Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Soldermaska solder mask mechanic. Co sądzicie?

1996arek 15 Jan 2019 00:15 1464 7
lampy.pl
    1996arek
    Level 20  
    Używał ktoś utwardzanej przez UV soledermaski? Jakie jest zużycie? Który kolor jest najlepszy, jeśli chodzi o krycie? Posiada ona datę ważności?

Soldermaska solder mask mechanic. Co sądzicie?

Proszę o Wasze opinie.
  • lampy.pl
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • lampy.pl
    1996arek
    Level 20  
    Dzięki za informacje. Muszę kupić i spróbować.
  • Helpful post
    daroziom50
    Level 11  
    robiłem tym środkiem i w życiu nie udało mi się położyć równą warstwę. Prawie tak,idealnie nigdy.
    Jako źródło UV używam lampy do paznokci na 4 lampach. Po podłożeniu pod lampę samych padów na foli i naświetlaniu 30 sek. dało się zmyć acetonem nienaświetloną soldermaskę. Szkoda, że nie mogę załączyć zdjęcia, bo płytka jest już zmontowana i w urządzeniu.
    1996arek
    Level 20  
    @daroziom50 Ale nie było, aż tak źle by jej nie stosować, co nie? Ja kupiłem stop Lichtenberga do cynowania. Super płytki wychodzą. Zastanawiałem się właśnie czy robić cynowanie, czy soledrmaskę, a cynować tylko pady. Kiedyś kupiłem farbę do szkła, ale nie była termoutwardzalna i efekt był mizerny.
    daroziom50
    Level 11  
    Źle nie było, tylko ta nierówność w położonej warstwie nie wyglądała profesjonalnie.
    Nie miałem stopu Lichtenberga, ale poradziłem sobie w ten sposób: siatkę, plecionkę, którą stosuje się do zbierania cyny nasączyłem cyną i siatką z lutownicą rozprowadziłem po padach.
    Potem używając cyny 0,2mm pokrywałem pad. Dziurka się nie zalała. Wyglądało prawie jak cynowanie metodą HAL :)
    1996arek
    Level 20  
    Ok. Zamówię jakiś i będę testował. Dzięki za informacji :)
    1996arek
    Level 20  
    Niby się nie psuje, to kupiłem cały zestaw 5 kolorów. Przyjdzie to będę testował.