Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja AMICA IN. PI6544LCDST - Wybija bezpieczniki i uszkadza się.

06 Sty 2019 10:31 441 6
  • Poziom 2  
    Jestem zielony w temacie.

Urządzenie płyty indukcyjnej IN. PI6544LCDSTK zostało zamontowane przez elektryka (podbita karta gwarancyjna).

Po lekturze innych - podobnych postów z forum podaję co wiem:

- Instalacja elektryczna w domu sprawna (nowa instalacja wykonana w 2016 r.) co zostało potwierdzone protokolarnie przez elektryka,

- parametry urządzenia płyty indukcyjnej: Plyta_indukcyjna-Amica_IN-PI6544LCDSTK

- Parametry instalacji elektrycznej z umowy z PGE:

Grupa przyłączeniowa - 5
    Moc przyłączeniowa - 8 kW
    Moc umowna - 8 kW
    Napięcie znamionowe: 400 V
    Ilość faz: 3
    Przy wartości zabezpieczenia instalacji
    przelicznikowego 25 A

- Płyta podłączona przez kabel na oddzielnym bezpieczniku B20/3.

- Serwisant Amici był już u mnie 3 razy. Za każdym razem wymieniając "popalone" komponenty. Popalone w cudzysłowach bo gołym okiem laika nie było widać żeby były nadpalone (ale mogę się oczywiście mylić).
    1. Usterka urządzenia miała miejsce ok. 1 miesiąca temu - urządzenie podziałało z 2 godziny po czym wywaliło bezpiecznik B20/3 i w zewnętrznej szafce elektrycznej. Bezpiecznika B20/3 nie dało się wówczas ponownie włączyć gdyż każdorazowo wybijało bezpiecznik B20/3 i w zewnętrznej szafce elektrycznej.
    2. Serwis usunął usterkę. Przeprowadził test wszystkich pól grzewczych. Urządzenie podziałało ok. 5 godzin. Wybiło bezpiecznik B20/3 i w zewnętrznej szafce elektrycznej. Bezpiecznik B20/3 można włączyć - nie skutkuje to wybiciem bezpiecznika w zewnętrznej szafce elektrycznej. Ponowne uruchomienie nie wchodzi w grę gdyż sterowanie nie działa - pola dotykowe nie reagują, nie świeci się żadna kontrolka.
    3. Serwis usunął usterkę. Przeprowadził test wszystkich pól grzewczych. Następnego dnia po wizycie serwisu ponawia się sytuacja opisana w pkt. 2.

Jakieś pomysły na rozwiązanie sytuacji? Zwiększenie mocy przyłączeniowej?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 27  
    Bezpiecznik wybija z dwóch powodów
    1. Zwarcie na urządzeniu lub instalacji
    2. Przez obwód płynie za duży prąd

Bezpiecznik wtedy odcina prąd bo jest zwarcie / uszkodzenie albo płynie za duży prąd.

A na tym bezpieczniku masz tylko płytę czy coś jeszcze i rozumiem że masz ja na 3 fazach podłączona?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    Na tym bezpieczniku mamy płytę i okap kuchenny. Tak na 3 fazach jest podłączona. Okap nie był włączony gdy miała miejsce usterka. Serwisant sprawdzał kabel od indukcji i mówił, że jest ok. Mówił też, że napięcie jest ok na kablu.
  • Poziom 43  
    Ale uszkadza się w chwili włączenie czy po prostu wybija w czasie bezczynności.
    Ja bym sprawdził instalacje pod obciążeniem.
  • Poziom 2  
    Uszkadza się w trakcie włączenia. W trakcie bezczynności ani razu nie miała miejsce taka sytuacja. Pod obciążeniem - czyli w trakcie pracy urządzenia (czy dobrze rozumiem)?
  • Poziom 43  
    bagr0 napisał:
    Uszkadza się w trakcie włączenia. W trakcie bezczynności ani razu nie miała miejsce taka sytuacja. Pod obciążeniem - czyli w trakcie pracy urządzenia (czy dobrze rozumiem)?

Być może masz malowanki . Tak czy inaczej po 3 usterkach serwis wymienia urządzenie.
  • Poziom 2  
    Malowanki? A co to takiego?