Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy Router LTE-Cat 1M od Advantecha

ghost666 20 Mar 2019 23:29 720 0
SterControl
 • Nowy Router LTE-Cat 1M od Advantecha
  Advantech wprowadził do sprzedaży nowy router obsługujący LTE Cat-M1. System ten, oznaczony ICR-3211B, kosztuje zaledwie 360 dolarów i posiada certryfikat Verizona (amerykańskiego operatora sieci komórkowej).

  Router wykorzystuje procesor z rdzeniem ARM Cortex-A8, taktowany zegarem 1 GHz. System posiada dwa porty LAN, trzy sloty na kartę SIM i zasilanie wsparte superkondensatorem, na wypadek zaniku zewnętrznego zasilania. Router pracuje pod Linuksem, zapewniającym dużą elastyczność doboru stosu.

  ICR-3211B otwiera linię niedrogich, kompaktowych routerów od Advantecha. Systemy te cechują się wysoką niezawodnością i dostępnością w przemysłowych systemach Internetu Rzeczy itp. Opisywany model jest precertyfikowany do dołączenia do najnowszej sieci LPWA Verizona - Cat-M1. Interfejs bezprzewodowy oferuje prędkość przesyłu na poziomie 375 Kbps; pracuje on w systemie half-duplex i idealnie nadaje się do systemów komunikacji pomiędzy maszynami lub w systemie Internetu Rzeczy.

  Cat-M1 jest reklamowany jako idealne zastosowanie do instalacji miejskich, dla terenów zurbanizowanych, przy wykorzystaniu systemów zasilanych bateryjnie, takich jak np. sensory w automatyce budynkowej, systemy zarządzania infrastrukturą energetyczną czy inne rodzaje układów SCADA, wskazuje Advantech. Wszystko dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii przez transceivery tego interfejsu.

  Router zaprojektowany jest tak, by być wstecznie kompatybilny z sieciami GSM o wyższej prędkości.

  ICR-3211B dostarczany jest z otwartym stosem Linuksa z obsługą Pythona, C, C ++, BASHa oraz Node-RED. Advantech zapewnia również bibliotekę aplikacji z modułami dla użytkownika, które mogą zwiększyć funkcjonalność routera. Dostarczane są m.in. systemy do konwersję protokołów komunikacyjnych, używanych w przemyśle a także moduły do obsługi platform IoT, takich jak MS Azure, Cumulocity czy ThingWorx. Router obsługuje również tworzenie tuneli VPN i szeroką gamę protokołów sieciowych i zabezpieczeń .

  Advantech wskazuje ponadto, że instalacja modułu w systemie została znacznie usprawniona dzięki dodaniu do systemu dedykowanych narzędzia do konfiguracji i monitorowania - WebAccess/DMP - dedykowanych do masowego wdrożenia. Router obsługuje również R-SeeNet w celu dodatkowego monitorowania ruchu w sieci i stanu jej 'zdrowia'.

  Nowy Router LTE-Cat 1M od Advantecha
  Nowy Router LTE-Cat 1M od Advantecha


  ICR-3211B wykorzystuje nieznany z nazwy SoC oparty o rdzeń ARM Cortex-A9 taktowany zegarem 1 GHz. System osiąga 2 DMIPS/MHz. SoC uzupełniony jest 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci eMMC. Wszystko zaprojektowane zgodnie z najwyższymi normami przemysłowymi, aby - jak informuje Advantech - zapewnić długi czas życia urządzenia, szczególnie w krytycznych systemach przemysłowych. Pamięć flash posiada 1,3 GB wolnego miejsca dla użytkownika - 512 MB na przechowywanie danych i 838 MB na moduły wgrywane przez użytkownika.

  Router jest wyposażony w 2 porty Ethernet 10/100Mbps oraz dwa gniazda mini-SIM dla zapewnienia redundancji połączenie. Istnieje jeszcze trzecia możliwość - zapasowy, wewnętrzny eSIM. Dostępne są także złącza SMA i opcjonalne anteny.

  ICR-3211B posiada pojedyncze interfejsy RS232 i RS485 oraz wejścia i wyjścia cyfrowe wyprowadzone za pośrednictwem 10-pinowego złącza. W systemie znajdziemy również, zegar czasu rzeczywistego i siedem diod LED.

  Funkcje diagnostyczne zintegrowane w systemie obejmują automatyczne monitorowanie połączeń bezprzewodowych i przewodowych, a trakże automatyczny restart systemu w przypadku utraty połączenia oraz sprzętowy watchdog monitorujący status routera.

  Router ma wymiary 125 mm x 97 mm x 55 mm, waży 457 gramów i posiada metalową obudowę zapewniającą ochronę na poziomie IP30. Pozwala to na pracę w wilgotnym środowisku i na dużej wysokości. Router może pracować w temperaturze od -40°C do 75°C. Dostępny jest również opcjonalny uchwyt do montażu na ścianie lub szynie DIN.

  Router zasilany jest napięciem od 9 V do 36 V, pobiera około 2,5 W wtrybie standby i do 11 W w czasie normalnej pracy.
   
  Dalsze informacja

  ICR-3211B jest już dostępny w handlu i kosztuje zaledwie 360 dolarów (w USA). Więcej informacji na temat tego systemu znaleźć można na stronach firmy Advantech.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/highly-redundant-iot-router-supports-375kbps-cat-m1/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11399 posts with rating 9630, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • SterControl