Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wymianie czytnika kart laguna 2 1,6 16V nie odpala.

30 Gru 2018 14:41 564 12
  • Poziom 3  
    Po wymianie czytnika kat na którym było zwarcie. Była również wymiana rozrusznika. Teraz kręci rozrusznik ale laguna nie odpala. Brak sterowania przekaźnika od pompy paliwa po za tym świeci się kontrolka poduszek powietrznych oraz ABS reszta działa jak należy. Bardzo proszę o sugestie bo mnie szlak trafi. Pomóżcie.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 3  
    ddt2000 były sprawdzane błędy. wynika z nich że jest brak napięcia na przekaźniku sterującego pompką paliwową... .
  • Poziom 3  
    wszystkie bezpieczniki są OK. 3 razy sprawdziłem
  • Warunkowo odblokowany
    A sprawdzałeś miernikiem czy pojawia się na nim napięcie po załączeniu zapłonu? Podaj mi jeszcze rocznik bo być może patrze na nie te schematy co trzeba. Sprawdź jeszcze co masz napiecie na przekaźniku od pompy paliwa. Na 48 powinien być + po stacyjce a na 52 bodajże stały.
    Po wymianie czytnika kart laguna 2 1,6 16V nie odpala.
  • Poziom 3  
    Laguna 2 1,6 16V rocznik 2001
  • Poziom 3  
    Dziękuję za schemat. Wydaje mi się że podczas zwarcia nastąpiło uszkodzenie komputera sterowania silnikiem, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, brak sterowania przekaźnika pompy paliwowej...
  • Warunkowo odblokowany
    A sprawdzałeś te napięcia na przekaźniku? Sterownik podaje sygnał masy na przekaźnik a plus jest podawany na stałe po włączeniu zapłonu, ten sam plus idzie do sterownika więc jeśli na przekaźniku będą oba napięcia no to rzeczywiście możliwe że sterownik wysiadł.
  • Poziom 3  
    Hmm wszystko na to wskazuje, że uszkodzony jest sterownik sterowania silnika...