Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN56T590EU - błąd E24

24 Gru 2018 00:27 300 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Przeczytałem różne posty dotyczące błędu E24 w zmywarkach BSH, ale niestety żaden nie dotyczy w 100 procentach mojego przypadku. Zmywarka startuje kiedy chce, ale jak już wystartuje to zmywa do końca.

Wymiana pompy myjącej nie pomogła, dodatkowo wymieniono pompę spustową, po czym serwisant się poddał. Sugerował, że prawdopodobnie moduł sterujący, ale koszty przekroczyłyby wartość nowej zmywarki, więc poprosiłem o powrót do stanu przed zabiegiem (serwisant miał możliwość zwrócenia nowych pomp do hurtowni).

Po jego wyjściu puściłem jakiś program i okazało się, że nie grzeje grzałka. Serwisant pomylił kabelki przy podłączaniu starej pompy (do nowej pompy był kit z wiązką, więc starą wiązkę rozcinał). Jak się z tym uporałem to przy kolejnej próbie pojawił się błąd wycieku/przecieku wody. Rozebrałem jeszcze raz bok zmywarki i zauważyłem brak opaski tkz cybantu na pompie myjącej (zamiast niego był pasek zaciskowy). Uzupełniłem ten brak i mam sytuację wyjściową, tzn. zmywarka zmywa jak chce (startuje za którymś razem), ale problem błędu E24 nie jest rozwiązany?
    Jakieś sugestie, podpowiedzi?
    Pozdrawiam,

Darek
  • Poziom 15  
    Każda zmywarka startuje w ten sam sposób. Najpierw wylewa wodę, potem nabiera i zaczyna mycie.
    Jak jest u ciebie?
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak samo odpompowuje wodę na samym początku, a potem mam mycie wstępne. Oczywiście jeżeli wystartuje, bo często wyrzuca błąd E24
    BTW:
    Czy istnieje coś takiego jak przywrócenie ustawień fabrycznych dla np. modułu sterującego i jak sprawdzić poprawność działania tego modułu?
  • Poziom 15  
    Wyjmij wąż odpływowy i sprawdź czy zmywarka dobrze wylewa wodę.
  • Poziom 2  
    Nie wydaje mi się, aby powodem był odpływ, bo jak już wystartuje to przechodzi pełny cykl zmywania, czyli ileś razy odpompowuje i pobiera wodę!
  • Poziom 2  
    Pompa była wymieniona na nową, ale to nie przyniosło skutku - zmywarka wyrzuca ten sam błąd (proszę przeczytać pierwszy post zaczynający temat!).