Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi m365, jedzie ale nie ma mocy.

01 Mar 2019 17:54 1254 7
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem z hulajnogą, że nie ma mocy. Wykluczyłem wszystkie przyczyny i wyszło mi, że prawdopodobnie winna jest bateria. Bateria ma tyle ile powinna mieć tj 42 V ale przypuszczam, że nie ma odpowiedniego amperażu. Ogniwa są nowe przypuszczam, że coś nie tak z bms. I tu mam pytanie, czy to możliwe aby bms jakoś kradł ampery. Hulajnoga nie wykazuje żadnych błędów, bms miga na niebiesko, kontroler sprawny. Hulajnoga jedzie ale nie ma mocy.
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 37  
    robi239 napisał:
    Bateria ma tyle ile powinna mieć tj 42 V

Zmierz napięcie pod obciążeniem, może bateria jest już zużyta, ma dużą rezystancję wewnętrzną i pod obciążeniem spada napięcie.
  • Poziom 9  
    Bateria jest nówka, ale postaram się sprawdzić ją pod obciążeniem.
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 37  
    robi239 napisał:
    Bateria jest nówka, ale postaram się sprawdzić ją pod obciążeniem.

A ta hulajnoga nie ma jakiegoś przełącznika trybów ekonomiczny / sportowy lub podobnego ?
  • Poziom 9  
    Tak ma, ale ja mówię o trybie normalnym. Zapomniałem napisać, że silnik pracuje nierówno szarpie go i nie ma mocy. Oczywiście silnik jest dobry.
  • Poziom 37  
    robi239 napisał:
    Tak ma, ale ja mówię o trybie normalnym. Zapomniałem napisać, że silnik pracuje nierówno szarpie go i nie ma mocy. Oczywiście silnik jest dobry.

Gdyby silnik szarpał w każdym z trybów mogłoby to oznaczać, że układ zabezpieczający baterię wyłącza ją okresowo z powodu ograniczenia prądowego, które być może jakoś "przestawiło się w dół".
    Może być również uszkodzony sterownik silnika.
  • Poziom 9  
    Gdy silnik włączę na male prędkości to chodzi równo ale gdy przepustnica na full to szarpie go.

Dodano po 5 [minuty]:

Podejrzewam, że to sterownik baterii zwany bms on dba o ładowanie poszczególnych ogniw. Ale jak jest coś z nim nie tak pali się czerwona dioda no i nie wiem czy ma takie uprawnienia aby blokować napięcie lub natężenie produktu wychodzącego z baterii. Tak to wygląda Hulajnoga elektryczna Xiaomi m365, jedzie ale nie ma mocy.
  • Poziom 9  
    Już chyba znalazłem przyczynę, ktoś zrobił zwarcie i elementy na zdjęciu zostały spalone a w ich miejsce są wstawione luty z cyny. Zdjęcia pochodzą z dobrego elementu. Poproszę o opis tych elementów i gdzie je mogę dostać. Dokładnie mówiąc element F2 to bezpiecznik i on nie jest zastąpiony cyna tylko jest okopcony.Hulajnoga elektryczna Xiaomi m365, jedzie ale nie ma mocy. [img-1] Hulajnoga elektryczna Xiaomi m365, jedzie ale nie ma mocy.