Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikat o nagrywaniu rozmowy po wykonaniu połączenia przez klienta do nas.

06 Mar 2019 13:03 477 14
  • Poziom 3  
    Witam

Jak w temacie, szukam jakiegoś rozwiązania aby przed rozpoczęciem rozmowy z klientem został on poinformowany o rejestracji rozmowy, zarówno na tel. stacjonarnym jak i mobilnym (android).
    Nie wiem czy trzeba do tego celu zakupić odpowiedni aparat czy musi tę operację wykonywać operator czy też jakiś podwykonawca?

Z góry przepraszam jeśli post wrzuciłem nie tam gdzie trzeba :oops:
  • Poziom 23  
    Jeżeli windowsowy softfon wchodziłby w grę, to mogę coś przygotować - to aplikacja podobna do voicemail, przełączenie wejścia audio skryptem na mikrofon przed zakończeniem zapowiedzi (funkcja SwitchAudioSource(module, device)) plus ewentualnie "ręczny" start nagrywania ze skryptu (Link) jeżeli część przed zakończeniem zapowiedzi nie miałaby być nagrywana (nie wiem jakie są uwarunkowania prawne).
    Druga opcja to uruchomienie zapowiedzi na żądanie + ręczny start nagrywania.
  • Poziom 30  
    mich-tel napisał:
    Pomyśl o Slicanie.

w którym komunikat o nagrywaniu może pojawiać się przed rozpoczęciem rozmowy a nie jak w tandetnych centralach na zapowiedzi DISA.
    Dzięki temu, nie trzeba "katować" klientów infoliniami, komunikat o nagrywaniu pojawi się także przy połączeniu bezpośrednim na DDI czy MSN.
  • Poziom 33  
    LChucki napisał:
    ..w którym komunikat o nagrywaniu może pojawiać się przed rozpoczęciem rozmowy a nie jak w tandetnych centralach na zapowiedzi DISA.
    Dzięki temu, nie trzeba "katować" klientów infoliniami, komunikat o nagrywaniu pojawi się także przy połączeniu bezpośrednim na DDI czy MSN.
    Niestety, nie ma znaczenia jak zostaje zestawione połączenie, czy to DDI, czy MSN, względnie po zapowiedzi Infolinii, gdy rozmowa jest nagrywana, musi pojawić się zapowiedz z taką informacją i koniec. Są odstępstwa od tej reguły, ale akurat autora to nie dotyczy.
  • Poziom 30  
    Zutket napisał:
    gdy rozmowa jest nagrywana, musi pojawić się zapowiedz z taką informacją i koniec.

Tyle, że w tandetnych centralach, można zrobić to tylko na DISA. Jak ludzie "uwielbiają" infolinie nie muszę pisać. Jest DISA, nie działa REDIAL. W Slicanie można ustawić zapowiedź o nagrywaniu rozmowy po zgłoszeniu się abonenta wywołującego. Nie trzeba DISA, działa REDIAL.
  • Poziom 33  
    LChucki napisał:
    Zutket napisał:
    gdy rozmowa jest nagrywana, musi pojawić się zapowiedz z taką informacją i koniec.
    DISA, nie działa REDIAL. W Slicanie można ustawić zapowiedź o nagrywaniu rozmowy po zgłoszeniu się abonenta wywołującego. Nie trzeba DISA, działa REDIAL.
    Zastanawiam się, po co koledze ,,REDIAL" do podstawiania zapowiedzi. Na temat DISA nie będę się wypowiadał, bo jestem zagorzałym przeciwnikiem tej metody przyjmowania połączeń.
    Natomiast co do nagrań rozmów, to jeszcze raz napiszę: Informacja o nagraniu rozmowy MUSI się pojawić w chwilą odeprania, lub zestawienia i uzyskania połączenia wychodzącego. Centrale ,,prymitywne" nie potrafią tego robić, bo przeważnie nie mają na pokładzie systemu nagrywania. Slican ma i stąd jest możliwość podstawiania zapowiedzi systemowej.
  • Poziom 30  
    Zutket napisał:
    Zastanawiam się, po co koledze ,,REDIAL" do podstawiania zapowiedzi.

Piszę o tym, ze nie można używać auto redial gdy centrala ma DISA. Czy abonent wywoływany odbiera czy nie, auto redial stwierdzi, że doszło do połączenia.

Zutket napisał:
    Na temat DISA nie będę się wypowiadał, bo jestem zagorzałym przeciwnikiem tej metody przyjmowania połączeń.

Ja też. Po t sa DDI czy MSN.
  • Poziom 3  
    ostrytomasz napisał:
    Jeżeli windowsowy softfon wchodziłby w grę, to mogę coś przygotować - to aplikacja podobna do voicemail, przełączenie wejścia audio skryptem na mikrofon przed zakończeniem zapowiedzi (funkcja SwitchAudioSource(module, device)) plus ewentualnie "ręczny" start nagrywania ze skryptu (Link) jeżeli część przed zakończeniem zapowiedzi nie miałaby być nagrywana (nie wiem jakie są uwarunkowania prawne).
    Druga opcja to uruchomienie zapowiedzi na żądanie + ręczny start nagrywania.

Żadnych windowsowych fonów :) tylko android i stacjonarny

Dodano po 34 [sekundy]:

leonov napisał:
    Na stacjonarnym, to centralka powinna mieć możliwość, nagrania powitania, jeżeli centralki nie ma, to tylko operator. Na androida są aplikacje w sklepie.

Jakieś przykłady tych aplikacji ?
  • Poziom 33  
    GOGOLE w androidzie 9 z ostatnia aktualizacja wycięło możliwość nagrywania więc zapomnij .
  • Poziom 3  
    No tak ale jeśli masz fona ze starszą wersją to nie powinno być problemu. Ewentualnie IOS.

Podajcie jakieś przykłady tych aplikacji ???
  • Poziom 3  
    oscar2000 napisał:
    W dół też blokada .

a ios ?