Jeśli chodzi o miejsce to nie wiedziałem gdzie ten post wkleić wiec zamieściłem w ogólne.
Problem mój polega na tym, że mam kabelek na którm pojawia sie co jakiś czas napięcie 12 V stałego lecz o baaaardzo małej wydajności (nawet LED sie nie świeci). Chciałbym za pomocą jakiegoś układu wyłapać to napięcie i w momencie gdy ono jest chciałbym załączyć jakieś urządzenie dużej mocy (przez przekaźnik). Prubowałem robic ukladzik na bramkach cmos ale jakos nie chce mi to dzialac. Bede wdzieczny za podpowiedzi.
Problem mój polega na tym, że mam kabelek na którm pojawia sie co jakiś czas napięcie 12 V stałego lecz o baaaardzo małej wydajności (nawet LED sie nie świeci). Chciałbym za pomocą jakiegoś układu wyłapać to napięcie i w momencie gdy ono jest chciałbym załączyć jakieś urządzenie dużej mocy (przez przekaźnik). Prubowałem robic ukladzik na bramkach cmos ale jakos nie chce mi to dzialac. Bede wdzieczny za podpowiedzi.