Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę vs piec węglowy

15 Mar 2019 07:21 600 3
 • Level 21  
  Jakie ogrzewanie doraźne wybrać na okres 1-2lat? Promiennik podczerwieni vs grzejnik gazowy na butlę 11kg vs piec węglowy?

  Warunki: Potrzebuję ogrzewać pomieszczenie mieszkalne 10m2 plus 5m2 łazienka w starym nieocieplonym budownictwie z cegieł na 1 piętrze z dużym plastikowym oknem. W łazience i pokoju wybite otwory z kratką fi16cm idące na dach do komina wentylacyjnego, nieszczelne drzwi wejściowe. W rogu stoi piec kuchenny biały z piekarnikiem na nóżkach na węgiel skonstruowany w czasach PRL podłaczony do komina grzewczego (taki jak zdjęcie w załączniku znalezione w sieci). W tej chwili (marzec) panuje tam temp. bez grzania ok. 14 st,C chciałbym uzyskiwać ok 22-23st.C. Jest zwykła (domyślna) taryfa prądowa.

  Z piecem jest sporo zabawy aby go napełnić i rozpalić i ciepło dopiero po 1h/2h. Szukam optymalizacji kosztów i większego komfortu grzania. Chciałbym ewentualnie. kupić coś używanego w budżecie 200-300PLN co posłuży rok/dwa. Czy kupić używany promiennik podczerwieni ustawiony na zimnym piecu kuchennym, piecyk gazowy na butlę postawiony przy nierozpalonym piecu czy zostawić to co jest i iwestować w węgiel? A może wystarczy kupić żarówki na podczerwień aby osiągnąc ok. 400watt na tą małą powierzchnię i wkręcić do lampy sufitowej? Jakie są koszty grzania tych systemów?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 25  
  Butle bym skreślił na wstępie. Masz małe pomieszczenie, niedocieplone. Siłą rzeczy będziesz zamykał, uszczelniał wszystkie dziury, żeby tylko drogocenne ciepło nie uciekało. To prosta droga do braku powietrza do spalania i tlenku węgla.
  Promiennik najbezpieczniejszy, możesz go zamontować pod sufitem, wtedy nikt nie włoży tam palców.
 • Level 36  
  Co prawda budżet trochę przekroczyłem ale idealnie dostosowany do Twoich warunków będzie Grzejnik Gazowy MORA. Na rynku wtórnym można tanio kupić.
  Powietrze do spalania pobiera z zewnątrz. Zaleta to możliwość wypuszczenia komina przez ścianę w budynku wielorodzinnym(moc do 5kW). Kolejna zaleta to możliwość 100% uszczelnienia pomieszczenia a grzejnik i tak będzie pracował nie stwarzając zagrożenia dla użytkownika (czad).
 • Level 21  
  Dziękuję za Wasze opinie;