Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GTX 1060 Armor - Karta graficzna dziwnie się zachowuje podczas zmian czestot

skipz155 10 Sty 2019 07:12 171 13
  • #1 10 Sty 2019 07:12
    skipz155
    Poziom 5  

Moje Uszanowanie :)
    Niedawno zakupiłem wyżej wymienioną kartę graficzną (wymiana z 750ti) i zaczęły się lekko irytujące problemy,
    Mianowicie podczas przechodzenia karty w tryb aktywny, to jest nagłej zmiany częstotliwości, np. gdy włączę grę, czy przełączę stronę w przeglądarce. Karta przez chwilę wariuje - ekran potrafi się na parę sekund wyłączyć, a dźwięk zaciąć po czym wraca do normalności. Gdy karta się już ustabilizuje problem znika.

Zasilacz wymieniany był już na nowy i dalej to samo, zaznaczam że na 750ti nie było takich kwiatków. Płyta główna to 370z od MSI, więc tu też odpada. RAM - HyperX 8gb 3200, też w miarę nowe. Procesor to Ryzen 2600, więc spokojnie powinien podołać. Zmiana sterowników na nowsze czy starsze też nie pomaga.
    Mogę jeszcze dodać, że wcześniej przez jakiś czas chulał na nim GTX 1060 od Gigabyte i było bardzo podobnie chociaż na lekko większą skalę więc jeżeli to wina karty graficznej to chyba mam po prostu pecha.

Ma jakaś dobra duszyczka pomysł o co może chodzić?

0 13
  • #3 10 Sty 2019 07:40
    Aseri15
    Poziom 29  

Po wymianie usunąłeś sterowniki od starej karty graficznej ?

0
  • #4 10 Sty 2019 07:59
    skipz155
    Poziom 5  

Kasek21 napisał:
    Co to zasila?

XFX TS 550W
    Aseri15 napisał:
    Po wymianie usunąłeś sterowniki od starej karty graficznej ?

W trybie awaryjnym usunałem wszystko przez DDU.

0
  • #5 10 Sty 2019 22:21
    Aseri15
    Poziom 29  

Zapodaj mu jakiegoś linuksa z liveCD i sprawdź czy dzieje się to samo...

0
  • #7 11 Sty 2019 21:16
    skipz155
    Poziom 5  

enhanced napisał:
    Podstaw inny zasilacz.

skipz155 napisał:
    Zasilacz wymieniany był już na nowy i dalej to samo.

Dziękuję za próbę pomocy, jednak prosiłbym przeczytać treść problemu zamiast na ślepo odpisywać. :P
    Aseri15 napisał:
    Zapodaj mu jakiegoś linuksa z liveCD i sprawdź czy dzieje się to samo...

Po weekendzie sprawdzę, bo musiałbym podłączyć stacje DVD, a jedyne jakie mam zostawiłem siostrze.

0
  • #8 11 Sty 2019 21:20
    enhanced
    Poziom 39  

skipz155 napisał:
    asilacz wymieniany był już na nowy i dalej to samo,

Ale jaki ten nowy? Ten sam model tylko nowy?

Mnie chodzi o całkiem inny bo nie wiem czy napewno podłączony jest przez oryginalne złącze pci-e czy przez jakaś przejściówke?

0
  • #10 11 Sty 2019 22:28
    skipz155
    Poziom 5  

enhanced napisał:
    skipz155 napisał:
    asilacz wymieniany był już na nowy i dalej to samo,

Ale jaki ten nowy? Ten sam model tylko nowy?

Mnie chodzi o całkiem inny bo nie wiem czy napewno podłączony jest przez oryginalne złącze pci-e czy przez jakaś przejściówke?

Zmianiany z innego modelu, wczesniej coś z chiefteca było nie pamiętam dokładnie. Co do pci-e to oczywiście oryginalne kabelki bez żadnych przejściówek.

icosie napisał:
    Możesz botowalnego pendrive utworzyć, nie musisz nagrywać na płytę.

Wiem, wiem ale na cd mam już gotowego Minta, a na obecnym internecie to trochę się będzie pobierało. Może na noc odpalę ściąganko :)

0
  • #11 11 Sty 2019 23:11
    enhanced
    Poziom 39  

A masz jeszcze jakiś zasilacz do testów lub tą grafikę na innym komputerze?

Zgraj sobie obraz pendrajwa w DMDE , copy sectors do pliku a po skończeniu testowania memtestem z pena sobie wgrasz spowrotem.
    Chyba że ten mint ma memtesta w sobie bo czasami linuxy mają taką opcje?

0
  • #12 12 Sty 2019 01:39
    skipz155
    Poziom 5  

Memtest nie wykazał żadnych problemów. Co do liveCD o dziwo na MINT nie zauważyłem podobnych problemów jakie występują na windowsie.

0
  • #13 12 Sty 2019 02:55
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
  • #14 12 Sty 2019 09:55
    skipz155
    Poziom 5  

sylweksylwina napisał:
    To jakaś nowa wersja mint, czy archiwalna? Wszystko działa z przyspieszeniem sprzętowym?

Najnowsza jaką znalazłem na oficjalnej stronie, 19.1 "Tessa". Wszystko działało na ustawieniach standardowych (więc pewnie z włączonym HWA), teraz trochę pokombinowałem na windowsie z wyłączeniem przyspieszenia sprzętowego, ale nie pomogło. :/

~Chwilowo problem został rozwiązany przez zmianę ustawień poboru mocy z optymalnego na największą możliwą wydajność. Brak skoków Hz = brak problemu ;P

0