Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podnośnik hydrauliczny żaba - opada, nie podnosi.

ziooober88 12 Sty 2019 16:31 213 9
  • #1 12 Sty 2019 16:31
    ziooober88
    Poziom 15  

Witam, koledzy posiadam podnośnik hydrauliczny jak na zdjęciach. Rozebrałem go, wymieniłem oringi na nowe i efekt taki sam. Tj podnośnik na pusto po podniesieniu do samej góry zaczyna opadać mimo tego że nie powinien. Oleju jest max. Nie jest zapowietrzony. Czego tak może się dziać? Co może być nie tak? Nie wiem jak powinna być złożona pozycja nr 3? Tak jak na zdjęciu czy może kulka powinna być w środku? Bo mi to wypadło i nie wiem jak było. Ale składałem to i tak i tak i nic to nie dało. Wycieków oleju nigdzie nie ma. Co może być źle?

Podnośnik hydrauliczny żaba - opada, nie podnosi. Podnośnik hydrauliczny żaba - opada, nie podnosi. Podnośnik hydrauliczny żaba - opada, nie podnosi.

0 9
  • #2 12 Sty 2019 18:05
    rynio_di
    Poziom 22  

A czy pomiędzy ( 3 ) a wkrętem nie powinno być sprężynki

0
  • #3 12 Sty 2019 18:08
    ziooober88
    Poziom 15  

Nie wiem. Ja to dostałem do naprawy ale czy ktoś czegoś tam nie zgubił to nie mam pojęcia. Dlatego staram się rozeznać temat jak to powinno wyglądać. Ten środkowy bolec z pozycji 3 ma takie wgłębienie z dwóch stron na śrut. Ale śrut jest tylko jeden. Może tam powinno być dwa śruty?

0
  • #4 12 Sty 2019 18:09
    zyga c
    Poziom 14  

Kulka powinna być zaraz za śrubą. Jest tam mały dołek w którym 'siedzi centralnie kulka. Sprawdz kulkę ,czy nie zgnieciona lub wymień na podobną z jakiegoś łożyska.

0
  • #5 12 Sty 2019 18:15
    2210063
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 12 Sty 2019 19:50
    ziooober88
    Poziom 15  

zyga c napisał:
    Kulka powinna być zaraz za śrubą. Jest tam mały dołek w którym 'siedzi centralnie kulka. Sprawdz kulkę ,czy nie zgnieciona lub wymień na podobną z jakiegoś łożyska.
    Kolego o jakiej drugie Ty mówisz?
    jaszto napisał:
    Obejrzyj dokładnie kulki i gniazda kulek szczególnie poz 1.
    Pozycja 3 jest dokręcana i powinna trzymać. Kulę poz 1 włożyć do gniazda docisnąć nie hartowanym prętem stalowym i lekko stuknąć młotkiem. Tak naprawiałem podnośnik 10t. W mim przypadku zabezpieczeniem skrajnym było rozszerzenie w cylindrze. W tej żabie zabezpieczenie jest chyba w poz. 2, puknięcie kulki nie zaszkodzi.
    Kolego mam stuknąć tą kulkę z pozycji 2 od pompki? Ona jest na sztywno z tym tłoczkiem. I niech mi ktoś wytłumaczy za co odpowiada pozycja nr 1? Co ona robi i po co jest ta sprężyna z kulką?

0
  • #8 13 Sty 2019 12:59
    2210063
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Sty 2019 19:11
    ziooober88
    Poziom 15  

Dzięki koledzy za sugestie. Ale zrobiłem jeszcze taki eksperyment. Wykreciłem wszystko co było w pozycji nr 1 i pozycji nr 2. Wlewałem olej do pozycji nr 1 podnosząc tłoka do góry aby zasysał olej. Pozycja nr 3 była zakręcona tak jak w czasie pracy. I efekt był taki, że jak podniosłem tłoka do góry i wlewałem olej to efekt był taki jak zawsze. Tzn tłok wysunął się do góry i trzymał delikatnie opadając. Mówi Wam to coś?

0
  • #10 13 Sty 2019 19:52
    saskia
    Poziom 38  

wewnatrz jest zaworek zwrotny tloka (kulko ze spezynka) ktory jest jednoczesnie zaworkiem zwrotnym pompki.
    Najprawdopodobnie dostep do niego jest od wnetrza tloka silownika.
    Mozliwa jest tez nieszczelnosc miedzy tlokiem a zbiornikiem oleju.

0