Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wzmacniacza i subwoofera do seryjnego radia.

M4ti0x 08 Nov 2018 14:39 1524 4
    M4ti0x
    Level 5  
    Posiadam autko (toyota corolla e11 z 97 roku) z oryginalnym radiem. Poprzedni właściciel zamontował z tyłu dwa dodatkowe głośniki na tej "desce" za tylnymi siedzeniami. Od jakiegoś czasu myślę nad wrzuceniem do bagażnika małego subwoofera dla jeszcze głębszego bassu, ale nie mam pojęcia jak to ogarnąć. Nigdy nie robiłem nagłośnienia w autach, a nie chce niczego zepsuć. Dlatego proszę o pomoc w wyborze osprzętu i jak to wszystko poskładać w całość.

Od razu mówię, że wiem... istnieją adaptery, które umożliwiają podłączenie wzmacniacza do seryjnego radia, ale kosztem jakości brzmienia i nie powinno mi to przeszkadzać, bo wiele nie wymagam. Podłączenie wzmacniacza i subwoofera do seryjnego radia.
    Nie widzę opcji wymiany radia dlatego chciałbym zrobić to "po kosztach", w jak najprostszy sposób.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Szukasz konwerterów Hi-Low lub wzmacniacza z wejściami wysokopoziomowymi.
    M4ti0x
    Level 5  
    To już wiem tylko nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć, skąd poprowadzić przewody od radia do adaptera/wzmacniacza?

Dziękuje za szybką odpowiedź.
    sosarek

Level 43  
    Masz już zakupiony wzmacniacz?
    Kabel zasilający do wzmacniacza od akumulatora poprzez bezpiecznik, masa zasilania - z najbliższego punktu, REM czyli sterowanie - najlepiej z 12 po kluczyku.
    Sygnał do konwertera z tylnych głośników.
    Łatwiej byłoby jakbyś zamieścił model radia.
    M4ti0x
    Level 5  

Nic jeszcze nie kupowałem. Jeśli ktoś ma schemat tego radia to bym był mega wdzięczny za podesłanie!