Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica 12v/230v schemat

31 Gru 2018 12:33 447 4
  • Poziom 4  
    Witam, z racji z tego iż jestem początkujący i nie posiadam jakiejś wielkiej wiedzy na temat elektroniki proszę o pomoc Fachowców.A więc do
    rzeczy wyczaiłem takowy schemat przetwornicy 12V/ 230V moja prośba i pytanie polega na tym czy ten schemat jest poprawny, czy będzie to działać ,czy elementy są poprawnie dobrane, z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    Nie zadziała, a jak już poprawisz i zadziała, to nadal nie będzie działała.
    Po pierwsze. Wiesz w ogóle jaki rdzeń transformatora wybrać? Materiał, szczelina, rozmiar, kształt.
    Po drugie. Przetwornica na multiwibratorze? Nie widziałem dziwniejszego pomysłu.
    Po kolejne... Mosfet'om przydałyby się drivery, bez nich będzie ciężko to zrobić. Nie widzę snubberów.
    Co chcesz do tego podłączyć? Brak sprzężenia zwrotnego - na wyjściu będziesz miał przeróżne napięcia, zależnie od obciążenia. Transformator kluczowany przez prostokąt, na wyjściu będziesz miał paskudny sygnał.
    Zważając na powyższe, wad jest więcej niż zalet. Polecam całkowicie odrzucić ten schemat, i znaleźć coś, co ma prawo działać.

Link

Link
  • Specjalista elektronik
    Na pewno nieodpowiednio podłączyłeś bramki MOSFETÓW.

To racja. Napięcia baz Q3, Q4 względem masy (do której są podłączone źródła Q1, Q2) zmieniają się w zakresie od około -7V (to zależy od napięcia przebicia baza-emiter) do około +0.7V - zwykle jest to poza zakresem włączania MOSFET-ów i zapewne IRFZ44N nie okażą się tu wyjątkami.
  • Poziom 4  
    Projekt został porzucony.