Witam w najbliższym czasie chcę nabyć auto z automatem, lecz nigdy takowym nie jeździłem stąd kilka moich pytań. Generalnie wiem,że najlepiej automatem jeździć na D lub R a P wyłącznie do zaparkowania najlepiej wyłaczyć silnik w ciągu minuty. Jednak mam kilka pytań o specyficzne sytuacje, które napotykam w życiu:
1. Czekam na kogoś w aucie, kilka może kilkanaście minut,jest zima. Chcę aby auto było odpalone tj. działała klima i radio. Co mam zrobić ? Przełożyć na N, zaciągnąć ręczny i robić kilkuminutowy postój? Czy wrzucić P i czekać te kilka-kilkanaście minut?
2. Podjeżdzam pod okienka- wydanie biletu,bramki na autostradzie mcdonlad itp. - źle podjechałem, nie sięgam ręką muszę na chwilkę wyjść z auta aby czegoś dosięgnąć więc puszczam hamulec. Co robić? zostawić auto na N+ręczny czy P+ręczny?
3. zima odśnieżanie auta odparowanie - chcę nabrać temperatury, czy mogę ustawić skrzynię na postoju n+ręczny i spokojnie sobie odśnieżyć auto a wtym czasie auto nabierze temperatury i odparują szyby?
1. Czekam na kogoś w aucie, kilka może kilkanaście minut,jest zima. Chcę aby auto było odpalone tj. działała klima i radio. Co mam zrobić ? Przełożyć na N, zaciągnąć ręczny i robić kilkuminutowy postój? Czy wrzucić P i czekać te kilka-kilkanaście minut?
2. Podjeżdzam pod okienka- wydanie biletu,bramki na autostradzie mcdonlad itp. - źle podjechałem, nie sięgam ręką muszę na chwilkę wyjść z auta aby czegoś dosięgnąć więc puszczam hamulec. Co robić? zostawić auto na N+ręczny czy P+ręczny?
3. zima odśnieżanie auta odparowanie - chcę nabrać temperatury, czy mogę ustawić skrzynię na postoju n+ręczny i spokojnie sobie odśnieżyć auto a wtym czasie auto nabierze temperatury i odparują szyby?