Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyson V6 - Bateria nie odpowiada

pancyk 04 Apr 2019 14:09 8604 10
 • #1
  pancyk
  Level 10  
  Witam,

  Czy przerabiał ktoś temat migającej czerwonej lampki w Dysonie V6 ?

  Po podłączeniu ładowarki (26.1V 1A) miga czerwona lampka i nie ładuje się bateria.

  Nie mając nic do stracenia rozebrałem ją i dokonałem kilku pomiarów:

  Każde z 6 ogniw ma po 4,6V - mierząc cały bank wychodzi 27,7V a wyjście z elektroniki to 21,4V

  Czy te parametry oznaczają brak wystarczających zasobów ogniw, czy też w układzie mają jakiś licznik ładowań tak aby poprostu przestało działać ?

  Dioda zielona zapala się na sekunde po naciśnięciu włącznika ok 100razy

  Dyson V6 - Bateria nie odpowiada > Dyson V6 - Bateria nie odpowiada
 • #3
  pancyk
  Level 10  
  Witam,

  Nominalnie bateria ma dawać na wyjściu 21,6V, dziś rano po rozebraniu podłączyłem zewnętrzną ładowarke 28V bezpośrednio do końcowego + i - , stąd nieznacznie wyższe napięcie niż od firmowej ładowarki bezpośrednio na banku, po tym zabiegu na wyjściu z układu mam 21,5V a lampka czerwona nadal miga.
  Chodzi mi o to czy to wina akumulatorów czy elektroniki - myślałem o kupnie nowych ogniw ale jeśli problem tkwi w płytce to moje działania okażą się marne.

  są to ogniwa Li-Ion
 • #5
  pancyk
  Level 10  
  Rozładowałem do 3,6V każde ogniwo i nadal to samo - dioda miga na czerwono tak przy podłączeniu ładowarki jak po naciśnięciu spustu, na wyjściu z płytki ok 18V czyli spory spadek do nominalnego 21,6V .

  Rozładowywałem odkurzaczem samochodowym i mam uczucie że akumulatory mają dobrą pojemność - podłączyłem też przenośny 12V kompresor i czuć było że daje radę
 • #6
  brzeszczejaro
  Level 2  
  Mam ten sam problem, ktoś już wie co jest tego przyczyną?
 • #8
  pancyk
  Level 10  
  Podłączyłem dziś ładowarke z miernikiem pod port ładowania i wygląda na to że elektronika nie przepuszcza żadnego prądu aby doładować akumulatory, nie wypuszcza też nic na silnik nawet po tym jak doładowałem akumulatory pomijając elektronike.

  Usilnie szukam jakiegoś magicznego "reset" guzika, ale czuje że nic z tego nie będzie i ewentualnie zestaw ogniw przerobie na fajny pojemny powerbank :)

  Temat zostawmy otwarty może ktoś coś wynajdzie.
 • #9
  krankor
  Level 10  
  Mam tak samo zachowujący się akumulator. Ogniwa wyglądają na sprawne, napięcia od 3,6 do 4 V. Zastanawiam się nad ściągnięciem z ebayu czy bangu płytki na podmianę. Używał już ktoś takich płytek z elektroniką?
 • #10
  benek31
  Level 11  
  Na Aliexpresie moznas kupic plytki sterownikow do baterii DYSON zarowno do V6 jak i do V8 oczywiscie zamienniiki i trzeba zwrocic uwage czy posiadaja uklad balansera , bo bywaja tez bez balansera ...... i wykonania bywaja albo z przelacznikiem albo bez.
 • #11
  W.Wojtek
  Phones specialist
  Warunek podstawowy-ładowarka ma być oryginalna. JEżeli nie jest to żadne sztuki nic nie pomogą, nawet z ustawianiem napięcia do 3 miejsca po przecinku.
  Jeżęli jest oryginalna to tylko zakup elektroniki u Chińczyka.
  Tak to Dyson wykombinował. I o ile wiem nikt sobie z tym nie poradził. Musiałem kupić trzy takie płytki..