Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Opryskiwacz - pompa nie zasysa wody

21 Sty 2019 19:55 729 10
  • Poziom 2  
    Witam.

Problem pojawił się jesienią,ale czas najwyższy go rozwiązać.
    Otóż po zabiegach opryskiwacz stał nieużywany jakieś 2miesiace. (temp powyżej zera). wszystko sprawne do ostatniej chwili.
    Po podłaczeniu do traktora- brak ciśnienia,pompa nie pobiera wody ze zbiornika.
    przewody szczelne,dla pewnosci wymienione na nowe wszystkie wychodzące z pompy.
    Rozdzielacz wydaje się ok,otwiera zamyka prawidłowo,sprawdzone poza zbiornikiem opryskiwacza,zegar wymieniony na nowy.
    sukcesywnie sprawdzałem dalej przepona(powietrznik) peknięta,wymieniona na nową.
    Sprężyna w jednym z zaworków do wymiany,kupiłem cały nowy,na wszystkich 4 wymienione oringi.
    Po złożeniu nadal nie pobiera wody,widać pęcherze powietrza w przewodach. Zbiornik zalany prawie do pełna,20 min na wysokich obrotach,ale to też nic nie dało. Ciśnienie nabite az do ponad 3,na zegarze kompletna cisza.
    Olej czysty,więc raczej nie jest to wina bocznych membran?

Nie było mi dane wczesniej rozbierać tej pompy,niestety przy demontażu troche sie rozsypały zaworki i nie zrobiłem sobie foto,ale z tego co wychodzi nie da się zamienić ich kolejności bo poprostu nie pasują w gniazda,ale może się mylę.

starałem się w miarę rzetelnie opisać problem.
    Wrzucam kilka zdj.
    Pomóżcie. - Opryskiwacz - pompa nie zasysa wody
    - Opryskiwacz - pompa nie zasysa wody - Opryskiwacz - pompa nie zasysa wody - Opryskiwacz - pompa nie zasysa wody - Opryskiwacz - pompa nie zasysa wody
  • Poziom 12  
    A sprawdziles wąż ssawny w zbiorniku?
  • Poziom 18  
    Jeśli wąż ssący jest drożny i nic innego nie blokuje przepływu na ssaniu, to pompa wypełniona powietrzem nie potrafi - zasysając - otworzyć zaworka ssącego. Musisz jakoś wymusić napełnienie jej wodą, np. podając na ssaniu wodę pod niewielkim nadciśnieniem. Może uda ci się uszczelnić zbiornik z wodą i podać z góry powietrze z kompresora, a jeśli nie to na chwilę wodę z kranu bezpośrednio do węża ssącego.
    Jak napisałem - pod niewielkim nadciśnieniem, żeby tylko otwarło zaworek ssący. Później pompa już sama da sobie radę.

PS Kolega wyżej pisze, że nie da się zamienić zaworów. Trudno je źle poskładać, zakładam że to jest w porządku.
  • Poziom 18  
    Niekoniecznie otworzy. Kolega wymieniał sprężyny w zaworach i nowe mogą być za mocne, później już to wszystko chodzi. Membrana pracując na samym powietrzu wytwarza bardzo małe podciśnienie, uważam że niewystarczające w tym przypadku.
  • Moderator Samochody
    Grzegorz_madera napisał:
    le założone zawory. Zamień miejscami zawory górny z dolnym z lewej strony i z prawej strony (chodzi mi o widok na zdjęciu)
    Obawiam się, ze to właśnie tak ma być. Wystarczy że którykolwiek zostanie uchylony - zawieszony/pęknięta sprężyna - i pompa nie będzie tłoczyć.
  • Poziom 2  
    wąż sprawdzony - jest ok.
    Jeszcze raz jutro spróbuję zamienić te zaworki miejscami
  • Poziom 33  
    Miałem podobne objawy, miałem peknietą obudowe filtra po strone ssacej . Pompa zasysała powietrze, natomiast przez nieszczelnośc nie wyciekała woda mimo pełnego zbiornika i umiejscowienia filtra pod zbiornikiem. Jeśli pompa (tak zrozumiałem) pompuje powietrze, bomble w weżach po stronie tłocznej szukaj nieszczelności po stronie ssawnej.
  • Poziom 11  
    Napisz z której strony pompy masz kruciec ssawny. Czy pompa stuka gdy pracuje? Sparawdzałeś stan łożysk w pompie?