Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRI53E05EU - resztki jedzenia na naczyniach

05 Gru 2018 00:25 1518 10
 • Poziom 4  
  Zmywarka Bosch SRI53E05EU - resztki jedzenia na naczyniach
  Witam.
  Nie jestem jakimś doświadczonym użytkownikiem zmywarek, ale w moim Bosch-u, który poniekąd odziedziczyłem, naczynia czasami słabo się dopierają. Chodzi szczególnie o te z kosza górnego. Często obserwuję taki piasek, osad na szklankach. Ostatnio myłem garnek po zupie i cały ten syf został jakby rozniesiony po zmywarce. Samą zmywarkę czyściłem środkiem jakieś dwa dni temu. Zmywarka po każdym cyklu, mycia, płukania odpompowuje wodę. Na koniec zmywania woda jest tylko po zdjęciu sitka oraz filtra na samym dnie, taki chyba martwy punkt, z którego woda nie odpływa (chyba że się mylę). Jakie mogą być przyczyny? Dodam, że zmywarkę czyściłem parę dni temu. Zwykle to dawało efekt.

  Odkręciłem. Woda jest na poziomie tego wentylatorka oraz na dole w tym dołku.
 • Specjalista AGD
  Ramiona spryskiwaczy obracają się?
 • Poziom 4  
  Tak, przepraszam, że nie napisałem, że takie podstawowe rzeczy sprawdziłem. Wszystko było czyszczone, wszystko się obraca i pracuje. Efekt ostatniego zmywania był taki, że resztki jedzenia z jednego garnka znalazły się pod koniec na talerzach śniadaniowych, które tym wcześniej nie były ubrudzone. Niestety suszenie powoduje wtedy, że takie naczynia trzeba ręcznie szorować ;/ Dodam, że często jest tak, że woda, która zbiera się na kubkach bądź szklankach już po zakończeniu zmywania, też jest brudna i ma jakieś drobinki.
 • Poziom 43  
  Sonicgala napisał:
  ...woda, która zbiera się na kubkach bądź szklankach już po zakończeniu zmywania, też jest brudna i ma jakieś drobinki.

  A jakim cudem woda jakakolwiek zbiera się na kubkach bądź szklankach? Przecież stawia się dnem do góry :D Po końcu zmywania są suche, a co najwyżej ze śladami ale suchymi.
 • Poziom 4  
  Ehhh. Kubki stawiam dnem do góry oczywiście, są też ustawione pod kątem. Nie mają idealnie płaskiego dna, w tych zagłębieniach mam wodę. Niektóre kubki z Ikei mają takie dno, które ułatwia odpływ wody. Nie wiem czy się na tyle jasno dla Ciebie wyraziłem czy mam Ci wkleić zdjęcie kubka.
 • Specjalista AGD
  Sonicgala napisał:
  Efekt ostatniego zmywania był taki, że resztki jedzenia z jednego garnka znalazły się pod koniec na talerzach śniadaniowych, które tym wcześniej nie były ubrudzone.


  Przepraszam, ale odnoszę wrażenie, że zmywarka jest potraktowana jak młynek do resztek.
  Proponuje przez jakiś czas opłukać naczynia przed włożeniem z resztek i zobaczyć jaki będzie efekt.
  Sam cykl mycia włączać na najwyższą temperaturę.
 • Poziom 4  
  Źle mnie zrozumiałeś. Nie wkładam do zmywarki naczyń z resztkami jedzenia. Wszelkie większe zabrudzenia staram się usunąć przed. Chciałbym jeszcze raz zapytać czy taka ilość wody jak widoczna na zdjęciu, która zostaje po zmywaniu to rzecz normalna? Przepraszam, to moja pierwsza zmywarka. Nie za bardzo jeszcze wiem jak to powinno wyglądać. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas i odpowiedzieli.
 • Specjalista AGD
  Sonicgala napisał:
  Chciałbym jeszcze raz zapytać czy taka ilość wody jak widoczna na zdjęciu, która zostaje po zmywaniu to rzecz normalna?


  Tak, prawidłowa i bardzo właściwa.
 • Poziom 4  
  Wydaje mi się, że znalazłem możliwą przyczynę. Czasem mam wrażenie, że zmywarka dłużej odpompowuje wodę i ciężej to jej idzie. Np. dzisiaj też strasznie długo to trwało między poszczególnymi cyklami. Odkręciłem jeszcze raz osłonę pompy pod filtrem i sprawdziłem tą turbinę. Z tego co czytałem powinna się swobodnie obracać. U mnie obraca się do pewnego położenia, potem czuć opór. Ciężko to wytłumaczyć, przy lekkim popchnięciu turbina cofa się, tak jakby była tam jakaś sprężynka, dopiero jak się popchnie to położenie to coś przeskakuje jakby w środku i znowu swobodnie się obraca aż dojdzie do tego położenia. Czy jeżeli turbina nie jest zablokowana w tym miejscu to nic innego w innym miejscu nie może jej blokować?
 • Specjalista AGD
  Sonicgala napisał:
  Z tego co czytałem powinna się swobodnie obracać.
  Czytałeś nie o tej zmywarce. Tu masz silniczek magnetyczny, a specyfika silnika magnetycznego jest taka, że ręcznie obracany będzie obracał się "skokowo"
  Sonicgala napisał:
  Czy jeżeli turbina nie jest zablokowana w tym miejscu to nic innego w innym miejscu nie może jej blokować?
  Samej turbinki nie.