Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intel zaprzestał rozwijania Compute Card

ghost666 30 Mar 2019 00:09 744 0
 • Intel zaprzestał rozwijania Compute Card
  Intel poinformował niedawno, iż definitywnie zaprzestał opracowywania nowych modułów z linii Intel Compute Card.

  Ten krok może być spowodowany m.in. wycofaniem przez Samsunga linii Artik z produkcji. Dosyć wczesny koniec tych rodzin modułów z Linuksem zupełnie nie odzwierciedla się na rynku - SoM i komputery jedno-płytkowe przeżywają teraz ogromny boom.

  Każdy z tysięcy nowych produktów, które opublikowaliśmy na forum w końcu zakończy swoje życie i/lub zostanie wycofany z produkcji. Śmierć jest faktem, nawet dla elektroniki. Zazwyczaj nie słyszymy o przerwach w produkcji - produkty po prostu znikają z rynku. Czasami, tak jak w przypadku zaprzestania produkcji modułów Intela - Joule i Edisona lub późniejszego usunięcia z rynku modułu Curie i Arduino 101 - rynek jest o tym dobrze poinformowany. Czasami jednak, jak w przypadku modułów Artik i opisywanego poniżej Compute Card, produkt znika z rynku w relatywnej ciszy.

  Intel wycofał właśnie z rynku kolejne urządzenie: Intel Compute Card. Firma potwierdziła tą wiadomość po tym, jak portal NexDock ujawnił, że przyszłość Intel Compute Card jest "niepewna" i w związku z tym wstrzymuje rozwój NexPada opartego na tej karcie.

  W oświadczeniu skierowanym do Tom's Hardware Intel zaznaczył, że analizuje inne rozwiązania w zakresie modułowego przetwarzania danych. "Jednakże podjęliśmy decyzję, że nie będziemy rozwijać nowych produktów Compute Card. Będziemy nadal sprzedawać i wspierać obecne produkty Compute Card do 2019 roku (?)".

  Początkowe serie kart Intel Compute, wykorzystywały siódmej generacji Kaby Lake; wprowadzone zostały na rynek w 2017 roku. Moduły mają wymiary 95 mm x 55 mm x 5 mm i obejmuje produkty dedykowane na rynki takie takie jak systemy identyfikacji wizualnej, infokioski, inteligentne telewizory, kamery bezpieczeństwa i bramki IoT.

  W przeciwieństwie do większości modułów w formacie COM Express opartych na procesorach Intel, karta Intel Compute Card może być zamontowana zewnętrznie, co ułatwia jej wymianę. Modele oparte były na układach z rodziny Kaby Lake i posiadały do 4 GB pamięci DDR3, 64 GB lub 128 GB pamięci danych oraz Intel Wireless-AC 8265 (Interfejsy 802.11ac i Bluetooth w wersji 4.2).

  Źródło: http://linuxgizmos.com/r-i-p-intel-compute-card-and-samsung-artik/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10322 posts with rating 8606, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.