Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak prawidłowo zdjąć uszkodzone łożysko z wirnika

26 Gru 2018 17:35 558 4
 • Poziom 22  
  Witam
  Na załączonym filmiku zaprezentowano, jak powinna wyglądać jedna z bezpieczniejszych metod demontażu uszkodzonych łożysk. Posłużyłem się na filmie prasą ręczną o nacisku około 3 t.
  Link
  Prasa została wykonana z użyciem frezarki, więc nie każdy może ją zbudować, ale niedługo w DIY zaprezentuję, jak zbudować podobną przy użyciu dostępnych materiałów.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Witam. Pomysł dobry. A ja bym do tej rury wsadził np. gąbkę by nie uszkodzić przypadkiem lamelek jak odskakuje wirnik.
 • Poziom 22  
  Gąbka jest. Rur mam kilka w jednej gąbka w innej trochę czyściwa ale w każdej coś miękkiego jest. Planuję nagrać film z różnymi lozyskami, walkami i różnymi rodzajami utrudnień jakie mogą nas spotkać. Oraz wriantami maszyn którymi trzeba się podpierać.
 • Poziom 33  
  Eh, sposób spoko, ale musi być dojście. Nie wiem czy mam pecha ale ja zawsze trafiam na takie z tych trudniejszych do zdjęcia.
  Ostatnio z jakiejś szlifierki ściągałem od strony przekładni. pod łożyskiem od razu przewietrzak że luzu było ok 1mm i weź to zdejmij. Ani podłożyć płaskownik, ani ściągacz.
  Ostatecznie drugą szlifierką musiałem ciąć.
 • Poziom 22  
  I do takich lozysk mam ściągacz zrobiony. Dziennie kilkanaście nieraz takich napraw wykonuje. Muszę mieć narzędzia. Ale do każdego łożyska w takich sytuacjach jest jakieś dedykowane. Moja okrągła blacha nadaje się tylko gdy niema wentylatorów lub osłon przeciwpylowych. Do sylwestra wam pokaże kilka z nich.