Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL 1030 - brudzi + alarm papieru

jaqbas2 03 Sep 2005 22:39 2397 6
    jaqbas2
    Level 27  
    Drukarkę otrzymałem z z usterką "zaszarza wydruki" - co prawie natychmiast drukarka zdiagnozowała sama odpowiednim alarmem - brak tonera. Po wymianie cartridge'a na nowy z nowym bębnem ale nie firmowy ... póki co nie robię reklamy, drukarka prawidłowo wydrukowała stronę testową - swój autotest. Jednak po podłączeniu do komputera, z którym dotychczas pracowała i próbie rozpoczęcia normalnego użytkowania zaczął się horror. Na wszystkich wydrukach a zrobiłem ich ze 40 - licząc , że się "poprawi" - jest po prawej stronie przez całą długość kartki, czarny aż gruby od nadmiaru tonera pas szerokości ok 1 cm. Oczywiście wydruki te nie brudzą - toner jest utrwalony. Oprócz tego co kilka wydrukowanych kartek pojawiają się dodatkowo zaczernione nieregularne kształty przypominające słoje na desce. Na koniec tych prób zaciął się w drukarce papier. Po otwarciu pokrywy z tonerem i wyjęciu go mogłem tę kartkę metodą siłową wyciągnąć. Miała do połowy naniesiony i nie utrwalony toner. Po umieszczeniu tonera na swoim miejscu i uruchomieniu drukarki niestety sygnalizuje nieprzerwanie LED'ami alarm papieru i nie drukuje. Co zrobić ? Czy winić za to ten nowy cartridge ? Wydaje się, że to on wszystkiemu winien gdyż do wymiany drukarka działała prawidłowo. Jak ją teraz uruchomić - wygasić alarm papieru i spróbować dalszych wydruków. Przepraszam jeśli ta epistoła jest zbyt długa. Chciałem jednak w miarę całościowo opisać problem. Proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    drebin
    Level 28  
    Witam. Nie złamałeś czasami czujnika papieru? Papier wyjąłeś cały, czy urwał ci się kawałek, może jest jeszcze w środku i blokuje czujnik? Z tego co opisałeś jeśli chodzi o zabrudzenia to stawiam na bęben, pozdrwiam.
    marek216

Level 43  
    poszukaj zacięcia - moze w piecu coś ci zostało puśc wydruk ale w połowie otwórz maszyne ( świadome zacięcie ) i zobacz czy :

1. czarny pas jest na bebnie
    2. czy czarny pas jest na kartce która przeszła pod bębnem czy pojawia sie dopiero w piecu ( uszkodzenie fusera )
    wladek83
    Level 32  
    Często przy wyciąganiu zakleszczonego papieru w tym modelu i w HL-1250 , uszkodzeniu ulega czujnik papieru znajdujący się za fuzerem , czyli z tyłu drukarki . Taki czarny szpindelek , ma się "kiwać" gdy wyjedzie z fuzera na niego kartka papieru . Może tylko wyskoczył i ponowne jego ustawienie przyniesie pozytywne rezultaty .

Pzdr.
    jaqbas2
    Level 27  
    Dziękuję za dotychczasowe sugestie !
    Przy wyciąganiu papieru kartka wychodziła z oporami do przodu i się nie podarła. Nawet by mi do głowy nie przyszło by szukać drugiej z tyłu. Natomiast tylko dzięki Waszym podpowiedziom podniosłem z tyłu plastikowy "zawijacz" papieru by po wydruku prowadził kartkę do góry i wówczas zobaczyłem właśnie tam zwiniętą w harmonijkę drugą kartkę , która była przyczyną alarmu papieru. Zastanwia mnie dlaczego zacięcie papieru nastąpiło przy "normalnym" tylko, że brudnym drukowaniu.
    Teraz czekam na nowy toner - wymiana gwarancyjna - i zobaczymy co dalej. Póki co ze starym drukarka daje ponownie alarm tonera.
    O wynikach prac na pewno Was wszystkich Panowie powiadomię choćby z czystej wdzięczności a myślę, że i może to innym w podobnej sytuacji pomoże !

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie derbina, marka 216 oraz waldka 83.
    wigwam

Level 15  
    Przyczyną przyszarzania strony jest stary toner - zjawisko pojawia się po około 3 miesiącach od otwarcia tonera, po 6-9 mies jest już tak wyraźne, że użytkownicy narzekają. Czarne smugi/zacieki z tonera są wynikiem nieprawidłowej regeneracji. Przy bardzo dużej ilości nasypanego tonera kartka przykleiła się do fusera na tyle mocno, że nie poszła dalej torem pobierania papieru tylko zwinęła w harmonijkę. Na nowym lub prawidłowo zregenerowanym tonerze drukarka będzie działać jak nowa :-)
    jaqbas2
    Level 27  
    Witam !
    Wigwam podał jak się okazało dokładną diagnozę tego co z tą drukarką się działo ( po wymianie tonera na "nowy") - znanej firmy. Po reklamacji -opisanej jako nieuzasadniona otrzymałem cardridge z zerwaną oryginalną plombą. Nie wiem co zrobili - zapewne wymienili toner na właściwy - ale drukarka po założeniu tego "nowego"/starego ;)) ruszyła bez problemu od razu. Zastanawiałem się czy jeszcze tę sprawę rozgrzebywać ale doszedłem do wniosku, że i tak im nic nie udowodnię.
    Jeszcze raz dziękuję za wszystkie sugestie!