Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Scenic 1 1.6 16V 2002r - Nie działa dmuchawa, nietypowy przypadek.

14 Lut 2019 22:05 1005 5
  • Poziom 27  
    Witam.
    Taki problem w aucie z tytułu. Nie działa dmuchawa. Klimatronik. Dmuchawa sprawna, regulator dmuchawy też. Panel Klimatronika świeci, pokazuje stopnie pracy dmuchawy, klawisze od klap podswietlaja się,ale nie słychać silniczkow. Przy diagnostyce clipem jest tylko błąd df010 "obwód silnika mieszania". Panel Klimatronika podstawiony drugi i jest to samo. Pomarańczowy przewód z Klimatronika to sterowanie regulatorem dmuchawy. Jeżeli wystęruje go masa przez potencjometr, to mogę płynnie zmieniać prędkość wentylatora i w clipie widzę w parametrach moc dmuchawy. Na sterowniku mam jedno zasilanie i jedna masę. Bezpieczniki wszystkie dobre. Nie mam pewnego schematu. Ten z autodaty nie pokrywa się w stu procentach. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Poziom 13  
    Plus dochodzi do regulatora na dmuchawie ?

Dodano po 3 [minuty]:

Pytam bo przypadłością w tym wypadku jest stacyjka i bsi przez co wiatrak się nie kręci
  • Poziom 27  
    Tak, do dmuchawy wszystko dochodzi. Brakuje tylko wysterowania z Klimatronika
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Pozbądź się błędu df010 " obwód silnika mieszania"
  • Poziom 27  
    Temat ogarnięty na dwa razy. Naprawiłem silnik mieszania, miał pekniety drucik w środku. Dmuchawa ruszyła, poskladalem, auto pojechalo. Za 3 godziny wróciło.
    Dziś zacząłem z tym walczyć. Tylko gorzej. Bo diagnoza nie pokazuje błędów, silniczki chodzą, ale dmuchawa tylko po podaniu masy na regulator. Przy okazji spalilem bezpiecznik od zapalniczki i wtedy przy wymianie, podczas ruszania skrzynka bezpiecznikow odzyla dmuchawa. Nie łączył bezpiecznik f28, po dogieciu pinow wszystko działa. Sprawdziłem jeszcze i po odlaczeniu silniczkow dmuchawa też startuje. Więc to chyba nie jest konieczne.