Dome address settings
    To Set the Soft Address of the Speed Dome
    If the SET SOFT ADDR is set as ON, the soft address is the valid address for connecting the speed dome. The selectable soft address range is from 1 to 255;
    If the SET SOFT ADDR is set as OFF, the hard address set by the DIP switch is the valid address of the speed dome.
     Before you set the soft address of the speed dome, you need to confirm that it is within the control range of the control device (e.g. the DVR).
     After you enable/disable the soft address, the speed dome will reboot automatically to activate the settings.

Ustawienia adresu kopuły
    Aby ustawić miękki adres kamery Speed Dome
    Jeśli SET SOFT ADDR jest ustawiony jako ON, adres miękki jest prawidłowym adresem do podłączenia kamery kopułowej. Dostępny zakres miękkich adresów wynosi od 1 do 255.
    Jeśli SET SOFT ADDR jest ustawiony jako OFF, twardy adres ustawiony przez przełącznik DIP jest prawidłowym adresem kamery prędkości.
     Przed ustawieniem miękkiego adresu kamery szybkookresowej należy potwierdzić, że znajduje się ona w zakresie sterowania urządzeniem sterującym (np. Rejestratorem DVR).
     Po włączeniu / wyłączeniu miękkiego adresu, kamera szybko się zrestartuje, aby aktywować ustawienia.

Spoiler:
    Soft Baud Rate Settings
    If the SET SOFT BAUD is set as ON, the soft baud rate is the valid baud rate for the speed dome, with 2400, 4800, 9600 and 19200 selectable.
    If the SET SOFT BAUD is set as OFF, the baud rate should be set by the DIP switch.
    After you enable/disable the soft baud rate, the speed dome will reboot automatically to activate the settings.

Ustawienia szybkości transmisji
    Jeżeli SET SOFT BAUD jest ustawiony jako ON, prędkość transmisji jest prawidłową szybkością transmisji dla kamery kopułkowej, przy 2400, 4800, 9600 i 19200 do wyboru.
    Jeżeli SET SOFT BAUD jest ustawiony jako OFF, prędkość transmisji należy ustawić za pomocą przełącznika DIP.
    Po włączeniu / wyłączeniu prędkości transmisji miękkiej, kamera szybko się zrestartuje, aby aktywować ustawienia.
    Spoiler:
    Self-adaptive Protocol
    While using RS485 control, the speed dome is compatible with PELCO-D, PELCO-P and PRIVATE-Code,
    etc., and is capable of being self-adaptive to these protocols without selecting protocol by DIP
    switch settings. While using coaxial control, the speed dome is self-adaptive to PELCO-D and
    PRIVATE-Code protocols.

Protokół samodostosowujący
    Podczas korzystania z sterowania RS485, kopuła prędkości jest kompatybilna z PELCO-D, PELCO-P i PRIVATE-Code,
    itp., i może być samodostosowujący się do tych protokołów bez wybierania protokołu przez DIP przełącz ustawienia. Podczas korzystania ze sterowania współosiowego, kopułka prędkości jest samo dopasowywalna do PELCO-D i
    protokoły PRIVATE-Code.

Tłumaczenia przez google translator.

0
  • #8 26 Wrz 2018 19:33
    elKwasibor
    Poziom 2  

Zatrzymało się na tym, że kamera może być w pełni obsługiwana po koncentryku przez rejestratory producenta (Internec), natomiast inne rejestratory muszą mieć port 485.
    Zamówiłem, zobaczymy...

0