Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez Caro Plus - Chaotyczne działanie kierunkowskazów i świateł awaryjnych.

Milorrd 27 Dec 2018 16:38 942 11
    Milorrd
    Level 9  
    Witam.
    Mam złożony problem z instalacją elektryczną z Poloneza Caro Plus:
    1. kierunkowskazy działają chaotycznie tj. migają raz wolno raz szybko, świecą przez krótki albo dłuższy czas, dodatkowo podczas ich włączenia słychać takie brzęczenie (tak dźwięk podobny do działającego spryskiwacza), które dopasowuje się pod chaotyczne miganie kierunkowskazów,
    2. światła awaryjne na wyłączonym zapłonie migają dosyć równo ale bardzo szybko,
    3. na włączonym zapłonie, włączenie świateł awaryjnych powoduje załączenie przekaźników m.in. od LPG oraz pompki paliwowej, niekiedy mam wrażenie jakby także rozrusznik przez chwile się uruchamiał.
    Pozostałe światła działają dobrze. Przełożyłem ten niebieski przekaźnik od kierunkowskazów z innego Poloneza i nic to nie zmieniło. Zrobiłem to samo z przełącznikiem od świateł awaryjnych i taki sam rezultat otrzymałem.
    Dodam, że nie mam podłączonych bocznych kierunkowskazów ani przełącznika świateł przyczepki. Czy to może wpływać na powyższe problemy?
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Witam.
    Sprawdź przerywacz kierunkowskazów lub go podmień na chwilkę a następnie sprawdź styki w tylnych oraz bocznych lampach. Szybsze działanie kierunkowskazów oznacza spalenie żarówki lub zamontowanie żarówki ledowej. Mniejszy pobór prądu przez żarówkę Ledową jest wykrywany przez przerywacz jako brak żarówki.
    Co do ostatniego punktu sprawdź masowanie karoserii oraz masowanie do silnika oraz masowanie z tyłu auta przy którejś z lamp(jeśli jest).
    Milorrd
    Level 9  
    Bateria jest dobra, ponad 12V trzyma, na uruchomionym silniku ponad 14V.
    Przy chodzącym silniku te same objawy. No i jednak jak się dłużej przyjrzałem to awaryjne też nierównomiernie migają.
    Wszystkie lampy, żarówki, przewody, kostki i styki są nowe.
    Żarówki są normalne.
    Przerywacz czyli chodzi o ten niebieski mikroprocesor? Jeżeli tak, to podmieniałem go i dzieje się to samo.
    Masa powinna być dobra ponieważ na nowo była przykręcana a i reszta świateł działa dobrze.
    Zauważyłem, że włącznik awaryjnych ma 8 pinów. Na schematach które mam są tylko 4 lub 6 pinowe i może coś tutaj trzeba szukać?
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Milorrd wrote:
    Przerywacz czyli chodzi o ten niebieski mikroprocesor? Jeżeli tak, to podmieniałem go i dzieje się to samo.

U mnie w polonezie przerywacz był koloru czarnego i miał 7 kabelków.
    Wyglądał tak:
    Były też wersje 3 pinowe które wyglądały tak:
    To niebieskie o czym mówisz to zapewnę stycznik jakiś. Ma 3 piny czy ile?
    3 pinowe przerywacze koloru niebieskiego były stosowane w fiacie uno.
    W fiat uno wyglądały tak:
    Milorrd
    Level 9  
    To jest w Caro Plus?
    Bo u mnie jest coś takiego:
    janek1815
    Level 38  
    To niebieskie to urządzenie mikroprocesorowe. Steruje awaryjnymi, kierunkowskazami, wycieraczkami, ogrzewaniem tylnej szyby. Stosowane w Caro. Wcześniej w autach był taki sterownik dosc dużych rozmiarów zlokalizowany obok licznika. Aby do niego się dostać potrzebny był demontaż licznika.
    Milorrd
    Level 9  
    No ok ale ja mam Caro Plus więc ta informacja jest dla mnie zbędna.
    janek1815
    Level 38  
    To tylko potwierdza że masz takie niebieskie a obok zielone i białe. Szukaj czy nie ma problemu z masą. Miernik w dłoń i do dzieła.
    lukasz12345678910
    Level 30  
    Sprawdź czy woda nie zalała Ci w jakiś sposób skrzynki bezpiecznikow.
    Milorrd
    Level 9  
    Skrzynka bezpieczników sucha. Bezpieczniki też sprawdzone. Masa również sprawdzona i poprawiona.