Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowe ustawienie piecyka Termet Termaq Electronic.

23 Kwi 2019 19:44 915 5
  • Poziom 4  
    Witam.
    Mam problem z piecykiem Termet Termaq Electronic. Jest on zasilany gazem z butli. Jego iskra jest z baterii. Problem w tym, że nie mogę ustawić prawidłowej temperatury wody (albo jest za gorąca, albo za zimna). Teraz pytanie do Was, może ma ktoś z Was taki piecyk i podeśle mi zdjęcie ustawienia tych pokręteł. Chodzi mi o to, aby woda nie była ani za zimna, ani za gorąca.
    P. S. Dodam jeszcze, że pod piecykiem znajdują się dwie rury. Jedna z zaworem doprowadzająca wodę do piecyka (też nie wiem jak ona powinna być ustawiona), a druga, która odprowadza wodę do kranu.
    Proszę o szybką odpowiedź, bo przecież wypadało by się umyć w normalnej wodzie.
    Dziękuję.
    Do widzenia.
    W załączniku ustawienie pokręteł. Pokażcie jak powinny być ustawione.
  • Poziom 18  
    Witam,
    może ktoś ma taki piecyk i może podpowiedzieć czy piecyk uruchamia się po otwarciu kranu na maksimum czy nawet przy mniejszym zakresie?
    Czy na piecyku powinno uzyskać się temp. wody użytkową bez konieczności mieszania z wodą zimną w kranie?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Ta terma ma dość dobrą (niską) moc minimalną. Trzeba zainstalować takie perlatory i słuchawki do prysznica aby przepływ nie wyłączał palnika termy a jednocześnie aby dawała ona radę ciągle podgrzewać trochę zimniejszą wodę z wodociągów np w zimie.
    Minimalna moc cieplna 7,7 kW
    Wypływ gorącej wody (Δt ≤ 50°C) 3,2÷5,7 dm³/min
    Wypływ ciepłej wody (Δt ≤ 25°C) 5,7÷11,5 dm³/min

Ideałem byłyby perlatory i słuchawki prysznicowe o wydajności max około 7-8l/min. Wtedy terma jest w stanie ciągle grzać w swoim zakresie modulacji wodę do ok 40 stopni (zarówno w lecie cieplejszą z wodociągów jak i w zimie zimniejszą) co nie wymaga mieszania ciepłej wody z zimną.

Ja mam akurat kondensat dwufukcyjny o mocy min 5,2KW i nie muszę mieszać CWU z zimną. Ustawione 38 stopni, idealnie pod prysznic. Jak chcesz cieplejszą, to po prostu delikatnie mniej odkręcasz ciepłą wodę, po chwili jest 1-2 stopnie cieplejsza (i na odwrót).
  • Poziom 4  
    Ale w tym przypadku użytkownik: "admirators" chce po prostu żebyśmy podali prawidłowe ustawienie piecyka Termet Termaq Electronic.
  • Poziom 25  
    Nie rozumiesz, jeśli nie zapewni odpowiednich przepływów wody to żadne ułatwienia nie zapewnią mu oczekiwanego efektu, to jest braku potrzeby mieszania ciepłej wody podgrzanej w termie z zimną.

I nie nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ustawienia piecyka (termy) gazowej u wszystkich. Dlaczego? A no właśnie dlatego że każdy ma inne baterie w mieszkaniu, o innym przepływie.

Jak np założy deszczownicę 20l/min to nigdy nie uzyska na pełnym otwarciu zaworu na nim (na pełnym przepływie) wody o temperaturze 35-40 stopni, bo ta terma nie da rady. I w drugą stronę, Jak będzie miał przepływ np 3l/min to niech nie zdziwi się jak mu się terma będzie co chwilę wyłączać i będzie miał sinusoidę temperatury CWU.
  • Poziom 35  
    Jeśli woda jest zbyt gorąca, proponuję lewe pokrętło (to od gazu) przekręcić w prawo. Wtedy zmniejszy się wydatek gazu i temperatura wody się obniży, oraz spadnie zużycie gazu. prawe pokrętło to regulacja wydatku (i zarazem temperatury) wody. Jak się go przekręci w prawo, to uzyskuje się mniejszy strumień wody a jednocześnie wodę bardziej gorącą, natomiast przekręcenie w lewo powoduje wzrost strumienia wody przy obniżeniu jej temperatury. Jeszcze jedno. Każdy piecyk łatwiej odpala przy małym strumieniu (np. gdy perlator ma zbyt małą przepustowość), gdy pokrętło wody na piecyku jest ustawione w pozycji małego przepływu (czyli wysokiej temperatury).