Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Umożliwienie podglądu kamery w zewnętrznej sieci

09 Lut 2019 17:35 801 20
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z Kamerą IP Media-Tech MT4061. A mianowicie, nie wyświetla ona podglądu poprzez zewnętrzną sieć. Adres IP kamery po kablu to: 192.168.0.103. Zarezerwowałem ten adres w moim routerze (TP-Link Archer C5), a potem przekierowałem port. Podałem zewnętrzny port 9191(nie znam zalecanego), wewnętrzny jako domyślny port dla kamer, czyli: 80. Protokół jest ustawiony dla ,,ALL". Adres IP przepisany z kamery. Po wpisaniu danych w aplikacji IP Camera(podawany przez producenta jako jedyny działający), kamera daje podgląd, natomiast podczas wpisywania zewnętrznego adresu IP z portem jak i adresu kamery pojawia się komunikat ,,Not Found. The requested URL requested was not found on this server."
    Gdy próbuje połączyć się poprzez mobilną sieć w aplikacji, wykrywa ona kamerę jako Offline. Dodam jeszcze, że próbowałem także z DDNS ale nic nie pomogło. Pisałem do producenta i kamera działa jedynie z aplikacją powyżej. Liczę na szybką odpowiedź.
  • OptexOptex
  • Specjalista Sieci, Internet
    kamera ma chyba możliwość chmury i aplikacji p2p, czemu z tego nie skorzystasz?
  • OptexOptex
  • Poziom 4  
    sosarek napisał:
    Może napiszesz z jakiego łącza korzystasz, czy masz wykupione stałe publiczne IP...?
    Łącze z jakiego korzystam to światłowód 200/20 Mbps. Posiadam także stałe publiczne IP w cenie światłowodu.

Dodano po 3 [minuty]:

LucekB napisał:
    kamera ma chyba możliwość chmury i aplikacji p2p, czemu z tego nie skorzystasz?
    Nie mam zielonego pojęcia jak używać chmury a odnośnie aplikacji. W jej samej niby jest Cloud ID ale jest to jedynie do wykrycia kamery i dodania jej.
    Powiedz jakie masz IP na wanie routera. Port zewnętrzny najlepiej jak będzie wysoki i nietypowy.
    n4Su napisał:
    kamera jest offline, gdy przełączam się na dane komórkowe.

No i prawidłowo.
    Net komórkowy nie ma publicznego IP i jest poblokowany wszelki ruch.
  • Poziom 4  
    makosuu napisał:
    Powiedz jakie masz IP na wanie routera. Port zewnętrzny najlepiej jak będzie wysoki i nietypowy.
    193.106.130.47,co do portu zewnętrznego, obojętnie jaki tylko żeby był nietypowy i wysoki?

Dodano po 2 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    n4Su napisał:

No i prawidłowo.

https://www.youtube.com/watch?v=xrk7KxxYs5Q 10:20, widać jak posiada on włączone dane i kamery mu działają.
    n4Su napisał:
    ,co do portu zewnętrznego, obojętnie jaki tylko żeby był nietypowy i wysoki?

Może być 80 a może być np. 12398. Jak użyjesz wysokiego portu to po prostu już omijasz wiele skanów sieci. Adres jest publiczny, na porcie 80 nawet coś masz wystawione.
    n4Su napisał:
    widać jak posiada on włączone dane i kamery mu działają.

Ale tu mowa o Twoim necie komórkowym!
  • Poziom 4  
    KOCUREK1970 napisał:
    n4Su napisał:
    widać jak posiada on włączone dane i kamery mu działają.

Ale tu mowa o Twoim necie komórkowym!
    Okej, teraz rozumiem. Czyli jak będę posiadał publiczne IP w moich danych komórkowych będę miał wtedy dostęp, czy jeszcze coś będzie wymagane oraz czy da się to jakoś wyminąć?
    n4Su napisał:
    Czyli jak będę posiadał publiczne IP w moich danych komórkowych będę miał wtedy dostęp, czy jeszcze coś będzie wymagane?

Pewnie jakieś DDNS jeśli obydwa adresy IP nie są publiczne i stałe :D
    Spróbuj po uzyskaniu publicznego adresu skorzystać z p2p dla tej kamerki (jeśli jest dostępne).
  • Poziom 4  
    KOCUREK1970 napisał:
    n4Su napisał:
    Czyli jak będę posiadał publiczne IP w moich danych komórkowych będę miał wtedy dostęp?

Pewnie jakieś DDNS jeśli obydwa adresy IP nie są publiczne i stałe :D
    Spróbuj po uzyskaniu publicznego adresu skorzystać z p2p dla tej kamerki (jeśli jest dostępne).
    Poszperałem trochę po internecie i dowiedziałem się, że mój operator (Virgin Mobile) nie ma w ofercie publicznego IP, więc trochę lipa :/ Czyli według mnie zostaje tylko DDNS

• Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:
    n4Su napisał:

No i prawidłowo.

Nie mieszaj - na mobilnym realizowany jest tylko podgląd ;)
    sosarek napisał:
    na mobilnym realizowany jest tylko podgląd

Ale by on był musisz mieć możliwość przekierowania ruchu sieciowego na to IP komórkowe w bezpośrednim połączeniu 1:1 - a tak jesteś za NATem komórkowym.

• Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:
    możliwość przekierowania ruchu sieciowego na to IP komórkowe w bezpośrednim połączeniu 1:1

W jakim celu?
    Łączy się z adresem IP pod którym dostępne jest urządzenie bądź korzysta z połączenia p2p - tyle.
    Co do p2p zgoda - widać reszta nie taka oczywista.
  • Poziom 10  
    Ludzie nie mieszajcie mu w głowie. On ma światłowód i do tej sieci podłączoną ma kamerę. Sieć w telefonie komórkowa służy mu tylko do podglądu równie dobrze mogł wyjść z domu i podłączyć się pod jakiekolwiek wifi i na nim sprawdzić czy ma dostęp do kamery. Więc wasze rady się mają nijak do problemu. Jeśli masz stały publiczny adres ip a z tego co widzę chyba tak to po wpisaniu go w przeglądarke lub jakiś player powinna ci się kamera odpalić. Na kamerze ustaw jakis inny port niż domyślny, żeby się nie gryzło z Routerem bo inaczej po wpisaniu ip by ci wyskoczył Router a nie kamera. Ddns powinien ci zadziałać więc musiałeś coś z chrzanić w ustawieniach. Najlepiej pokaz screeny ustawien z kamery oczywiście zakryj ip publiczne i macki
    Rozumiem, że kamera jest podłączona do sieci światłowodowej.
    Masz dwa rozwiązania:
    - połączenie P2P - nie ma żadnych dodatkowych wymagań oprócz dostępu do Internetu dla kamery i zdalnego klienta. Śmiem jednak wątpić, aby producentowi tak tanich zabawek opłacało się utrzymywać sensowną i sprawnie działającą infrastrukturę.
    - połączenie bezpośrednie.

Przy bezpośrednim połączeniu musisz:
    - znać porty z jakich kamera korzysta. Są to co najmniej dwa porty (dane sterujące i strumień RTP), czasem trzy. Ty przekierowałeś dopiero jeden (i to jeszcze ten odpowiedzialny za podgląd w przeglądarce). W androidzie korzysta się z dedykowanej aplikacji a nie przeglądarki.
    - mieć publiczny adres IP (zapytaj swojego ISP).
    - mieć wyłączony firewall u ISP (zapytaj).
    - jak adres jest zmienny, to przyda się jeszcze DDNS (choć bez tego podgląd będzie działać, tylko nie będziesz znal nowego adresy gdy się zmieni).
    Więc do dzieła: zdobądź potrzebne informacje i wtedy bierz się za przekierowania.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    n4Su napisał:
    jprzedworski napisał:
    LucekB napisał:
    kamera ma chyba możliwość chmury i aplikacji p2p
    No właśnie:
    https://www.youtube.com/watch?v=K4SR694lFa8
    https://www.youtube.com/watch?v=xrk7KxxYs5Q
    Zrobiłem to dokładnie tak samo jak w tych poradnikach, lecz dalej kamera jest offline, gdy przełączam się na dane komórkowe.

Kamera ma obsługę chmury i ma działać niezależnie od IP publicznego. Chyba, że ktoś specjalnie zablokuje dostęp do Internetu dla tej kamery.
    Czy masz instrukcję do kamery?
    Czy wykonałeś po kolei punkty z instrukcji?