Witam kolegów.
Po wymianie kompresora zamrażalnik nie osiąga zadanej temperatury i powrotna rurka jest przemrożona. Nadmienię, iż gazu napuściłem tyle ile na tabliczce znamionowej czyli 60g. Czy zmniejszyć ilość czynnika tak aby rurka powrotu nie przemarzała? Czy zbyt duża ilość czynnika może powodować słabe chłodzenie?
Po wymianie kompresora zamrażalnik nie osiąga zadanej temperatury i powrotna rurka jest przemrożona. Nadmienię, iż gazu napuściłem tyle ile na tabliczce znamionowej czyli 60g. Czy zmniejszyć ilość czynnika tak aby rurka powrotu nie przemarzała? Czy zbyt duża ilość czynnika może powodować słabe chłodzenie?